„Rosja jest okupantem!” Manifestacje w sercu Gruzji. Ponad 100 rannych [WIDEO]

Zamieszki w Gruzji (20 czerwca 2019)
4

W  dniu wczorajszym (20 czerwca 2019) w Tbilisi, stolicy Gruzji doszło do groźnych starć między obywatelami Gruzji a tamtejszą policją. Po wystąpieniu w parlamencie rosyjskiego deputowanego Siergiej Garwiłow, który przybył do Tbilisi z okazji corocznego międzynarodowego spotkania parlamentarzystów z państw prawosławnych, szturm na gruziński sejm przepuściły tysiące Gruzinów. W wyniku zamieszek z policją rannych zostało co najmniej 100 osób, w tym 39 policjantów.

NIE MAMY REKLAM – PROSIMY O DROBNĄ DAROWIZNĘ (tutaj) LUB ZAKUP W SKLEPIE (tutaj)

Zdeterminowany tłum protestujących ruszył na policjantów. W ich kierunku pofrunęły kamienie, elementy ławek, butelki. Wielu funkcjonariuszom zabrano tarcze, pałki i kaski. W odpowiedzi na natarcie tłumu policja użyła gazu łzawiącego i broni gładkolufowej. Wykrzykiwano hasła typu: „Rosja jest okupantem”. W ręku trzymano flagi Gruzji oraz Unii Europejskiej. Manifestanci niezmordowanie walczyli pod parlamentem aż do 5 rano, jednak Gruzini – jak zapewniają w mediach społecznościowych – nie zamierzają na tym poprzestać.

Specjaliści z zakresu polityki międzynarodowej nie są ze sobą zgodni. Jedni mówią o rosyjskiej prowokacji tudzież „szerszym planie Federacji Rosyjskiej”, inni mówią o zwykłej wściekłości gruzińskich obywateli na prorosyjskość ich polityków.

Przypomnijmy, że w 2008 roku między Gruzją a Rosją wybuchł konflikt zbrojny w sprawie Osetii Południowej. Rosjanie wprowadzili swoje wojska na teren Gruzji. Interweniował m.in. prezydent Lech Kaczyński.

Przeczytaj także:

WAŻNE! Czy Rivlin zaprosił Putina do Auschwitz? Źródłem „informacji” jest rosyjska fabryka kłamstwa [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Krzysztof mówi

  Kacapy wciskają swoich do wszystkich instytucji gruzińskich , żeby opanować ten kraj .To samo dzieje się w Polsce – żydzi umieszczają również wszędzie swoich i destabilizują państwo . Niszczą kraj , rozbroili go i mamy sytuację jak 1939 roku , bo sytuacja w Europie i na świecie jest analogiczna . Znowu najadą nas zniszczą i jeszcze każą sobie za to zapłacić.

 2. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Polecam książkę Janusza Korwina Mikke-„Rusofoby w odwrocie”.Dobrze opisał i przedstawił tę sprawę.

 3. piotr p mówi

  To zapewna taki gruziński majdan zorganizowany przez CIA i Mosad.

  1. Piotr Bein mówi

   Taki sam „lud” gruziński jak „ukraiński” na Majdanie. A w 2008 to była obrona etnicznie ruskiej Płd. Osetii przed żydłactfem, rzecz jasna kalksztajn „interweniował”, dla tych samych co w Pomarańczowej Rewolucji i na Majdanie.  

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.