Rybnik: brutalna pacyfikacja klubu otwartego zgodnie z prawem. Policja użyła gazu, pałek, granatów hukowych i broni gładkolufowej [WIDEO]

policja szturmuje klub w Rybniku/ fot. screen
10

W nocy z soboty na niedzielę (30/31.01.2021) policja dokonała brutalnej pacyfikacji klubu Face2Face w Rybniku, który został otwarty zgodnie z prawem w ramach akcji #OtwieraMY. – W życiu nie widziałam czegoś takiego i myślałam, że policja jest po to, żeby chronić obywateli. To co tutaj się stało, to ja nie mam słów. Policja przyjechała pod lokal, wyciągnęła pałki, założyła kaski i weszła do lokalu, beż żadnego dokumentu, bez nakazu, bez podania przyczyny – mówiła właścicielka klubu. Zastraszyli wszystkich naszych klientów, kazali im wyjść, później rzucali w nich granatami.  Na terenie lokalu był użyty gaz – podkreśla.

W sobotę około godziny 22.30 policjanci z rybnickiej komendy oraz Oddziału Prewencji Policji w Katowicach pojawili się przed lokalem wraz z pracownikami sanepidu. Decyzją Państwowego Inspektora Sanitarnego lokal został zamknięty, a decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Mundurowi poinformowali uczestników imprezy o zamknięciu lokalu i konieczności wyjścia z klubu. Część uczestników dobrowolnie opuściła lokal, a część osób nie chciała dostosować się do poleceń stróżów prawa. Na zewnątrz lokalu zebrała się grupa kilkuset osób, wśród których większość była nietrzeźwa i agresywna w stosunku do policjantów (…) Policjanci podawali komunikaty wzywające do rozejścia się, kiedy to nie przyniosło rezultatu wobec agresywnych uczestników zgromadzenia użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci ręcznych miotaczy gazu, pałek służbowych, granatów hukowych, oddali także strzały ostrzegawcze z broni gładkolufowej. Interwencja policjantów była skuteczna i doprowadziła do przywrócenia ładu i porządku publicznego – czytamy w oświadczeniu policji.


W niedzielę (30.01.2021) odbyła się konferencja prasowa przed komendą policji w Rybniku. Właściciele lokalu oświadczyli, że nie poddadzą się terrorowi policji i lokal będzie działał. Podkreślili, że otwarcie lokalu jest zgodne z prawem. Wskazali, że bezprawne zamknięcie ich klubu pozbawia ich możliwości zarobkowania, a pomoc z tarczy, którą otrzymali, to niecałe 3 tysiące złotych.

Odnosząc się do akcji policji, właścicielka klubu poinformowała, że jeden z funkcjonariuszy przedstawił się jako James Bond. – Weszli na lokal bez żadnej zgody, siłą. Zaatakowali klientów. Gazowali nas w lokalu, przez co jedna z naszych klientek miała kłopoty z oddychaniem – powiedziała.

Uważam, że wczoraj nie było interwencji policji. Do nas przyszli bandyci. Niestety szkody, które zostały dokonane w lokalu, powodują to, że na chwilę obecną musimy zrobić remont – oświadczył właściciel lokalu.

Źródło informacji: tarnogorski,info, Facebook, Twitter

Zobacz też:

Cel lockdownu to przejęcie majątku prywatnego przez korporacje i państwa. Nie wierzycie? Trader21 wyjaśnia jak to działa [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Darek mówi

  Dlaczego wlasciciel lokalu wpuscil policje?Dlaczego sie nie bronil? Jakas mafia wpada do prywatnego lokalu i robi burdy.Tylko strzelac.Kilku by padlo to reszta by sie wycofala.Rzad nie ma monopolu na posiadanie broni. I zbyt pewnie sie czuje.Ale do czasu.

 2. Stefan mówi

  Przykro sie takie cos oglada bo naprawde mialem ciut inne zdanie o policji tym bardziej ze my spoleczenstwo utrzymujemy ich .Policja dochodu nie wypracowywuje tylko zyje z pracy innych ludzi i teraz tych swoich zywicieli leje palami.Ale moze ludzie sie obudza. Policji jest mniej.

 3. Ychcjbib mówi

  Milicja służy masonerii, trzeba się bronić

 4. YWANDA mówi

  To policja po-linu podszywajaca sie pod Polska, ich logo; 7 rogow a 8-my orzel ? z iskry z Polski ? Szykuja feniksa rot-sz-lodu kretaczy…. Apok. 17:11 'bestia osmym’ a wieniec zamiast korony to Apok. 3:11.. te a$holes od dziurki bo klucza nie maja ! Policja; kwadrat w srodku jakby dla cesarza Chin i 16 kresek =oko.. tempel w Wa-wie jest, 8=CH punktow razem 24 trony Apok. 4:4. Czyzby anty.. CH juz wkrotce ? CH na Russi to X a to Rzymskie 10 a jot w Biblii dlatego u nas Bet-leXem= Betlejem ! NU wot P-bieda starszych w nie-wierze i plusy ujemne w Polis= miescie Ryby&Nike ! Trwajacie mocno w wierze ! Wie nic=0 runa Q

 5. Tolek mówi

  To przecież antifa zaatakowała policję.

  1. Goj mówi

   Właściciele powinni zaskarżyć odpowiedzialnych za użycie siły zomoli. Nie musieli używać siły.

 6. chomsky mówi

  Apeluję o zorganizowanie solidarnej największej imprezy w Rybniku jaka to miasto widziało. oczywiście zgodnie z obecnie obowiązującym prawem, które to jasno orzekł sąd w Opolu i Szczecinie.

  Apeluję do młodych ludzi, zagrajcie na nosie tej bandyckiej zgrai, wspomóżcie właścicieli lokalu, przyjdzcie tłumnie na kolejną imprezę. Poczujcie że żyjecie ludzie.

  1. Adrian mówi

   ZOMO w akcji, tak samo zachowywali się podczas manifestacji przeciw obostrzeniom epidemicznym, albo na Marszu Niepodległości. A jak wściekłe baby atakowały kościoły to stali i się gapili,ludzie sami musieli bronić kościołów. TFU pluje na taką policje!!!!!!!!!!!

 7. MACIEJ mówi

  Hańba! I tak zdechniecie z głodu pajace.
  Myślicie, że jak potulnie będziecie wykonywać rozkazy to przetrwacie?
  Zostaniecie zlikwidowani przez waszych pracodawców gdy nadejdzie taka pora,
  a za zdradę Ojczyzny hańba po wsze czasy moralne kmioty i odchody ludzkości.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.