Sąd Najwyższy podważył wyrok nakazujący usunięcie bluźnierczego filmu o Jezusie. Czekamy zatem na film o Mahomecie i rabinach

4

Niestety, znów możemy mówić o przedwczesnej radości. Skandaliczny film pt. „Pierwsze kuszenie Chrystusa”, który wyrokiem brazylijskiego sędziego Benedicto Abicair miał zostać usunięty z platformy Netflix nadal będzie dostępny. Zdaniem Sądu Najwyższego w Brazylii kawałek satyry nie podważa wartości wiary chrześcijańskiej.

Początkowo sędzia Abicair, nakazując usunięcie bluźnierczej produkcji stwierdził, że prawo do wolności wypowiedzi nie jest absolutne, czym uradował miliony Brazylijczyków i wierzących na całym świecie. Kilka dni później Sąd Najwyższy podważył wyrok sędziego Abicaira. Uznał, że wolność wypowiedzi jest podstawowym prawem w demokracji i bluźnierczy film nie zostanie usunięty.
PRZECZYTAJ: Ostatnia Wieczerza transwestytów w szwedzkim zborze. „Homopropaganda wtargnęła do Kościoła niczym taran”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kawałek satyry nie podważy wartości wiary chrześcijańskiej, która istnieje już od ponad 2000 lat – podkreślił przewodniczący Sądu Najwyższego, José Antonio Dias Toffoli. Ciekawe czy podobne orzeczenie usłyszelibyśmy, gdyby sprawa dotyczyła filmu o pedofilu Mahomecie, albo satyry o rabinach wysysających krew z przyrodzenia małoletnich żydów. Pamiętacie: Je suis Charlie?

Zobacz obraz źródłowy

 

Źródło cytatu: rp.pl

Przeczytaj także

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Tam sądy są tak samo niezależne jak i u nas. Ciekawe kto za tym stoi. Może jacyś niezależni dziennikarze pochyliliby się nad tym tematem? 😉

 2. Alek mówi

  Bardziej ciekawe jest, jak długo Pan Bóg będzie czekać na nawrócenie bluźnierczych aktorów, reżyserów, zarządców netfliksu, sędziów i tych, którzy ten bluźnierczy film oglądają.
  My póki co odcinajmy się od nich i nazywajmy bluźnierstwo bluźnierstwem, abyśmy w dniu kary byli oszczędzeni. To nie sprawa między ludźmi, czyli kwestia demokracji, lecz między ludźmi a Bogiem.

  1. michu mówi

   Między ludźmi w jakimś sensie też. Tymczasowo nieczynne koloseum w Rzymie o tym świadczy ;).

 3. michu mówi

  Wiadomo, że im wyższy sąd tym bardziej niezależny. Poważni ludzie na pewno zadbali (pod groźbą utraty powagi), że najważniejsza władza jest przewidywalna (jak nawet marionetkowa głowa państwa może być itp ;)). Tak tak najważniejsza, bo to władza sądownicza decyduje kogo pozbawić majątku, dobrego imienia, wolności. Nie ma mowy żeby tam wkradły się jakiekolwiek mechanizmy demokratyczne ;).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.