Sąd zwolnił z aresztu księdza oskarżonego o handel fałszywymi certyfikatami kowidowymi

ks. Łukasz Szydłowski/ fot. screen
4

W czwartek (3.02.2022) Sąd Okręgowy w Poznaniu uchyli areszt tymczasowy wobec księdza Łukasza Szydłowskiego z Bractwa Św. Piusa oskarżonego o handel fałszywymi certyfikatami kowidowymi. Sędzia Sławomir Jęksa uznał, że nie ma zagrożenia matactwem, duchowny nie działał w zorganizowanej grupie przestępczej, a szkodliwość popełnionych przez niego czynów jest znikoma. Ks. Łukasz musi meldować się na policji trzy razy w tygodniu.

W uzasadnieniu decyzji o uchyleniu aresztu sędzia wskazał, że „nie sposób nie dostrzec, że znaczenie w Polsce unijnego certyfikatu szczepienia przeciwko COVID-19 było w czasie inkryminowanym, jak i w dalszym ciągu, z racji pasywnej postawy władz państwowych znikome”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do zatrzymania ks. Łukasza doszło 10 stycznia. – Prokuratura ustaliła, że podejrzany, działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a także przyjmując korzyści majątkowe, w kwotach od 100 do 200 złotych, kontaktował inne osoby w celu nabycia certyfikatu kowidowego, podczas gdy osoby, które taki certyfikat uzyskały nigdy nie były zaszczepione – informował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, Łukasz Wawrzyniak.

Źródło informacji: wyborcza.pl

Globkurier [CPS] PL

Zobacz też:

Aresztowano księdza z Bractwa Św. Piusa. Prokuratura zarzuca mu pośrednictwo przy zakupie certyfikatów kowidowych bez zaszczepienia

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jozef mówi

  DZIEKUJE TOBIE PANIE BOZE.. ze uwolniłeś NIEWINNEGO odwaznego i prawego Ksiedza!!

 2. Normalny mówi

  Ksiądz Łukasz Szydłowski to ksiądz – legenda mimo swojego młodego wieku. To ksiądz z powąskowskiej Łączki odprawiający rokrocznie Mszę święta za śp Żołnierzy Niezłomnych na warszawskiej Łączce. To ksiądz Niezłomny. Dzięki Bogu, że częściowo odzyskał należną wolność !

 3. Ewa-Maria mówi

  Chwała sądowi że stanął na wysokości zadania i uwolnił księdza.

 4. Waldemar mówi

  Waldemar

  Modlił się także w Krakowie za ks. Jacka Międlara ok 6 lat temu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.