Robert Bąkiewicz skazany na grzywnę za Marsz Niepodległości w 2017 roku

Robert Bąkiewicz przemawia podczas marszu Stop447/ fot. screen
6

– „Dajcie mi człowieka, a znajdę na niego paragraf”! Takie motto przyświeca wymiarowi sprawiedliwości i służbom w Polsce? Ciągłe wezwania na sprawy sądowe, wizyty policji, telefony od służb, włamanie do samochodu – tak wygląda moje ostatnie pół roku życia – informuje na Twitterze Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i załącza screen wyroku nakazowego wydanego przez Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście, na mocy którego ma zapłacić 500 zł  grzywny jako organizator Marszu Niepodległości w 2017 roku.

Jaką „zbrodnię” popełnił Robert Bąkiewicz? Sąd uznał, że „umyślnie nie podjął środków niezbędnych do zapewnienia zgodnego z przepisami prawa przebiegu zgromadzenia przewidzianych w art. 19 ust. 5 ustawy Prawo o zgromadzeniach, tzn. nie żądał opuszczenia zgromadzenia przez osoby, które swoim zachowaniem naruszyły przepisy ustawy, tj. posiadały przy sobie i używały wyroby pirotechniczne oraz nie zwrócił się o pomoc do Policji”.

Źródło informacji: Twitter

Przeczytaj też:

Sąd uniewinnił Obywateli RP. Blokowanie marszu narodowców nie jest szkodliwe społecznie!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Konrad mówi

   Takiego sobie wybraliście prezydenta

 1. George mówi

  Przekształcanie Polski w Polin nabiera rozpędu. Widać wyraźnie że w proces zaangażowany został także wymiar (ni)sprawiedliwości. Będą solić piękne wyroki polskim patriotom. Na razie grzywny, później więzienia, a na końcu wyroki śmierci.

 2. rychu mówi

  Trzeba byc grzecznym i ukladnym bo w tym kraju zydom wolno wiecej .

 3. Qbanczyk mówi

  Dobrze panie Bąkiewicz, że nie zebrał się nad panem sąd najwyższy w składzie 5-sędziów i nie wydali wyroku ukamienowania. Niestety, antypolskie sądownictwo, antypolskie służby skazują Polaków za spalenie kukły ze słomy, a nie potrafią skazać i postawić przed sądem osoby, która dopuściła do okradzenia Polaków z kamienic i sprzedażny tychże kamienic za bezcen swoim towarzyszom. Niestety jak mówi prezydent w Polsce, że Polin to Polska.

 4. m0/mbxt4se1239f,fii';[]k mówi

  To są kpiny z Polaków z Polski!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.