Sędzia Gersdorf przeprasza za swoją wypowiedź: „Za te ok. 10 tys. brutto dobrze żyć można tylko na prowincji”. VIDEO

fot. twitter
5
SKLEP-WPRAWO.PL

Prezes Sądu Najwyższego, Małgorzata Gersdorf, przeprosiła za swoją wypowiedź dotyczącą – jej zdaniem – zbyt niskich zarobków sędziów. Słowa, które oburzyły Polaków, padły w wywiadzie dla onet.pl.: „Przeciętny radca prawny zarabia więcej, niż sędzia sądu rejonowego. 7 tys. to straszne pieniądze? Na tym szczeblu 70 proc. nominacji to kobiety. Zarobki nie są wystarczające, by mężczyźni podejmowali ten zawód. Nieco lepiej jest w sądach okręgowych, ale za te ok. 10 tys. brutto dobrze żyć można tylko na prowincji. A co jest na samym szczycie? Dobry adwokat ma się lepiej, niż sędzia Sądu Najwyższego”.

Czy te przeprosiny są szczere? Naszym zdaniem, NIE SĄ. Lekceważenie Polaków i traktowanie ich jak śmieci to wspólna cecha salonowych „elyt”. Te przeprosiny to zwykła zagrywka PR, która ma ocieplić wizerunek sędziów w związku z reformą sądownictwa. Co prawda, prezydent Duda zapowiedział, że zawetuje ustawy o SN i KRS, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Prędzej, czy później „nadzwyczajna kasta” zostanie zreformowana.

Miło jednak popatrzeć, jak sędzia Gersdorf mówi „przepraszam” nawet jeśli tak nie myśli. Musiała mocno zgrzytać zębami zanim wydusiła z siebie to słowo.

Źródło: twitter

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Tomasz mówi

  Idealne rozwiązanie reformy sądowej :
  1. Kontrola obywatelska – ławy przysięgłych
  2. Jawność – rejestracja Audio-Video
  3. Kuracja przeczyszczająca komunistycznych sędziów z PRL
  4. Głosowanie powszechne w wyborze prokuratora regionalnego i prezesa sądu okręgowego
  5 Ograniczenie immunitetu na wzór np z USA

  Żadna Partia tego nie chce wprowadzić , dla nich liczy się tylko władza

 2. Robert B. mówi

  W dupę niech sobie wsadzi te „przeprosiny”. Niech się wytłumaczy, SKĄD ma te 20 milionów. Niech ją do tego zmuszą, a jeżeli się okaże, że nie potrafi tego wyjaśnić, to dowalić taki podatek, że nic jej nie zostanie. No i oczywiście karę. Niech gnije w więzieniu.

 3. Dariusz mówi

  Cyniczna obrzydliwa kobieta niech nawet nie przypomina tej wypowiedzi, bo jest to kompromitacja do końca życia. Nie zasługuje nawet, żeby szatniarka być w sądzie.

 4. Ireneusz mówi

  Cham nawet gdy mówi przepraszam to i tak jest chamem

 5. Waldemar mówi

  Taki wykształcony człowiek i nie wie co mówi. Pieprzy ta kobieta farmazony i przeprasza po tak długim czasie. Może Tymochowicz jej to podpowiedział. Uczył Leppera może uczy sędziów SN. Kto wie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.