Sejm uchylił immunitet posłance Scheuring-Wielgus. Stanie przed sądem za wywieszenie dziecięcych bucików i plakatów na bramie kościoła

Joanna Scheuring-Wielgus/ fot. twitter
4

W czwartek (28.04.2022) Sejm uchylił immunitet posłance Lewicy Joannie Scheuring-Wielgus. Wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej za wykroczenie został skierowany do Sejmu przez Komendanta Głównego Policji w grudniu 2018 roku. Za wnioskiem głosowało 232 posłów, 214 było przeciwnych, a dwóch wstrzymało się od głosu. Wyniki głosowania TUTAJ.

W 2018 roku Scheuring-Wielgus wywiesiła na bramie bazyliki katedralnej św. Jana Chrzciciela w Toruniu dziecięce buciki oraz plakaty z hasłem „Baby Shoes Remember. Stop pedofilii”. Policja zarzuca jej naruszenie art. 63 a kodeksu wykroczeń, który mówi, że „kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny”.

Scheuring-Wielgus oświadczyła, że stawi się w sądzie w charakterze osoby „oskarżonej o przypominanie biskupom, że krycie pedofilii jest tak samo obrzydliwe jak gwałcenie dzieci”. Zapowiedziała też, że „ze szczegółami będę opowiadała dlaczego stałam, stoję i będę stała zawsze po stronie pokrzywdzonych”. – Nie czuje się winna – oświadczyła posłanka Lewicy.

Źródło informacji: sejm.gov.pl, TVP Info

Zobacz też:

Scheuring-Wielgus jak żydowski „król” getta Rumkowski: wydajcie swoje dzieci na śmierć

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marysia mówi

  Co zrobiła złego? Przypominanie o zbrodniach, nie bagatelizowanie problemów jest właściwe. Widać to po sytuacji Dziwisza, który został oczyszczony przez wysłannika watykańskiego. Mural w Krakowie zamalowany, bo przypomina ludobójstwo.
  Prawda nas wyzwoli. A chęć poprawy i trwanie w niej to jedyna słuszna droga.

 2. Arkadiusz mówi

  Ona powinna stanąć przed sądem z uniemożliwienie sprawowania obrzędów religijnych i przerwanie Mszy Św. a nie za wieszanie jakiś dziecięcych bucików.

 3. Sjjsjsj mówi

  To niech stanie po stronie prawdy i przypomina ukraińcom o zbrodniach na Wołyniu które popełniali ich przodkowie, jak jesteś Asiu taka mądra to pokaż jaja ukraińcom,

 4. W K mówi

  Feminazistki są w Polsce domyślnie uniewinniane.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern