Aresztowano księdza z Bractwa Św. Piusa. Prokuratura zarzuca mu pośrednictwo przy zakupie certyfikatów kowidowych bez zaszczepienia

ks. Łukasz Szydłowski/ fot. screen
13

W niedzielę (16.01.2022) Bractwo Św. Piusa poinformowało o aresztowaniu jednego z należących do niego kapłanów. 10 stycznia 2022 roku został aresztowany ks. Łukasz Szydłowski posługujący w Krakowie. Ksiądz został przewieziony do aresztu w Poznaniu, gdzie nadal przebywa. Według oficjalnego komunikatu wydanego przez Bractwo „zarzuty postawione wobec ks. Łukasza, odnoszą się wyłącznie do spraw związanych z czynnościami w ramach reżimu sanitarnego dotyczącego tzw. Covid-19”.

Ks. Piotr Świerczek poinformował podczas ogłoszeń duszpasterskich, że ks. Szydłowskiemu została zapewniona stosowna pomoc prawna. – Z uwagi na bardzo specyficzny charakter sprawy, nie możemy udzielać informacji o postępowaniu – powiedział ks. Świerczek. Poprosił, aby nie zwracać się do kapłanów o udzielanie informacji na ten temat, gdyż księża Bractwa nie mają zgody na komentowanie sprawy.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, Łukasz Wawrzyniak, poinformował, że przeciwko ks. Łukaszowi prowadzone jest postępowanie przygotowawcze z art. 271 par. 3 kk, art. 286 par. 1 kk oraz art. 21 par. 2 kk w związku z art. 228 par. 3 kk. – Prokuratura ustaliła, że podejrzany, działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a także przyjmując korzyści majątkowe, w kwotach od 100 do 200 złotych, kontaktował inne osoby w celu nabycia certyfikatu kowidowego, podczas gdy osoby, które taki certyfikat uzyskały nigdy nie były zaszczepione – powiedział prokurator Wawrzyniak.

Ks. Łukaszowi grozi do 10 lat więzienia. Podczas przesłuchania nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Prokuratura utrzymuje, że ks. Łukasz pośredniczył w wystawieniu certyfikatów dla sześciu osób.

Źródło informacji: pch24.pl, Facebook, YouTube

Zobacz też:

Katarzyna TS: Szczepionka do zlewu, certyfikat do kieszeni

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jozef mówi

  Ostatni dzwonek… niepokornych chca zniszczyc … uwiezic jak Kardynala Wyszyskiego!
  RODACY juz nadszedl czas……………

  Już świt nadchodzi, nadzieja rośnie w nas.
  Policzmy nasze szeregi, rachunki wyrównać czas.
  Policzmy nasze szeregi, rachunki wyrównać czas.
  W rękach pochodnie, a w sercach święty gniew.
  Idziemy po was zbrodniarze, wytoczyć z żył waszych krew.
  Idziemy po was zbrodniarze, wytoczyć z żył waszych krew.
  Jest w nas ta siła, zmiecie my was z naszych dróg.
  Za nędzę, ból, poniewierkę, zapłaci życiem nasz wróg.
  Za nędzę, ból, poniewierkę, zapłaci życiem nasz wróg.
  Nie zadrży nikomu dłoń, litości nie będziem mieć.
  Łez w oczach nie dojrzy nikt, gotuj się wrogu na śmierć.
  Już świt rozbłyska, rozbrzmiewa złoty róg.
  Naprzód Sławiańscy Kamraci, po naszej stronie jest Bóg.
  Naprzód Sławiańscy Kamraci, po naszej stronie sam Bóg.

  Stryjenkka Monika

 2. zgred malkontent mówi

  Panie prokuratorze – kiedy postawi pan zarzuty tym, ktorzy zmuszaja do udzialu w experymencie medycznym stwarzajac realne zagrozwnie dla zycia i zdrowia POLAKOW. Kiedy postawi pan zarzuty odpowiedzialnym za nadmiarowe zgony POLAKOW pozbawionych opieki medycznej.

 3. Normalny mówi

  Polakom też groziła kara śmierci za wystawianie Żydom lewych papierów celem ich uratowania.

 4. Adam mówi

  Nabycie jakiegos tam certyfikatu kowid nie jest zadnym wykroczeniem ani przestepstwem. Szkodliwość spoleczna znikoma. W mojej ocenie jak ktos wie gdzie mozna to kupic to jak najbardziej niech innym pomaga. Popieram dzialanie. Ludziom trzeba pomagac.

 5. Zbigniew mówi

  Dlaczego areszt, bez wyroku?

  Zydo skur, metalowymi pretami juz bija a jeszcze w kolana nie strzelaja.

  W najsurowszym prawie za to (jeszcze nieudowodnione) grozi zaledwie grzywna – skad oni wzieli areszt i zagrozenie wyrokiem jak dla mordercy, jezeli nie ma ustaw zmieniajacych okreslenie dokumentacji medycznej?

  Ta prokuratura jest podobna do tej wroclawskiej ciagajacej pana Jacka po sadach – bandyci!

 6. JakubW mówi

  Szłusznie robił. Szczepienie nie może być obowiązkowe, bo nie ma na to podstaw ani logicznych, ani naukowo-medycznych. Chociażby jeśli ktoś jest np. ozdrowieńcem, to ma lepszą odporność, nie musi nabijać kiesy bigfarmie i ponosić ryzyka szczepienia, więc takie działanie jest po prostu słuszne, bo bezprawiem jest wymaganie od takiej osoby szczepienia (paszportu).

 7. mario mówi

  Bardzo popularna metoda na oszukanie zbrodniarzy przymuszających nas do eksperymentu medycznego.Może w wolnej Polsce ksiądz dostanie medal!

 8. Zbigniew mówi

  Ale Simon prof zarobil na reklamach szczepienia po stokroc wiecej rownoczesnie biorac pieniadze za uczestnictwo w tej radzie meczenstwa na wzgorzach Golan – to jest legalne?

 9. Zośka mówi

  ktoś wie kiedy będą przewozić księdza Łukasza na Pawiak ?

 10. Ola mówi

  .Najwięcej zakażeń jest w państwach najwyżej wyszczepionych .Tak samo chorują i zarażają szczepieni jak i nie szczepieni więc lewy certyfikat nie naraża nikogo na utratę zdrowia ,wręcz przeciwnie ,wielu uratuje przed utrata pracy i dachu nad głową Lepsze to niż celowe zarażanie się coronawirusem ,zeby otrzymać statut ozdrowieńca a słyszałam ,że wielu ludzi zmuszonych jest do podjecia takiego ryzyka i to nie tylko w Polsce . “Wielu Holendrów celowo zakaża się koronawirusem, aby uzyskać przepustkę sanitarną – informuje portal NOS. W ostatnim czasie policja zlikwidowana kilkanaście stron internetowych, które oferowały możliwość zainfekowania COVID-19. Dla tych ,którzy obawiają się genetycznych eksperymentalnych szczepionek ,przechorowanie to jedyna szansa na otrzymanie kodu QR i prawo do pracy

 11. Rebih mówi

  To nie jest dobry sposób. Wystawianie fałszywych certyfikatów jest na rękę władzy, gdyż powoduje podział niezaszczepionych na dwa “plastry salami”: niezaszczepionych z certyfikatami i niezaszczepionych bez certyfikatów, a to znacznie ułatwia zniszczenie obu grup po kolei, mniejszymi kęsami.

 12. zemsta na Bractwie Świętego Piusa X za wierność Kk mówi

  “…ks. Łukasz pośredniczył w wystawieniu certyfikatów dla sześciu osób”.

  KAŻDEGO można w ten sposób wrobić. Wystarczy podstawiony “świadek” pośredniczenia. Już to było przerabiane – onegdaj kibic Legii spędził ponad 3 lata w areszcie bez wyroku, zanim został wypuszczony na wolność.

 13. Ireneusz mówi

  To jest ŚWIĘTY KSIĄDZ. Znam tego Księdza. To prawdziwy Boży Kapłan. W wolnej Polsce będzie bohaterem. Jeśli dobry Pan Bóg zechce jeszcze ten zgniły świat tolerować…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.