Sasin: wybory odbędą się 10 maja. PWPW rozpoczęła druk kart do głosowania

Jacek Sasin/ fot. screen
5

W środę (23.04.2020), w rozmowie na antenie TVN24, wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapewnił, że wybory prezydenckie odbędą się 10 maja „na sto procent”, a Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych rozpoczęła już druk kart do głosowania.

– Przygotowania już się odbywają. Nie na mocy moich decyzji. Dzieje się to przede wszystkim na podstawie decyzji marszałek Sejmu, która wyznaczyła wybory prezydenckie zgodnie z konstytucją na 10 maja i na podstawie decyzji pana premiera wydanej w oparciu o ustawę antycovidową, która nakazała państwowym firmom, takim jak Wytwórnia Papierów Wartościowych oraz Poczta Polska, przygotowanie do tych wyborów, aby mogły się odbyć w trybie korespondencyjnym – powiedział Sasin.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapytany, na jakiej podstawie odbywa się druk kart po odebraniu uprawnień Państwowej Komisji Wyborczej do zatwierdzania ich wzoru i zlecenia druku odparł, że PKW zatwierdziła wzór w lutym, a po wejściu w życie ustawy o wyborach korespondencyjnych zostanie to potwierdzone rozporządzeniem ministra aktywów państwowych, któremu nowe przepisy powierzają ten obowiązek.

– Szkoda, że opozycja w Senacie blokuje tę ustawę, która zapewnia bezpieczne głosowanie, bo rzeczywiście wszystko byłoby prostsze, gdyby nie obstrukcja ze strony opozycji. Polacy mogliby spokojnie przygotowywać się do wyborów, wiedząc na podstawie jakich przepisów te wybory będą przeprowadzone, a tak jesteśmy w pewnym kłopocie – stwierdził Sasin.

Poinformował, że rozsyłanie pakietów wyborczych rozpocznie się na siedem dni przed wyborami nawet jeśli nie będzie jeszcze ustawy o głosowaniu korespondencyjnym. Zapytany, co stanie się z rozesłanymi pakietami, jeśli Sejm nie przyjmie ustawy o głosowaniu korespondencyjnym, Sasin oświadczył, że wtedy pakiety nie będą oficjalnymi dokumentami.

Źródło informacji: tvn24.pl

Zobacz też:

Gowin za wprowadzeniem powszechnej inwigilacji! Ma to być sposób na odmrożenie gospodarki [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotr p mówi

  Wybory korespondencyjne = wybory oszukane.

 2. Greg mówi

  Rozwala mnie sama koncowka :Źródło informacji: tvn24.pl……………………………..

  Ps. Panie Jacku popraw sie…………….

  1. Katarzyna Treter-Sierpińska mówi

   Panie Greg, wicepremier Sasin wystąpił w TVN24 i tam powiedział, to, co powiedział. Zatem jakie źródło należy podać, żeby Pana nie rozwaliło?

 3. kika mówi

  Bardzo się cieszę. Zobaczcie z jakim szacunkiem w Stanach jest traktowany ich Prezydent . Dla Polaków okrzyknięty świekrem. Wstyd mi za Polaków bo własne gniazda się załatwiacie. Popatrzcie na Amerykanów. ONi mają godność, Szanują człowieka którego wybrali w wyborach. A w Polsce, nienawiść, podłość, nikczemność wobec ludzi , którzy po raz pierwszy zderzyli się z pandemia. Robią wszystko , by ludziom ulżyć , pomóc. Jeśli nie potraficie bronić swojego Prezydenta to mu nie przeszkadzajcie . Opozycja w Polsce, jest chora…. na władzę. Politycy PO i inni szaleją, bo stracili dostęp do pieniędzy płynących nieustannie. Naszych pieniędzy. Zapomnieliście jakie podwyżki za rządu Tuska dosłał emeryt w roku- 3zł. Wiek emerytalny mimo, ze było referendum pozytywna dla pracownika- PO wyrzuciło je do kosza. Pytam , czy Tusk dbał o stronę socjalną zwykłych ludzi, którzy z różnych powodów nie potrafili i nie potrafią łoić kasy ( tak jak to robili politycy z lewej strony). Przypomnijcie sobie… bo warto. Powrót do rządu Ludzi to kłamstwa i mataczenie , w celu zgarnięcia uciekającej im kasy m- kasy każdego Polaka. Chcecie we własnym kraju być nędzarzami. Wykształciuchy nie pomogą słabszym , nie liczcie na to!!!

  1. W K mówi

   @Kika Moi dziadkowie żyli w suwerennej Polsce. Też chcę w takiej żyć. Widocznie spełnienie tego skromnego oczekiwania jest nadzwyczajnym wyzwaniem dla rządu, więc jeśli tak dalej pójdzie nie doczekam możliwości, którą mieli moi dziadkowie. Prezydenta suwerennej Polski będę szanował.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.