Sasin i Trzaskowski jednym głosem: „Marsz Suwerenności powinien zostać rozwiązany”

Jacek Sasin/ fot. screen
4

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział, że rozwiąże organizowany przez narodowców Marsz Suwerenności jeśli pojawią się na nim „faszystowskie hasła lub nazistowskie symbole”. Do wypowiedzi Trzaskowskiego odniósł się szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

„Zgadzam się z tą wypowiedzią. (…) Rzeczywiście, jeżeli będzie dochodziło do tego typu ekscesów, jak wznoszenie jakichś neonazistowskich, faszystowskich haseł to rzeczywiście taki marsz powinien być rozwiązany, bo to jest po prostu niezgodne z prawem. I słusznie. Trzeba wskazać na to, że szczególnie w Warszawie – mieście, które zostało tak przez ideologię realizowana przez Niemcy w czasie II wojny światowej doświadczone, szczególnie nie jest to na miejscu” – powiedział Sasin w rozmowie z Wirtualną Polską. Podkreślił też, że decyzja Trzaskowskiego zakazująca marszu była niewłaściwa, ponieważ „nie można  z góry zakładać, że na zgromadzeniu dojdzie do złamania prawa”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mój komentarz: Nie ma co się łudzić. Zarówno PO jak i PiS przygotowują propagandowy przekaz pod rozwiązanie Marszu Suwerenności. Jakie bowiem „faszystowskie lub neonazistowskie hasła” mogą pojawić się na tym marszu? Już sama jego nazwa postulująca suwerenność jest zapewne „faszystowska i neonazistowska”. Możemy spodziewać się, że taką łatkę otrzymają też hasła „Raz sierpem, raz młotem, czerwona hołotę” oraz „Śmierć wrogom Ojczyzny”. A już z pewnością za „faszyzm i nazizm” zostaną uznane falanga i mieczyk Chrobrego chociaż nie mają nic wspólnego z faszyzmem i nazizmem, ani nie są symbolami zakazanymi. Nie zapominajmy też, że już sam fakt maszerowania może zostać uznany za faszyzm „w kontekście”, co pokazało uzasadnienie rozwiązania Marszu Powstania Warszawskiego w 2018 roku. Przy rosnącym poparciu dla Konfederacji PiS jest żywo zainteresowane dorabianiem narodowcom faszystowsko-nazistowskiej gęby, co pokazuje wypowiedź Sasina. Jednocześnie prorządowe media urządzają nagonkę pod hasłem „Konfederacja to ruskie onuce”. Tak wygląda propagandowy przekaz, którym karmi się dziś Polaków. Ależ to jest żenujące.

Źródło cytatu: pap

Przeczytaj też:

„Otwarty Dialog to bękart polityki wschodniej PiS”. NASZ WYWIAD z prof. Włodzimierzem Osadczym

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dan mówi

  Wystarczy spojrzeć na ten PZPRowski ryj. Nie wiem czego się spodziewaliście po tym skompromitowanym głupku.

 2. sulka mówi

  do wyborów jesiennych zostało trochę czasu i należy odnotowywać w pamięci takie stwierdzenia „patriotyczne” jak te Sasina i przekazywać swoim znajomym.

 3. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Niech żyje Polska!!!Tylko pod krzyżem,tylko pod tym znakiem Polska jest Polską,a Polak Polakiem!!!To będę wołał na Marszu Suwerenności i nie obchodzą mnie opinie bolszewickich i hitlerowskich onuc i innych diabłów.

 4. markx mówi

  tes sasin ma ryj podobny do Geringa…jest chyba ukrytym faszysta….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.