Sejm odrzucił wniosek o odwołanie ministra rolnictwa Grzegorza Pudy. Krzysztof Bosak: „PIS dla rolników ma jedną rzecz: propagandę” [WIDEO]

minister rolnictwa Grzegorz Puda/ fot. screen
5

W czwartek (16.09.2021) Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla ministra rolnictwa Grzegorza Pudy. Wniosek złożyło PSL. Konfederacja zapowiedziała, że poprze go, ponieważ minister Puda „żyrował najbardziej antyrolniczą akcję od dekad” w postaci „piątki dla zwierząt” uderzającej w polskich rolników.

ZOBACZ: Konfederacja popiera wniosek o wotum nieufności dla ministra rolnictwa: „Żyrował najbardziej antyrolniczą akcję od dekad” [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podczas debaty poprzedzającej głosowanie poseł Konfederacji Krzysztof Bosak przypomniał o współpracy ministra Pudy z aktywistami dążącymi do likwidacji hodowli norek. Wskazał też, że Puda nie sprzeciwia się wytycznym europejskiego Zielonego Ładu, którego celem jest m.in. radykalne ograniczenie środków ochrony roślin, zakaz używania nawozów na obecnym poziomie oraz zakaz wykorzystania 10% gruntów rolnych, co musi doprowadzić do wzrostu kosztów, spadku produkcji oraz zwiększenia taniego importu spoza Unii Europejskiej.

Bosak przypomniał też, że na arenie unijnej PiS popiera zakaz chowu klatkowego w sytuacji, gdy 80% hodowli drobiu w Polsce to chów klatkowy. – To, co popieracie, uderzy w polskiego rolnika – podkreślił. – Chcecie nawet zakazać chowu klatkowego cieląt i loch. Jak sobie to wyobrażacie? Był Pan kiedyś w gospodarstwie, rozmawiał Pan z rolnikami? – pytał Bosak.

W głosowaniu nad wnioskiem o wotum nieufności wzięło udział 449 posłów: 214 głosowało za, 233 było przeciw, 11 wstrzymało się od głosu. Wyniki głosowania TUTAJ.

– PIS dla rolników ma jedną rzecz: propagandę. Reszta to albo improwizacja albo stagnacja albo płynięcie z unijnym głównym nurtem i poparcie rzeczy szkodliwych: piątka, zakaz chowu klatkowego, Europejski Zielony Ład. A unijne rolnictwo idzie w stronę luksusowego wegańskiego butiku – skomentował wyniki głosowania Krzysztof Bosak.

Źródło informacji: sejm.gov.pl, Twitter, YouTube

Zobacz też:

Katarzyna TS: Zielona bieda z nędzą

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. szalom mówi

  Największą troską żydolszewii przeflancowującej Rzeczpospolitą w Polin jest trudna do ruszenia chłopska własność ziemi. Dziadkowie kolektywizujący polaskie rolnictwo chociaż gnębili rolników niemiłosiernie, z morderstwami włącznie, walkę z chłopami przegrali. Wnuczęta muszą sprawę rozłożyć na lata i powoli, jak to już na wsi widać, dopną swego. Kolejni ministrowie rolnictwa III-j żydo-okrągłostołowej to „sami swoi”. Jedynie Jankowski i Lepper ale ich z gry skutecznie wyłączono.

 2. Zbigniew mówi

  Szalom dobrze prawi!

  Teraz jest powtorna „Kolektywizacja” terenow w wlasnosc duzych koncernow i to w calej Europie a szczepienia temu pomoga, gdyz nie bedzie spatkobiercow – jak probowal powiedzien pan Braun.

 3. Shadow mówi

  Następnego dyletanta i szkodnika w Polsce wybroniła banda czworga, zwana również bandą od okrągłego stolca. Ci rządzący pchają się do władzy( lub są pchani) po to tylko aby szkodzić Polsce i niszczyć jej zasoby.

 4. mieciu mówi

  Kiedy zawiązanie Podziemnego Państwa Polskiego? Mam nadzieje już powstało!

 5. Wojtek mówi

  pis w komplecie, wszyscy przeciw. pobożna poseł Siarkowska również, zwolniony za sprzeciw wobec zielonego ładu minister Ardanowski też. partyjniactwo.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.