Robert Bąkiewicz skazany na grzywnę za Marsz Niepodległości w 2017 roku

Robert Bąkiewicz przemawia podczas marszu Stop447/ fot. screen
6

– „Dajcie mi człowieka, a znajdę na niego paragraf”! Takie motto przyświeca wymiarowi sprawiedliwości i służbom w Polsce? Ciągłe wezwania na sprawy sądowe, wizyty policji, telefony od służb, włamanie do samochodu – tak wygląda moje ostatnie pół roku życia – informuje na Twitterze Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i załącza screen wyroku nakazowego wydanego przez Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście, na mocy którego ma zapłacić 500 zł  grzywny jako organizator Marszu Niepodległości w 2017 roku.

Jaką „zbrodnię” popełnił Robert Bąkiewicz? Sąd uznał, że „umyślnie nie podjął środków niezbędnych do zapewnienia zgodnego z przepisami prawa przebiegu zgromadzenia przewidzianych w art. 19 ust. 5 ustawy Prawo o zgromadzeniach, tzn. nie żądał opuszczenia zgromadzenia przez osoby, które swoim zachowaniem naruszyły przepisy ustawy, tj. posiadały przy sobie i używały wyroby pirotechniczne oraz nie zwrócił się o pomoc do Policji”.

Źródło informacji: Twitter

Przeczytaj też:

Sąd uniewinnił Obywateli RP. Blokowanie marszu narodowców nie jest szkodliwe społecznie!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Konrad mówi

   Takiego sobie wybraliście prezydenta

 1. George mówi

  Przekształcanie Polski w Polin nabiera rozpędu. Widać wyraźnie że w proces zaangażowany został także wymiar (ni)sprawiedliwości. Będą solić piękne wyroki polskim patriotom. Na razie grzywny, później więzienia, a na końcu wyroki śmierci.

 2. rychu mówi

  Trzeba byc grzecznym i ukladnym bo w tym kraju zydom wolno wiecej .

 3. Qbanczyk mówi

  Dobrze panie Bąkiewicz, że nie zebrał się nad panem sąd najwyższy w składzie 5-sędziów i nie wydali wyroku ukamienowania. Niestety, antypolskie sądownictwo, antypolskie służby skazują Polaków za spalenie kukły ze słomy, a nie potrafią skazać i postawić przed sądem osoby, która dopuściła do okradzenia Polaków z kamienic i sprzedażny tychże kamienic za bezcen swoim towarzyszom. Niestety jak mówi prezydent w Polsce, że Polin to Polska.

 4. m0/mbxt4se1239f,fii';[]k mówi

  To są kpiny z Polaków z Polski!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern