Reparacje od Niemiec i #StopUkrainizacjiPolski. Katarzyna Treter-Sierpińska w CEPolska [WIDEO]

Katarzyna Treter-Sierpińska/ fot. screen
11

W poniedziałek (5.09.2022) byłam gościem Rafała Mossakowskiego w Centrum Edukacyjnym Polska. Tematem rozmowy były reparacje od Niemiec i akcja #StopUkrainizacjiPolski.

Czy Polska ma szansę na uzyskanie reparacji od Niemiec? Czy Prawo i Sprawiedliwość faktycznie chce uzyskać te pieniądze dla Polski, czy jest to tylko i wyłącznie akcja obliczona na wewnętrzną rozgrywkę polityczną? Czy należy wykorzystywać kwestię reparacji do propagandowego uderzania w Niemcy dążące do „wzięcia odpowiedzialności za Europę”? Jakim zagrożeniem jest zaproszenie Izraela do udziału w akcji reparacyjnej? A takie zaproszenie wystosował Jarosław Kaczyński podczas prezentacji raportu dotyczącego polskich strat wojennych zaprezentowanego 1 września 2022 roku na Zamku Królewskim.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O tym mówiłam w pierwszej części programu. W uzupełnieniu odsyłam do informacji zamieszczonych w felietonie „Reparacje jako wunderwaffe”.

W drugiej części programu wyjaśniam, dlaczego broszura „Stop Ukrainizacji Polski”, wydana przez Konfederację Korony Polskiej Grzegorza Brauna i promujący ją hasztag #StopUkrainizacjiPolski wywołały tak ogromną wściekłość ukrainofilskich wyborców i propagandystów Prawa i Sprawiedliwości. Co jest największym „grzechem” tej broszury? Jest nim to, że jej autorzy domagają się, aby ukraińskich uchodźców traktować jako uchodźców, a nie jako uprzywilejowanych imigrantów włączonych do polskiego systemu świadczeń socjalnych i polskiego systemu zdrowotnego i edukacyjnego. Tymczasem polska opinia publiczna bombardowana jest pomysłami utworzenia wspólnego państwa polsko-ukraińskiego. Jest to pomysł bardzo groźny, który nie tylko grozi wciągnięciem Polski do wojny z Rosją, ale również skutkować będzie ekonomiczną ruiną państwa polskiego. Na to nie wolno się zgodzić, tak samo jak nie można zgodzić się na plan przesiedlania milionów Ukraińców do Polski pod pretekstem pomocy dla uchodźców. Warto zapoznać się z tą broszurą, żeby nie ulegać propagandzie, przy pomocy której Polacy są systematycznie ogłupiani i namawiani do działań szkodliwych dla Polski.

Zapraszam do oglądania oraz do sklepu internetowego wPrawo.pl, gdzie znajdziecie Państwo moje książki „Żydzi, gender, multikulti, czyli oszustwo i szajba” oraz „Kowidowe getta”.

Zobacz też:

Katarzyna TS: #StopUkrainizacjiPolski

Katarzyna TS: Oswajanie banderyzmu, czyli minister Niedzielski i flaga UPA

  

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ubawiony mówi

  Poskaczecie sobie we dwojke z tym oszolomem prawdziwym CEPem i pokrzyczycie smierc wrogom Polski.I do domu.

 2. Ewa-Maria mówi

  Dlaczego akurat teraz temat reparacji? Myślę że jest to zagrywka polityczna aby odciągnąć uwagę Polaków od spraw jakże ważnych. Nadchodzi zima i jest problem z kupnem węgla. To co sprowadzają to szajs. Niektórzy właściciele składów węglowych już mówią że czymś takim nie będą handlowali. Obawiają się reklamacji. Mówi się również o ograniczeniach energii elektrycznej. W moim rejonie zaczyna brakować niektórych produktów spożywczych. Sklepy niby zamawiają a towar nie przychodzi. Produkty mleczarskie również są w ograniczonych ilościach. Dzisiaj np. nie mogłam kupić mleka. Już daje się słyszeć że zamiast śmieci wystawiać , wylądują w piecach. Niestety taki scenariusz jak najbardziej może się ziścić. Do tego doprowadziła nas sprzedajna polityka Morawieckiego.

 3. verizanus mówi

  @ Ewa Maria Pewnego dnia mogą nie dojechać transporty do lidlów i biedronek i będzie to co na Ukrainie w latach 30-tych. Ale o tym trza było myśleć jak wykańczali polskich prywaciarzy i kupców.

 4. Ewa-Maria mówi

  Już ten problem narasta. Banda rządząca łże że artykułów spożywczych nie zabraknie. Już przestałam im wierzyć ponieważ kłamią tak jak były węgierski premier( nazwiska nie pamiętam) w dzień i w nocy. Faktycznie że głód może nastać. Miska ryżu na horyzoncie.

 5. Wladca mówi

  Brawo Pani Katarzyno! Morawiecki to przeklenstwo Polski,ale to malpa na smyczy Kaczynskiego.Nad cala ta banda poltonow Stola jeszcze zydowscy poganiacze,a dopiero Pomade nimi kosmopolityczni wodzusie. Oni zas sa w Reku Sanhedrynu a ten wierzy w swojego Baala,Jahwego:ktoremu nalezy naszczac w klozecie na Jego ryj.Kto uwaza Jahwego za ojca Jezusa, Bardzo sie Myli,dlatego goje maja obraz falszywego przyjaciela,a nawet sie do niego Modla

 6. ubawiony mówi

  Wspomina Pani o Izraelu w sprawie dotyczacych pomordowanych zydow,obywateli Polski dotyczacych reparacji. A co z mieniem? Do ktorego pretensje wnosza zydzi z USA i Izraela? O tym Pani przynajmniej do 28 minuty nie mowi.A chyba o to Kaczynskiemu chodzi aby zydzi wzieli sobie kase zniszczone mienie wzieli a nie od Polski.

 7. Janina mówi

  Witam
  P.Katarzyno czy mogła bym Pani zgłębić temat krwi do transfuzji. Czy osoba zaszczepiona, może być dawcą krwi.Bo taka osoba ma białko kolca. Jak wiadomo krew w tym wypadku będzie transportować to białko.
  Pozdrawiam
  JN

 8. Fikcyjne mówi

  Pomysły utworzenia wspólnego państwa polsko-ukraińskiego były od bardzo dawna – ukraińskie „elity” nawet się z tym nie kryły, w III RP gotowali polskie żaby powoli, ale…widac to było doskonale choćby wspólnie zorganizowane mistrzostwa w piłce kopanej były w 2012, ja sam pisałem w komentarzach na prawo i czasem na lewo o tym >10 lat temu. Pozorne są różnice pomiędzy Kaczyńskim, a Michnikiem, a tak naprawdę „oni wszyscy z jednego ukraińskiego sztetla wyleźli”. Ciekawostka taka – w Radzie Programowej Instytutu Spraw Publicznch zasiadali kiedyś razem Lech Kaczyński z Heleną Łuczywo, a dziś..szkoda słów, można sprawdzić – co ich łaczy i jaki wspólny program „dla Polski” mają ci ludzie? Dodam jeszce po raz kolejny, że komentarze tu nie wnosza wiele, a mogą wam przyspożyć kłopotów. Pozdro

 9. Ewa-Maria mówi

  @ Janina ; nie wiem jak jest u nas ale w niektórych krajach nie pobierają krwi od zaszczepionych. W Austrii chyba cos takiego już jest. Kiedyś czytałam że w Kanadzie tak jest.

 10. George mówi

  Temat reparacji wywołany przez PiS ma swoje dobre strony! Po pierwsze pozwala utrzymać temat bestialskich zbrodni niemieckich dokonanych podczas II WŚ w przestrzeni publicznej, od czego Niemcy przecież tak chcieli się odciąć, a nawet stwierdzili oficjalnie, że okres niemieckiej pokuty za zbrodnie II Wojny dobiegł końca. Po drugie daje jakąś, choć minimalną satysfakcję za „odwdzięczenie” się Niemcom za ciągłe upominanie Polski przy byle okazji i KPO. No i po trzecie: zwraca uwagę opinii publicznej, że parcie Niemiec do zmiany traktatów i stworzenie z państw UE federacji, a nie konfederacji, pod światłym przywództwem Niemiec oczywiście jest kolejną próbą ustanowienia w Europie III Rzeszy, które to próby kosztowały przecież miliony istnień ludzkich. Kasy oczywiście nie będzie, ale napsuje się Niemcom trochę krwi.

 11. Maniek mówi

  Może i tak że napsuje krwi, ale skłóci nas z nimi, a i tak jesteśmy już chyba ze wszystkimi sąsiadami skłóceni, co jest tylko korzystne dla Wall Street, a w razie jakiejś draki, USA powie, że ten naród nienawidzi wszystkich wokoło i wypnie się na nas jak po II światowej i sprzeda jak dojną krowę. Ale chyba temu rządowi chodzi. Oni mają gdzie uciekać

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.