Jest decyzja sądu! Netlfix musi usunąć bluźnierczy film o Jezusie

Kadr z filmu "Pierwsze kuszenie Chrystusa"
0

Netflix nie daje o sobie zapomnieć. Jeszcze niedawno serwis opublikował mapy obarczające Polskę winą za holokaust, teraz zaś przypomniał o sobie udostępniając film pt. „Pierwsze kuszenie Chrystusa”. Ta 46-minutowa produkcja to dzieło brazylijskiej grupy kabaretowej Porta dos Fundos. W filmie widać, jak Jezus i jego przyjaciel o imieniu Orlando przybywają do domu Maryi i Józefa, gdzie trwa przyjęcie urodzinowe na cześć ich syna. Jezus stara się bagatelizować swój związek z Orlando, który z kolei nieustannie sugeruje, że są kimś więcej niż tylko przyjaciółmi. W produkcji pokazana jest także Maryja, która przez cały czas pali marihuanę – czytamy w jednej z recenzji.
PRZECZYTAJ: „Kulturą nie jest postawienie sedesu w centrum sceny!”

Film bez wątpienia nosi znamiona dyskryminacji i obrażania uczyć religijnych, co prędko zauważyli polscy i zagraniczni widzowie. Powstała petycja wzywająca serwis Netflix do usunięcia filmu. W Brazylii podpisały się pod nią ponad 2 miliony osób. Wskazano w niej, że film „rani honor milionów Brazylijczyków”. Sprawą bluźnierczego filmu zajął się brazylijski sąd, który nakazał usunięcie produkcji z platformy Netflix. Prawo do wolności wypowiedzi nie jest absolutne – przekazał sędzia Benedicto Abicair w uzasadnieniu cytowanym przez agencję Reutera. – Musi pojawić się refleksja, żeby nie doszło do ekscesów, unikając też niefortunny konsekwencji dla wielu osób, z powodu ewentualnej głupoty wykazywanej przez niektórych – dodał.

Ciekawe czy kabareciarze mieliby na tyle odwagi, by nakręcić prześmiewczy film o Mahomecie lub zawodzących rabinach?

Zwiastun:

Źródło informacji i cytatu: wprost.pl

Przeczytaj:

[WYWIAD] O kulisch wyrzuceniu z lokalu miejskiego, bandyckich atakach i faworyzacji deprawatorów. Rozmowa z prezesem Fundacji Pro – Prawo do Życia

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.