Sejm za dalszą pomocą dla Ukraińców osiedlonych w Polsce!

Ukrainizacja w Polsce cały czas postępuje
15

Tylko Konfederacja nie zagłosowała za dalszą pomocą dla Ukraińców osiedlonych w Polsce. Dziś (7.02.2024 r.) posłowie głosowali m.in. w sprawie przedłużenia legalności pobytu Ukraińców w Polsce do 30 czerwca 2024 r.

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Zakłada on m.in. przedłużenie legalności pobytu Ukraińców do 30 czerwca tego roku. Zgodnie z obecnymi przepisami ustawy pobyt obywateli Ukrainy jest legalny, jeśli przybyli do Polski w okresie od 24 lutego 2022 r. do 4 marca 2024 r.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Odrzucenia projektu w pierwszym czytaniu chciała Konfederacja. Za przyjęciem wniosku o odrzucenie głosowało 16 posłów, przeciw było 391, nikt się nie wstrzymał. W związku z tym Sejm skierował projekt do dalszych prac w Komisji Finansów Publicznych.

Grzegorz Braun złożył wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu.
Chcecie by Ukraińcy cieszyli się przywilejami socjalnymi, a zatem chcecie by naród polski ponosił konsekwencje finansowe polityki, która zdaniem Konfederacji nie należy do polskiego interesu narodowego – powiedział. Stwierdził, że „stawianie polityce polskiej celów przez nią samą nieosiągalnych jest czynieniem z narodu polskiego zakładnika cudzej polityki”.

W sprawie noweli głos zabrał także Marek Jakubiak (Kukiz 15). Przypomniał, że Polacy na początku konfliktu zdali „egzamin z człowieczeństwa. Dodał, że miliony Ukraińców znalazło swoje miejsce w polskich domach i hotelach.
Cały świat się dziwił, cały świat podziwiał, cały świat był wdzięczny za to, że Polska tak potraktowała uchodźców wojennych z Ukrainy – mówił. Zaznaczył, że „nie można w tym momencie zapomnieć, jak potraktował nas niedawno całkiem prezydent Ukrainy opuszczając salę ONZ wtedy, kiedy delegacja polska zabierała głos”. – Nie można zapomnieć tej potwarzy, ponieważ była w absolutny sposób niezasłużona i co najmniej budziła po stronie dyplomacji polskiej zdziwienie i rozgoryczenie – powiedział Jakubiak i zapewnił, że koło Kukiz 15 poprze projekt nowelizacji.

Przeczytaj także:

Grzegorz Braun odwieszony w prawach członka Konfederacji. Jest członkiem Rady Liderów

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Alm mówi

  Koalicja chanukowa sług narodu ukraińskiego.

 2. Duduś mówi

  Powiem krótko : sami siebie nie wybrali ! Tylko tyle i aż tyle ! Brawo ,,poliniacy” , demokraci ! Brawo ! Otwarcie mówili o wszystkim, co teraz realizują. Konfederacja niewiele lepsza. Popatrzmy jak , kto i za czym głosował w poprzedniej kadencji. Ilu (p)osłów było w kiblu podczas niektórych głosowań. ,,Antysystemowcy” pożal się Boże. Z Mentzenem i innymi cwaniakami na czele.

 3. Bogdan Staszyński mówi

  Jeszcze przed inscenizacją wojenną w Polsce przebywało do 8 milionów nielegalnych imigrantów z ukrainy, już wtedy byli traktowani lepiej niż Polacy i już wtedy był poważny problem z ukrainizacją państwa. „Wojna” to tylko pretekst do ostatecznej liwidacji Rzeczpospolitej.

 4. Hammurabi mówi

  To Ukraińcy wciąż jeszcze są pośród Polaków a nie odwrotnie. Zamiast wylewać żale, czas by polskie społeczeństwo ochłodziło swe nastawienie zarówno do samych przybyszy jak i tych, którzy ich chronią. Tyle, że do tego koniecznym jest poczucie wspólnoty, tak zajadle niszczone przez polskojęzyczne media, „ośrodki”, fundacje, organizacje i rządzących.

 5. Flex mówi

  cyt.: Jak pisze „The Washington Post”, ukraińska armia boryka się z krytycznym niedoborem żołnierzy, co prowadzi do wyczerpania i obniżenia morale na linii frontu. Braki kadrowe są obecnie najpoważniejszym problemem Sił Zbrojnych.” Tymczasem u nas dziesiątki tysięcy zdrowych, sprawnych, Ukraińców co dzień dziarsko wędruje do roboty. Jeśli rządzące matoły chcą naprawdę pomóc Ukrainie w wojnie, to powinni zamiast ułatwień i świadczeń dla tych dekowników, zinwentaryzować ich wszystkich i przekazać dane do ukraińskiego Wojenkomatu, by sprawdził czy by się nie przydali na froncie!

 6. Dumny Polak mówi

  To juz nie jest naiwnosc, to juz nie jest glupota, to jest durna perersja, tym bandyckim mordercom naszych ojcow i dziadkow, z bandytyzmem wypisamym na ich prymitywnych mordach!

  2 z drugiej strony, czas powiedziec, ze przez takie decyzje przyczyniamy sie do przedluzenia / zaostrzenia wojny z Rosja, jak tez rozczarowanie i wrogosc samych, niczemu niewinnych, Rosjan.

  Pamietajmy, ze ta niepotrzebna wojna, dawno dalaby sie zakonczyc, oszczedzajac zycie setek tysiecy ludzi, po obu stronach.
  Czesto lapie sie na takiej mysli, ze wlasnie takiego losu ten bandycki narod sobie wlasnie zasluzyl, a juz na pewno nie pokojowego wspolistnienia!
  Jest to badziewianska zgraja, demonow, ktore nie zdolne sa nauczyc sie czegokolwiek i sa dla nas do niczego nie zdatne!
  ZDRADZIECKA, pierdolona swolocz!
  Pieniadze nie tylko wrzocone do kibla, ale na wyrzywienia zmiji, ktora niechybnie nas kiedys, przy pierwszej okazji, zdradziecko smiertelnie ukasi!

 7. Dumny Polak mówi

  …wyzywi… przepraszam!

 8. Greg mówi

  nawyzwal ich ale na koncu poparl , rece opadaj

 9. Marta mówi

  Jak widać demokracja nie jest dobrym ustrojem.

 10. Irmina mówi

  Poliniacy i ich nierządy wyznawają najważniejsze przesłanie miłości do wroga i nienawiści do brata. A za tak pojmowane miłosierdzie oczekują zbawienia wiecznego. Gwoli ścisłości tego typu uwielbiania bliźniego są zarówno pobożni jak i bezbożni. I cóż na to poradzić?

 11. Shadow mówi

  A chamy sejmowe pytały Polaków o zdanie. Nie, a to my tym ścierwom, zdrajcom płacimy pensje. Sprzedajne, jebane szmaty. Niech was i wasze bękarty piekło pochłonie.

 12. Shadow mówi

  Sejmowe mendy, dawać ze swojego, a nie ku…wa z naszych kieszeni. – A co do wystąpienia tego lawiranta Jakubiaka, pies cie pies głupku.

 13. daN mówi

  I jak tu żyć w Polsce z obcym elementem w polskim parlamencie? Polacy tylko w Konfederacji, a sama Konfederacja powinna rozszerzyć założenia programowe aby trafiały do różnych grup społecznych a nie tylko do przedsiębiorców. Emeryci to też Polacy-patrioci i wyborcy

 14. andrzej mówi

  Sejmu to my nie mamy co najmniej od czasu II-giej wojny swiatowej !!! to co teraz okupuje go to polskoję zyczna sekta chazaro -masonów z Knesejmu UkroPolin bandy czworga z rezydentem Judą na czele !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.