Antypolski paszkwil w rosyjskiej telewizji: Polacy to antysemici i sojusznicy Hitlera [WIDEO]

rosyjski paszkwil na Polskę/ fot. screen
10

W niedzielę (29.12.2019) rosyjska telewizja Rossija24 wyemitowała 15-minutowy antypolski paszkwil, w którym powtórzono tezy prezydenta Putina o Polakach antysemitach, którzy w sojuszu z nazistowskimi Niemcami wywołali II wojnę światową dokonując rozbioru Czechosłowacji.

ZOBACZ: Putin atakuje Polskę pałką antysemityzmu i oskarża Polaków o wywołanie II wojny światowej

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jako główną grafikę ilustracyjną programu wstawiono zdjęcia Hitlera i Piłsudskiego opatrzone podpisem „Sojusz Polski z Hitlerem”. Związek Sowiecki przedstawiono jako państwo dążące do powstrzymania Hitlera, co nie udało się ze względu na stanowisko Polski, która odrzuciła sowiecką propozycję pomocy. „Bez Polski Hitler nie ośmieliłby się na ekspansję. Tak zaczęła się II wojna światowa” – oświadczył prowadzący komentując podpisanie Traktatu Monachijskiego.

Prowadzący stwierdził też, że w przedwojennej Polsce antysemityzm był ideologią państwową. Oświadczył również, że obozy zagłady, w których Niemcy mordowali Żydów, „nieprzypadkowo” powstały w Polsce, a policja polska brała udział w likwidacji getta warszawskiego. Określenie „żydowska policja” nie pada w programie, chociaż pokazywane są materiały filmowe z żydowskimi policjantami. Widz ma uznać, że jest to policja polska.

Opis zagłady Żydów w komorach gazowych okraszono komentarzem: „Tak w Polsce działał taśmociąg Holokaustu”. Jako ilustrację do informacji o Powstaniu w Getcie wykorzystano materiały filmowe z Powstania Warszawskiego. Pokazano też wystąpienie Władimira Putina, w którym przedwojennego polskiego ambasadora Józefa Lipskiego nazwał swołoczą i antysemicką świnią.

Interwencja polskich internautów, zgłaszających film jako nieodpowiedni, spowodowała, że został on zakwalifikowany przez YouTube jako „obraźliwy dla niektórych grup widzów”, a jego zawartość jako „potencjalnie kontrowersyjna”.

Mój komentarz: Takiej skali manipulacji i kłamstw dawno już nie było nam dane zobaczyć. Ten antypolski paszkwil pokazuje, jak działa rosyjska propaganda. Działa tak samo, jak w czasach Związku Sowieckiego. Nic się nie zmieniło. Rosjanie kłamali i kłamią nadal. I robią to w sposób tak bezczelny, że ciężko uwierzyć, iż można aż tak łgać w żywe oczy. Co ciekawe, rosyjska propaganda atakuje Polaków tak samo jak żydowska propaganda, czyli robi z nas współsprawców Holokaustu. Rosyjsko-żydowski sojusz po raz kolejny uderza w Rzeczpospolitą. Czy do prezydenta Dudy w końcu dotrze, że lansowana przez niego „Rzeczpospolita Przyjaciół” jest bajką z mchu i paproci? Rzeczywistość jest zupełnie inna. Czas zejść z obłoków.

Zobacz też:

17 września 1939: Sowieci zadają Polakom cios w plecy, a Żydzi wiwatują

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Zgaszam się z Panią!
  Dodam tylko, że to co się dzieje teraz jest wynikiem kilkudziesięcioletniej polityki spolegliwości, ustępstw i wazeliniarskiej zdrady kolejnych rządów Rzeczpospolitej, które – jak widać po owocach – polskie były i są jedynie z nazwy.
  Pokładanie nadziei w przebudzenie się pana Dudy – proszę mi wybaczyć śmiałość – jest dziecięcą wręcz naiwnością!
  Sytuacja jeśli ją przyrównać do partii szachów, jest praktycznie o krok od mata. Pętla oszczerstw i pomówień, jest wykonana z tak wytrzymałego materiału, że bez boskiej pomocy z niej się nie wyzwolimy. Zbyt wiele czasu upłynęło, zbyt wielu jest w świecie zwykłych idiotów i ignorantów by liczyć, że cokolwiek z prawdy do nich dotrze.
  Nawet zakładając, że polski rząd zacznie coś robić to natrafi na tępy opór zmanipulowanych propagandą mediów tępaków, wiedzących o wojnie tylko tyle, że była i że jedynymi ofiarami jej działań byli Żydzi.
  Inaczej mówiąc sprawa doszła doszła już dawno do „trzeciego szeregu” a całkowicie rozbrojony naród polski zbyt późno się budzi, by skutecznie zaatakować chyba, że stanie się coś na tyle spektakularnego w świecie, co spowoduje całkowitą zmianę nastrojów, reguł narzuconych przez Żydów i zmieni układ sił. Wszak Dawid pokonał Goliata, pomimo braku szans z ludzkiego punktu widzenia…

  1. piotr mówi

   Ruskie kłamią o rzekomym antysemityzmie sanacji, Przypominamy jak naprawdę Polska pomagała powstać państwu Izrael. | prawy.pl

  2. Prastary mówi

   Ładnie ujęte nic dodać nic ująć

 2. Robert B. mówi

  Jak się nie tyle klęczało, co leżało plackiem przed „strategicznymi partnerami”, wykonując bez wahania ich oczekiwania opluwania Rosji, oczywiście za darmo, to niech nikogo nie dziwi, że Rosja to widzi i chce wykorzystać okazję w myśl zasady „Na pochyłe drzewo wszystkie kozy skaczą”…

 3. jacek mówi

  Duda to „cienki Bolek”, boi się własnego cienia, nie wypowie się ostro przeciwko Rosjanom, tak samo jak i potulny jest wobec Żydowskich paszkwili…

  1. Prastary mówi

   Zgadzam się..

 4. marju73 mówi

  Najpierw należałoby ustalić czy telewizja rosyjska jest rosyjska a nie jakichś żydów z NY.
  Czy jak powiemy że żydowsiki TVN, pisożydowska telewizja „publiczna”, czy Polsat wielopaszportowego Solorza negatywnie skomentował Rosjan to będzie można mówić że Polacy puścili antyrosyjski paszkwil?
  Cytat z politykapolska-
  „W roku 2014, Udo Ulfkotte, dziennikarz i pisarz niemiecki, opublikował książkę «Gekaufte Journalisten» – «Kupieni dziennikarze», w której stwierdził, iż zawód dziennikarza jest dziś prawie że w 100 % skorumpowany i zinfiltrowany przez służby wywiadowcze. Ulfkotte opowiedział w niej, że przez 17 lat był na żołdzie CIA oraz kierowanej przez agencję amerykańską – niemieckiej BND.”

 5. Zbigniew mówi

  Zmierzaja do totalitaryzmu („Stalin to dobry wodz i czlowiek”) – kultu jednostki: Putin to dobry czlowiek?

  Ale teraz to chyba wyrzna sie do konca i zostana tylko Zydzi, bo reszta przejdzie na judaizm – 30 mln wymordowanych, to ich koniec.

  Nie wiem, czy o taki koniec Rosjan nam chodzilo.

 6. czarny mówi

  Duda, jak i cały polskojęzyczny (nie)rząd ma w 4 literach co kto mówi o Polsce, bo oni są tylko marionetkami na ten bantustan i jedynie wykonują polecenia Danielsa, Mosbacher, czy innego Żyda, który trzęsie tym bantustanem. A wyrok na Polskę już pewnie dawno zapadł, tyko jeszcze nam tego nie powiedzieli. Pewnie postawią nas przed faktem dokonanym, kiedy wcisną ogłupionemu narodowi bajeczkę, o tym jak usieli ulec żądaniom żydostwa.

  1. Staruszek mówi

   Prawda, a zwłaszcza 447

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.