SKLEP-WPRAWO.PL

Scheuring-Wielgus oskarżona o zniesławienie. Czy Sejm uchyli jej immunitet?

Joanna Scheuring-Wielgus/ fot. screen
8

We wtorek (8.09.2020) do Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście wpłynął prywatny akt oskarżenia przeciwko posłance Lewicy Joannie Scheuring-Wielgus. Skarżącym jest sędzia Łukasz Piebiak, były wiceminister sprawiedliwości. Sprawa dotyczy zniesławienia, jakiego Scheuring-Wielgus miała dopuścić się podczas posiedzenie Sejmu, gdy publicznie stwierdziła, że Piebiak był zaangażowany w szukanie haków na sędziów i prokuratorów.

– Oskarżam Joannę Izabelę Scheuring – Wielgus z domu Bąkowską o to, że: w dniu 15 lipca 2020 r. w Warszawie, publicznie z mównicy Sejmu RP, czyniąc to zarazem za pomocą środków masowego komunikowania, nieprawdziwie pomówiła sędziego Łukasza Konrada Piebiaka, o to, że pełniąc funkcję wiceministra sprawiedliwości był on głową układu, którego celem było szukanie haków na sędziów i prokuratorów, tj. o takie postępowanie, które może poniżyć go w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego do pełnienia urzędu sędziego – tj. o przestępstwo z art. 212 p 2 kk – napisano w akcie oskarżenia.

Piebiak złożył też do Sejmu wniosek o wydanie uchwały zezwalającej na pociągnięcie Scheuring-Wielgus do odpowiedzialności karnej. Czy Sejm uchyli immunitetu posłanki, która zniesławiła sędziego?

Joanna Scheuring-Wielgus nie ma żadnych zahamowań w obrzucaniu swoich przeciwników błotem. Ale gdy Jacek Międlar napisał o niej kilka słów prawdy natychmiast poleciała do sądu krzycząc, że to „mowa nienawiści”. Przypominamy, że Jacek został skazany na pół roku prac społecznych za to, że nazwał Scheuring-Wielgus „konfidentką, zwolenniczką zabijania (aborcji) i islamizacji”. Sąd uznał, że było to znieważenie (art. 216 kk), ponieważ – zdaniem sądu – nie można utożsamiać aborcji z zabijaniem.

Źródło informacji: wPolityce.pl

Zobacz też:

Scheuring-Wielgus jak żydowski „król” getta Rumkowski: wydajcie swoje dzieci na śmierć

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Karol mówi

  Ukarać tą niedorozwiniętą umysłowo szmatę.Jest hańbą,że ludzie wybrali takie moralne zero na posła,powinna być weryfikacja kandydatów na posła przed wyborami i umysłowi debile nie powinni dostać pozytywnych rekomendacji.To również świadczy o „poziomie” umysłowym lewaków,to „ellyta” Czarzastego również umysłowo upośledzonego

 3. Zbigniew mówi

  A co tm Sutryk nawiwijal przeci malym polskim firmom we Wroclawiu?

 4. Zbigniew mówi

  Zwolennicy pana Jacka doczekali sie satysfakcji.

 5. Hammurabi mówi

  I tak nic z tego ognia prócz dymu nie będzie. Nawet jeśliby sejm zgodziłby się na postawienie w stan oskarżenia Wielgus, nawet jeśliby doszło do procesu nic się nie zadzieje.
  Nadzwyczajna kasta trzyma się póki co bardzo mocno. Sprawa będzie wówczas prowadzona tak, jak w przypadku innych „równiejszych”.
  Można potrącić pieszą na przejściu nie posiadając uprawnień do prowadzenia samochodu, bo się je wcześniej już utraciło, jechać autem bez badań technicznych, obowiązkowego ubezpieczenia OC i w wyroku usłyszeć uniewinnienie. Można pędzić motocyklem grubo ponad to, co dopuszczają przepisy wyrżnąć w auto włączające się do ruchu i pozostać „bez skazy”, winą obarczając kierowcę samochodu.

 6. Antyparch mówi

  Bolek Walesa,narzeka na sadownictwo,po przegranych procesach z czernieckim,wyszkowskim,jagielskim. Koniec swiata. Ciekawe,czy kuternoga to wykorzysta,rozprawiajsc sie z zydokomuna w sadach,ktore opanowali od 1944 roku?
  Gersdorf juz nie ma.

 7. Antyparch mówi

  Tak to w życiu bywa jeden ma szczęście do „6 w Lotka” Bolek na przyklad, a inny ma szczęście do sędziów,jak cimoszewicz. Tylko Kowalski ma często pecha w życiu.

 8. MysiKrolik mówi

  ….spokojnie….donosicielka i naganiaczka scheuring-wielgus , na mnie też doniosła do prokuratury za to, ze…lazilem po toruńskich instytucjach kultury dopytywac o…kontakt do niej i do jej kumpla-aktywisty, z którym na Marszu Niepodległości 2019, który blokowala, zniewazala też Uczestników MarSzu, wzywając ich od faszystow (rodziny, dzieci, kombatanci, grupy rekonstrukcji historycznej).
  Toruń bardzo wszystkich Przeprasza za te 'niespełna’ rozumowo dziewuche…..

 9. Tomasz mówi

  Ta babka już dawno powinna odpowiadać za swoje słowa i czyny!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.