Rosyjscy Żydzi zadowoleni z antypolskiej wypowiedzi Putina. Rabin Boroda: „Polska popierała nazistów”

rabin Aleksander Boroda/ fot. Wikidata
5

Przewodniczący Federacji Wspólnot Żydowskich Rosji, rabin Aleksander Boroda, podziękował prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi za jego wypowiedź przypisującą Polsce winę za wywołanie II wojny światowej oraz za nazwanie przedwojennego polskiego ambasadora, Józefa Lipskiego, swołoczą i antysemicką świnią.

W imieniu społeczności żydowskiej Rosji możemy wyrazić tylko głęboką wdzięczność za tak emocjonalną i sprawiedliwą reakcję na publikację nowych faktów dotyczących poparcia ze strony Polski dla polityki Niemiec w latach 30. i 40. Słowa, które nasz prezydent adresował do dyplomaty, są bardzo dokładne – powiedział Boroda w rozmowie ze Sputnikiem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Boroda stwierdził też, że to polski ambasador „zainspirował Hitlera do zabójczych decyzji, poparł śmiercionośny plan w jego samym zarodku, tym samym dając mu siłę i energię”. Dodał, że w Polsce, „popierającej nazistów na najwyższym poziomie”, było najwięcej Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

Boroda powiedział, iż ma nadzieję, że „Polacy wyciągną właściwe wnioski z czarnych kart historii” i „uznają wszystkie błędy, usuną z serca najmniejsze zalążki zła”, ponieważ według tradycji żydowskiej tylko wtedy możliwa jest pełna skrucha.

Mój komentarz: Nie wiem, czy wszyscy Polacy wyciągną właściwe wnioski z tego, co plecie prezydent Putin i dziękujący mu rabin Boroda, ale ci Polacy, których jeszcze nie spacyfikowano pałką antysemityzmu i pedagogiką wstydu z pewnością zrozumieją, że mamy do czynienia z rosyjsko-żydowski aliansem wymierzonym przeciw Polsce. Nie jest to nic nowego. Żydzi wielokrotne wspierali wrogów Polski i to nie tylko słowem, ale i czynem. Tragedią jest to, że w rzekomo wolnej, suwerennej Polsce nie wolno o tym głośno mówić, ponieważ konsekwencją jest wjazd ABW, konfiskata nośników danych i oskarżenie o tzw. mowę nienawiści. Polakom zamyka się usta, a żydowsko-rosyjska propaganda hula w najlepsze.

Źródło informacji: sputniknews.com

Zobacz też:

Antypolski paszkwil w rosyjskiej telewizji: Polacy to antysemici i sojusznicy Hitlera [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Być może pan Putin obawia się nowej wojny,którą te cymbały na pasku usraelskiego podżegacza są w stanie rozpętać tym razem na poważnie.Być może że wie dużo więcej,a ze strachu o tą wiedzę,chwyta się rozmaitych sposobów.

 2. piotr mówi

  1-Syndrom Dudy u Putina? 2-Putin i weterani czapkują żydom. 3-Tonący Putin antysemityzmu się chwyta – sięga dna! | gazetawarszawska.com

 3. W K mówi

  Od Stalina mowa wyszła, każdy Polak to faszysta. Rozgłaszają komuniści, że Polacy to faszyści. Jeśli ktoś woli, niech sobie zamieni faszysta na nazista. Stalin gadał, jak mu pasowało.

 4. Hammurabi mówi

  „Boroda powiedział, iż ma nadzieję, że „Polacy wyciągną właściwe wnioski z czarnych kart historii” i „uznają wszystkie błędy, usuną z serca najmniejsze zalążki zła”, ponieważ według tradycji żydowskiej tylko wtedy możliwa jest pełna skrucha”.
  Mądry ten rabin! Ma zupełną rację. Polacy właśnie zaczynają wyciągać te – jak to powiedział – „właściwe wnioski z czarnych kart historii”, zaczynają wyciągać z nich wnioski i spostrzegać swoje i swoich ojców błędy.
  Mam nadzieję, że rozpoczęte przez takich wspaniałych ludzi jak Pani Kurek, Panowie Sumliński, Budzyński, Międlar i wielu innych usuwanie zła z polskich serc nabierze siły zwłaszcza po tak kuriozalnych wypowiedziach jak ta rabina Borody, prezydenta Putina, prezydenta Netaniachu, ministra Kaca, czy innych świecznikowych postaci świadomie i perfidnie mijających się nie tylko z prawdą ale z człowieczeństwem!
  A jeśli zaś o skruchę chodzi, to Polacy maja święte prawo jej oczekiwać od zdrajców, zbrodniarzy, morderców, złodziei, oszustów i hien cmentarnych, bez względu na ich wyznanie i narodowość.
  Jak już pisałem, czas by Polacy w świetle fleszy zaczęli zwracać medale i dyplomy „sprawiedliwy wśród narodów świata”, bo w świetle tego, co się dziś dzieje, godzenie się na takie „honory” to hańba.

 5. szalom mówi

  Gdyby Polska nie podjęła nierównej walki tylko popierała nazistów i poszła z Hitlerem na ZSRR to nie byłoby ani żydobolszewickiego sowieckiego sojuza ani rebe Borody a z jego pobratymców zostali by tylko ci, których Hitler wcześniej przewiózł do Palestyny na mocy porozumienia z żydowską finansjerą. Sami Rosjanie w zemście za rzezie rewolucji, głód, łagry i kolejne czerezwyczajki nawet bez udziału Hitlera wyrżnęli by was w pień

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.