Sejm uchylił immunitet posłance Scheuring-Wielgus. Stanie przed sądem za wywieszenie dziecięcych bucików i plakatów na bramie kościoła

Joanna Scheuring-Wielgus/ fot. twitter
4

W czwartek (28.04.2022) Sejm uchylił immunitet posłance Lewicy Joannie Scheuring-Wielgus. Wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej za wykroczenie został skierowany do Sejmu przez Komendanta Głównego Policji w grudniu 2018 roku. Za wnioskiem głosowało 232 posłów, 214 było przeciwnych, a dwóch wstrzymało się od głosu. Wyniki głosowania TUTAJ.

W 2018 roku Scheuring-Wielgus wywiesiła na bramie bazyliki katedralnej św. Jana Chrzciciela w Toruniu dziecięce buciki oraz plakaty z hasłem „Baby Shoes Remember. Stop pedofilii”. Policja zarzuca jej naruszenie art. 63 a kodeksu wykroczeń, który mówi, że „kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Scheuring-Wielgus oświadczyła, że stawi się w sądzie w charakterze osoby „oskarżonej o przypominanie biskupom, że krycie pedofilii jest tak samo obrzydliwe jak gwałcenie dzieci”. Zapowiedziała też, że „ze szczegółami będę opowiadała dlaczego stałam, stoję i będę stała zawsze po stronie pokrzywdzonych”. – Nie czuje się winna – oświadczyła posłanka Lewicy.

Źródło informacji: sejm.gov.pl, TVP Info

Zobacz też:

Scheuring-Wielgus jak żydowski „król” getta Rumkowski: wydajcie swoje dzieci na śmierć

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marysia mówi

  Co zrobiła złego? Przypominanie o zbrodniach, nie bagatelizowanie problemów jest właściwe. Widać to po sytuacji Dziwisza, który został oczyszczony przez wysłannika watykańskiego. Mural w Krakowie zamalowany, bo przypomina ludobójstwo.
  Prawda nas wyzwoli. A chęć poprawy i trwanie w niej to jedyna słuszna droga.

 2. Arkadiusz mówi

  Ona powinna stanąć przed sądem z uniemożliwienie sprawowania obrzędów religijnych i przerwanie Mszy Św. a nie za wieszanie jakiś dziecięcych bucików.

 3. Sjjsjsj mówi

  To niech stanie po stronie prawdy i przypomina ukraińcom o zbrodniach na Wołyniu które popełniali ich przodkowie, jak jesteś Asiu taka mądra to pokaż jaja ukraińcom,

 4. W K mówi

  Feminazistki są w Polsce domyślnie uniewinniane.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.