Konfederacja popiera wniosek o wotum nieufności dla ministra rolnictwa: „Żyrował najbardziej antyrolniczą akcję od dekad” [WIDEO]

Michał Urbaniak, Robert Winnicki, Jakub Kulesza/ fot. screen
4

W czwartek (16.09.2021) Sejm będzie rozpatrywał wniosek PSL o wotum nieufności dla ministra rolnictwa Grzegorza Pudy. Konfederacja zapowiedziała, że poprzez ten wniosek. Poseł Robert Winnicki wskazał, że Puda „żyrował najbardziej antyrolniczą akcję od dekad” w postaci „piątki dla zwierząt” uderzającej w polskich rolników.

– Grzegorz Puda to ktoś, kto akceptuje ustalenia europejskiego Zielonego Ładu. Grzegorz Puda to człowiek, który zgadza się na to, żeby 10% upraw w Polsce, 10% produkcji roślinnej w Polsce zostało zlikwidowane, bo to są rzeczy, które wynikają z europejskiego Zielonego Ładu – podkreślił Winnicki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Jednym z zarzutów środowisk rolniczych jest to, że minister Puda w zasadzie nic nie zrobił dla rolnictwa przez ostatni rok – powiedział poseł Michał Urbaniak wskazując na brak skutecznej polityki zwalczania ASF i ptasiej grypy. Urbaniak podkreślił, że wybijane są całe stada, a odszkodowania „płyną bardzo wąskim strumieniem”.

Poseł Jakub Kulesza przypomniał o „sukcesach” ministra Pudy, wśród których znalazło się udekorowanie gospodarstwa rolniczego wynajętymi maszynami w związku z wizytą premiera Morawieckiego oraz zapowiedź wyrzucenia z pracy urzędnika, który nie zarezerwował mu obsługi VIP na lotnisku.

– Rolnicy są zgodni, że to jest fatalny minister, że to jest minister, który nie rozumie problemów polskiej wsi, chciał niszczyć polską wieś i został za to nagrodzony i że musi być natychmiastowo zmieniony. Grzegorz Puda do dymisji! Tego domagają się rolnicy. Tego domagają się posłowie Konfederacji. Takie jest nasze stanowisko – powiedział Kulesza.

Źródło informacji i cytatów: Konfederacja/Twitter

Zobacz też:

Zakaz polowań, wędkarstwa i hodowli zwierząt. Spurek apeluje do KE o wdrożenie nowej „piątki dla zwierząt”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. czarny mówi

  To Braun dziś pojechał w Sejmie. Chyba sobie trochę odpocznie, bo ostro przegiął.

 2. Ewa-Maria mówi

  A gdzie niby odpoczywać miałby poseł Braun? Powiedział prawdę z którą się zgadzam i wielu obywateli również. Zgodzę się że ostro pojechał . Dobrze i na temat. Niech psychopaci rządowi wiedzą co ich czeka i niech się zaczynają bać ponieważ koniec ich jest bliski. A wściekłość w ludziach narasta.

 3. W K mówi

  @Czarny A ilu chorych Polaków musiałoby zostać zamordowanych przez Niedzielskiego, żebyś nie twierdził, że Braun przegiął? Czy 500 tys. będzie tym progiem etycznym, żebyś wypowiedź posła Brauna uznał za uzasadnioną, czy więcej?

 4. czarny mówi

  @ W K Oczywiście, że PIS w czasie pandemii zarżnął polską służbę zdrowia i uniemożliwił ludziom dostęp do niej. ale to nie upoważnia Brauna do stosowania takich słów, mógł wyrazić się inaczej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.