Katarzyna TS: #StopUkrainizacjiPolski

okładka broszury "Stop ukrainizacji Polski"/ fot. Twitter
26

W lipcu 2022 roku Konfederacja Korony Polskiej, czyli partia Grzegorza Brauna, wydała broszurę pt. „Stop ukrainizacji Polski”. W tej 60-stronicowej publikacji znajduje się analiza sytuacji Polski, obarczonej kilkumilionową mniejszością ukraińską przybyłą jako uchodźcy wojenni, oraz propozycje zmian legislacyjnych nakierowanych na powrót uchodźców do ich kraju, a nie na ich osiedlanie w Polsce. Publikacja wywołała furię zarówno po stronie zwolenników rządu, jak też opozycji totalnej. Braun został natychmiast opluty jako „ruska onuca” i „agent Kremla”. Jednak w mainstreamowych programach nikt nie podjął merytorycznej dyskusji z tezami i propozycjami zawartymi w tej broszurze. Dlaczego? Dlatego, że większość Polaków dowiedziałaby się wtedy, co się w tej broszurze znajduje i przyznałaby Braunowi rację. A przecież to byłby polityczny cios dla mainstreamu opowiadającego Polakom bajki z mchu i paproci.

Co zatem jest w broszurze „Stop ukrainizacji Polski”? Jest w niej postulat efektywnej kontroli granicy. Nie może, bowiem, być tak, że wojna na wschodzie Ukrainy oznacza niekontrolowany napływ do naszego kraju wszystkich, którzy przedstawią się jako uchodźcy. Przecież oczywistym jest, że w takiej sytuacji wjadą do Polski nie tylko ci, którzy potrzebują pomocy, ale też ci, których zadaniem jest działanie na szkodę Rzeczypospolitej, w tym autentyczni rosyjscy agencji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak wskazano w broszurze, efektywna kontrola granicy ma też na celu ochronę przed importem przestępczości i przenikaniem broni oraz ochronę epidemiologiczną. I nie chodzi tutaj o kowidową histerię, ale o to, że  np. występowanie na Ukrainie gruźlicy jest siedem razy częstsze niż w Polsce. To nie jest teoria spiskowa, tylko twarde dane, a Ukraina znajduje się na sporządzonej przez WHO liście krajów, w których stwierdzono występowanie gruźlicy odpornej na leczenie.

– Polaków zachęcano, by przyjmowali Ukraińców pod swój dach, do swoich rodzin, nie informując szeroko o istnieniu tego rodzaju zagrożeń. Miliony kobiet, dzieci, osób starszych, personelu służby zdrowia, narażonych zostało potencjalnie na poważne konsekwencje wynikające z takiego lekceważącego bezpieczeństwo zdrowotne podejścia. Władze RP powinny chociażby monitorować i izolować osoby ubiegające się o ochronę, w sytuacji, gdy zagrażają one zdrowiu publicznemu – czytamy w broszurze.

Bardzo ważnym postulatem zapisanym w „Stop ukrainizacji Polski”, jest to, aby pomoc finansowa była udzielana uchodźcom w ramach odrębnego systemu świadczeń, a nie jako świadczenia socjalne wypłacane Polakom.  Pomoc ta powinna też być udzielana wyłącznie osobom, które faktycznie uciekły przed działaniami wojennymi, a nie tym, które przybyły do Polski z obszarów niezagrożonych. Wysokość świadczeń dla uchodźców powinna być też skalkulowana według zasady „chronimy życie, a nie poziom życia”. To są rzeczy oczywiste, ale polskie władze w ogóle ich nie uwzględniły i efekt jest taki, że świadczenia są wypłacane Ukraińcom w dobrej, a nawet doskonałej sytuacji finansowej, którzy przyjechali do Polski z terenów bezpiecznych, a niektórzy nawet zdążyli już wrócić do siebie, ale nadal pobierają świadczenia fundowane z kieszeni polskiego podatnika.  Czy tak powinno być? Nie powinno, ale skoro mówi o tym Grzegorz Braun, to jedyną odpowiedzią są wyzwiska.

W broszurze „Stop ukrainizacji Polski” znalazł się też postulat przeciwdziałania dyskryminacji Polaków w sferach edukacji, służby zdrowia i zatrudnienia, a także wprowadzenie prawa do wymówienia kwatery uchodźcom przez rodziny udzielające im gościny. – Tysiące polskich rodzin przyjęło pod swój dach uchodźców z Ukrainy, biorąc na siebie ryzyko związane z pobytem nieznanych im ludzi we własnym domu. (…) Ze strony państwa polskiego należy się tym osobom nie tylko wdzięczność, ale przede wszystkim konkretne wsparcie i ochrona, gdy będą, z takich czy innych powodów, chciały zrezygnować z udzielania dalszej gościny – czytamy w broszurze. To znowu jest rzecz oczywista, ale powiedzenie tej oczywistej rzeczy wywołuje oskarżenia o nieludzkie traktowanie uchodźców i „mowę nienawiści”.

Najważniejszym postulatem, z punktu widzenia dalszych losów państwa polskiego, jest postulat dotyczący nowelizacji przepisów o obywatelstwie w kierunku zaostrzenia kryteriów jego przyznawania. Konfederacja Korony Polskiej domaga się, aby dla ubiegających się o polskie obywatelstwo cudzoziemców wydłużyć minimalny okres nieprzerwanego przebywania na terytorium RP do 10 lat, postawić ścisłe wymogi językowe, zaostrzyć warunki samodzielności ekonomicznej, wprowadzić warunek niekaralności, wprowadzić obowiązek podpisania deklaracji o chęci przyjęcia kultury polskiej i polskiego systemu wartości, w tym akceptacji dla wartości chrześcijańskich, a w przypadku obywateli Ukrainy i osób deklarujących narodowość ukraińską – wymóg deklaracji potępienia zbrodniczej tradycji Bandery, OUN, UPA i zobowiązanie do niepodejmowania aktywności wiążących się z szerzeniem tych zbrodniczych ideologii. Zarówno polskie władze, jak i opozycja totalna udają, że nie widzą postępującej banderyzacji Ukrainy. Ale przecież jest to fakt i myślenie życzeniowe nic tu nie zmieni. Postulat wprowadzenia deklaracji potępiającej banderyzm jest więc jak najbardziej na miejscu. Oczywiście wywołał on furię ukrainofilów, którzy stwierdzili, ze takich deklaracji wymagać nie wolno, bo to uwłacza godności uchodźców uciekających przed ruskimi bombami. Nie wiem, co może być uwłaczającego w stwierdzeniu, że nie pochwala się ludobójstwa. Czy mamy zgodzić się na gloryfikację zbrodniczego banderyzmu, żeby Ukraińcy nie poczuli się niekomfortowo?

Zalecam Państwu lekturę broszury „Stop ukrainizacji Polski”, którą znajdziecie na stronie Konfederacji Korony Polskiej TUTAJ. Nie ma tam żadnej „mowy nienawiści”, ani „rosyjskiej propagandy”. Jest głos rozsądku, który oby nie był głosem wołającego na puszczy w obecnym ukrainofilskim amoku serwowanym Polakom zarówno przez władzę jak i opozycję totalną oraz ich stronników. A o tym, jaki jest poziom tego amoku, można przekonać się obserwując na Twitterze reakcję, jaką wywołało upowszechnianie hasztagu #StopUkrainizacjiPolski przez Marcina Skalskiego, od niedawna publikującego na naszym portalu.

Dzięki akcji rozkręconej przez Skalskiego hasztag #StopUkrainizacjiPolski znalazł się na pierwszy miejscu w trendach na polskim Twitterze. W odpowiedzi ukrainofile stwierdzili, że Skalski jest „ruskim zjebem”, „ruskim agentem” i „ciężkim debilem”. Ogłosili też, że  mocodawcy „płacą mu w rublach” i „powinny zająć się nim służby”. Oczywiście wszystkie te konta są anonimowe i oczywiście taki ściek pojawia się nie tylko pod wpisami Skalskiego, ale również pod wpisami innych osób wrzucających tweety z hasztagiem #StopUkrainizacjiPolski. Nie ma żadnej merytorycznej dyskusji na temat broszury Konfederacji Korony Polskiej, do której odnosi się hasztag. Jest za to np. wpis po angielsku publikowany przez różne konta, w którym czytamy, że zamieszczanie hasztagu #StopUkrainizacjiPolski to „akcja zorganizowana przez rosyjską propagandę”. W tym wpisie, który jest identyczny na różnych kontach, napisano też, że „wszyscy Polacy popierają Ukrainę”, a „rosyjska propaganda niech idzie tam, gdzie poszły moskiewskie statki”. Wpis oznaczany jest hasztagami #NieDlaRuskiejPropagandy i #RosjaToZło.

Jak widzicie, ukrainofilski amok trwa, a każdy głos, który jest mu przeciwny, ma być zakrzyczany i oznaczony jako „ruska onuca”. To jest dokładnie ten sam mechanizm, który stosowano wobec osób protestujących przeciw zabójczej polityce lockdownu, szkodliwej zasadzie „dystans, dezynfekcja, maseczka” oraz masowemu podawaniu eksperymentalnych preparatów nazywanych szczepionkami na kowid. To jest ten sam szantaż emocjonalny, który podczas pandemii brzmiał „zaszczep się dla innych” i przy pomocy którego babcie straszono wnuczkami, a dzieci kolegami ze szkoły. Teraz mamy oddać wszystko Ukrainie i nie zadawać żadnych pytań, ani nie wyrażać żadnego sprzeciwu, bo jeśli to zrobimy, to jesteśmy „ruskimi zjebami” i przez nasz brak entuzjazmu ruskie bomby spadną na Warszawę.

Powtarzam: nikt nie podejmuje merytorycznej polemiki z tezami zapisanymi w broszurze „Stop ukrainizacji Polski”. I tak samo nikt nie podejmował merytorycznej polemiki z tezami osób, które wskazywały na szkodliwość polityki kowidowej. Efektem tej polityki jest 200 tysięcy nadmiarowych zgonów spowodowanych systemowym odcięciem pacjentów od służby zdrowia. Skutki ukrainofilskiego amoku też będą dramatyczne. Każdy rozumny człowiek jest w stanie to przewidzieć, tak jak każdy rozumny człowiek był w stanie przewidzieć, do czego doprowadzi zamknięcie szpitali, przestawienie przychodni na teleporadę i uzależnienie pomocy medycznej od wyniku kowidowego testu. Ale rozum nie jest dziś w cenie. Liczą się emocje i nic poza tym. Niestety, za ten ukrainofilski amok polityków i części społeczeństwa zapłacimy wszyscy. A cena za głupotę jest zawsze wysoka.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

M. Skalski: Dlaczego los Ukrainy jest przesądzony?

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Arkadiusz mówi

  Ukraińcy pracują za mniejsze wynagrodzenie niż Polacy wykonując taką samą pracę. Więc przedsiębiorcy zatrudniający Ukraińców zamiast Polaków ponoszą mniejsze koszty zatrudnienia. Mogłoby się wydawać, że niższe koszty zatrudnienia poniesione przez przedsiębiorców przełożą się na niższe ceny ich usług/produktów. Jednak ceny stale idą w górę. Dlaczego tak się dzieje?

 2. MSC mówi

  Firma, w której pracuję wypłaca wszystkim obcokrajowcom 450 zł dodatku mieszkaniowego przez 33 m- ce! Byłem zapytać w Kadrach , Polakom nie przysługuje, bo to jest „dodatek przesiedleńczy ” Dyskryminacja ? Mało powiedziane.

 3. Flex mówi

  W mojej robocie już ponad połowa to już Ukraińcy. I wcale nie mają niższych płac od nas, polskich roboli. Czasem jest odwrotnie, bo nowo zatrudnianym by przyciągnąć ludzi daje się często stawki godzinowe wyższe od pracujących po kilka lat Polaków, jadących na najniższej krajowej plus premia i nadgodziny. Do tego Ukraińcy zatrudniani przez agencje pracy tymczasowej oprócz swojej płacy z narzutami, kosztują jeszcze pracodawcę „marżę” agencji, która często dodatkowo zapewnia im „łóżko”. Mniejsze stawki może płacić prywatny przedsiębiorca na działalności gospodarczej bo ma to jak ukryć. Ukraińcy zatrudniani w spółkach prawa handlowego nie są, nie tylko dyskryminowani płacowo, ale często wręcz faworyzowani. A część z nich nie zna polskiego, nie rozumie instrukcji i obiegowej dokumentacji, a wykonywaną pracę często robi na odp., bo za kilkanaście tygodni wyląduje w innej firmie. Tak to wygląda w wielu zakładach zagranicznych ze Specjalnych Stref Ekonomicznych.

 4. czarny mówi

  Pani KTS jest monotematyczna. Tylko Ukraińcy, Ukraińcy, a w kraju niedługo może być niewesoła sytuacja z innego powodu. Co mi po Ukraińcach, jak niedługo z powodu galopujących cen być może nie będę miał co do garnka włożyć i z czego opłacić rachunków? A może zdaniem „nieomylnej i wszystkowiedzącej” pani KTS to tez jest wina Ukraińców?

 5. Flex mówi

  Radzę przeczytać raz jeszcze i uważnie felieton Pani KTS. Dotyczy on nie tyle przybywających Ukraińców co krótkowzrocznej i głupiej polityki „naszego” rządu, i stanowionego prawa. „Radosna „twórczość” PMM ze świtą i błogosławieństwem PJK doprowadziła już Polskę na skraj przepaści gospodarczo-społecznej. Czy z impetem zrobią krok naprzód, czy się opamiętają, najbliższy czas pokaże. Patrząc na ich styl rządzenia trudno być optymistą. To jest jak amok parcia naprzód bez oglądania się na cokolwiek i kogokolwiek.

 6. Shadow mówi

  @Czarny- gdyby to nie dotyczyło mnie, mojej rodziny i mnie podobnych, to bym ci z całego serca życzyła, tej pustki w garnku. Bowiem widać czarno na białym, że nie pojmujesz niczego i nie potrafisz połączyć przyczyny ze skutkami. Przyczyną jest debilna, zdradziecka polityka tego nierządu, zarówno w kwestii srovida, jak i przyjmowania i uprzywilejowania milionów nachodźców upaińskich. Koszty jakie ponoszą Polacy z racji przyjecia tych żebraków i darmozjadów, to ponad 25% rocznego budżetu Polski. I koszty te ponieść musimy my Polacy, bo nie prostytutki polityczne. Czy to tak trudno pojąć? Do tego bezrefleksyjne wychodzenie przed szereg, w kwestii sankcji nakładanych na Rosję, a za tym idą galopujące ceny nośników energii. Cały zachód zaczyna wycofywać się z tych sankcji, bo za chwilę ich społeczeństwa rozgniotą ich na miazgę. Tylko polinickim lemingom można wcisnąć każdy kit, a oni uznają to za prawdę objawioną.

 7. Hammurabi mówi

  Polski (?) rząd popełnił szereg błędów, z czego znaczną część zupełnie świadomie, żeby nie powiedzieć tendencyjnie słusznie jak widać zakładając, że w tym zwaśnionym społeczeństwie prędzej dojdzie do zbiorowej histerii, niż sprzeciwu.
  W obecnych realiach wzięcie na „garnuszek” milionów uchodźców a właściwie to już przesiedleńców to już błąd. Jednak nadawanie tej gigantycznej liczbie „gości” przywilejów, ulg, ułatwień i wypłacanie pieniędzy bez świadczenia pracy, bez sprawdzania skąd pochodzą ci ludzie to już nie błąd a tragiczna w przyszłych skutkach głupota!
  Sama inflacja jest i będzie ale koszty związane z obsługą Ukraińców przez ich „sługi” rządowe, podniosą ją może o dwa, trzy procenty rok do roku. A to już grube miliardy.
  Jeśli do tego wszystkiego dodać wysoce prawdopodobne umożliwienie organizowania się Ukraińców na terenie RP otrzymamy mieszaninę piorunującą, której ewentualny wybuch wytworzy warunki do ogólnokrajowego konfliktu społecznego, w który będzie musiała włączyć się ponaglana rozkazami z Belwederu policja i polska armia.
  Od tego, po czyjej stronie się one wówczas opowiedzą zależeć będą losy jeśli nie całego kraju to „tylko” terenów do których Ukraińcy już przed wojną rościli sobie prawa.

 8. czarny mówi

  @Flex @Shadow
  „Nasz”, „polski” rząd, to może co najwyżej pierdnąć. Zrobili to albo pod dyktando USA albo UE albo jednego i drugiego. Ewentualnie sami, ale w to nie za bardzo wierzę. Chyba, że pracują na zagraniczne posadki i chcą się przypodobać określonym kołom, żeby na to koryto zasłużyć. A skutki, to oni mają gdzieś, bo przecież za parę lat inna opcja będzie rządzić, to niech oni się martwią.

 9. Krzysztof mówi

  Oczywiście masa pasożytów z Ukrainy żeruje na naszym systemie socjalnym , i wiele set tysięcy wykorzystuje ten fakt . Przeyjeżdżają z terenów nie objętych wojna , ale ten głupawy premier daje wszystkim równo , ale jak Polacy są w potrzebie to są przeszkody typu : zarobki ,dochód na głowę , metraż mieszkania itd . To potrafią znalezć złodzieje. Stop nieograniczonej pomocy ukrom , to są nasze pieniądze , nasze podatki . Co mamy w zamian ? NIC , nędzę , kryzys i kolejki jeszcze większe do lekarzy i na operacje . SKANDAL . Nie głosujemy na oszustów i złodziei – dość tego !!!!

 10. Sabinka mówi

  Kto by pomyślał, że rząd Polaków aż tak zdradzi… obiecali – „żadnych uchodźców”.
  Żadnych to znaczy żadnych.
  I nie jest to wojna tylko akcja przesiedleńcza.
  Tak jak i nie było żadnej pandemii..
  Dziękuję za uwagę.

 11. Marcin Malik mówi

  Przypominam, że PIS doszedł do władzy dlatego że obiecał że nie będzie wpuszczał żadnych uchodźców. To był dokładnie ten jeden najważniejszy powód dlaczego w 2015 roku PIS wygrał wybory !!!

  Tymczasem oprócz milionów roszczeniowych i bezczelnych białych przesiedleńców, mamy jeszcze coraz więcej kolorowych. Głównie z Indii i Arabii, ale też z Afryki. Polscy wyborcy mają krótką pamięć. Myślę że kwestią czasu jest Partia Ukrainy w Polsce, a poparcie dla niej przewiduję ogromne. Wystarczy że media pograją na współczuciu Polaków, i ci sami na nich zagłosują. Propaganda kościoła też dodatkowo rozmiękczy Polaków.

  Ja tylko nierozumiem dlaczego lewica nienawidzi PISu. Dla lewicy opozycja taka jak PIS to jak dar z nieba.

 12. Polonia Restituta mówi

  @Hammurabi

  Polski(?) nierząd nie popełnił żadnych błędów! Powinniśmy raz na zawsze wyzbyć się takiej retoryki – jeśli patrzymy na działania nierządu z perspektywy mocodawców, to wykonuje on ich polecenia, a jeśli z naszej – to jest to nic innego jak zdrada.

  Błąd to jest coś, co można naprawić, za co można się pokajać i jakoś dalej funkcjonować, bo po czasie odejdzie on w niepamięć. Morderca, który zabija swoją ofiarę dla rabunku, nie popełnia błędu, tak samo jak gwałciciel, niezależnie od motywu. Musimy koniecznie odejść od tych nieszczęsnych eufemizmów, w przeciwnym razie głupie społeczeństwo będzie nadal wierzyć tym durniom, którzy koniec końców przystroją się w piórka zbawców, wspieranych przez fałszywych proroków kościoła katolickiego, by po raz kolejny pomagać nam pozbierać się do kupy po tym, co sami nam zafundowali. Oczywiście, zdaję sobie sprawę z tego, że zdecydowana większość poliniaków i tak tych swoich zakutych łbów nie otworzy, ale niech chociaż widzą, że stawiamy przed nimi ostrą granicę i tylko do nich należy decyzja, po której stronie chcą się ustawić. Muszą zrozumieć, że jak ich nierząd kopnie w tyłek, to my na nich z chlebem i solą czekać nie będziemy.

  Ta sytuacja ma jednak swoją dobrą stronę, przynajmniej jedną. Znakomicie pokazała stosunek wielu moich najbliższych czy znajomych do tego, co się wokół dzieje. Dzięki temu wiem już, że nie ze wszystkimi mi będzie w życiu po drodze (quality over quantity). Nie mam ochoty poświęcać czasu komuś, kto dziś płacze za U a jutro będzie mnie straszyć, że jak się nie zaszczepię, to oni przeze mnie wylądują w szpitalu.

  To musi być zatem znak z niebios. „Chwała na wysokości Bogu, a na Ziemi pokój ludziom…. DOBREJ WOLI”. I tego się trzymajmy!

 13. z-k mówi

  Tak nakazali budowniczowie Chazarskiego Kaganatu Europy Środkowo – Wschodniej. O tworzeniu wspólnego społeczeństwa polsko-ukraińskiego mówili już mędrcy Unii Wolności w 1990 roku gdy wracali z ochlajów u chachłackich władyków. Obecnie rządzący to ten sam kahał i zaplanowaną ukrainizację finalizują.

 14. Hammurabi mówi

  @Polonia Restituta
  Jak zwał tak zwał. W tych realiach błąd = zdrada. Zgoda! Tym bardziej, że nie brak głosów krytycznych wobec jawnych poczynań rządu. O tych niejawnych, objętych klauzulą tajności przecież nie wiemy – a jak już się dowiemy będzie pozamiatane.
  Zgadzam się, że przytłaczająca większość tego, co na wyrost zwiemy „społeczeństwem” prędzej zeżre własne buty, niż zacznie analizować a w szczególności pamiętać, kto co uczynił.
  Zakute łby „poliniaków” są niestety równie liczne co hermetyczne. To pokolenia stracone. Niestety mają one tzw. „prawa wyborcze”. Czynne i bierne. To jest cos na kształt przysłowiowej małpy z brzytwą.
  A co się „kopniaka w tyłek” tyczy, to pragnę zauważyć, że nawet po solidnym skopaniu tyłków, „poliniacy” będą bredzili coś o „neofaszystach”, „homofobach” i „antysemitach”.
  Dlatego czekam. Czekam na powstanie czegoś prawego, czegoś kierującego się dobrem Polski i Polaków, czegoś przekonanego do oczywistości, że naród i ojczyzna jest najwyższą wartością nie tylko jako hasełka wykrzykiwane w towarzystwie Boga, honoru i kropidła.
  Cholera… Toż ja nacjonalistą jestem…

 15. czarny mówi

  Czytam i oczom własnym nie wierzę. Oto sympatycy Grzegorza „Szczęść Boże” Brauna i innych posłów Konfy uważającej się za chrześcijańską partię odmawiają pomocy i uświadomienia błądzących w ich mniemaniu „owieczek”, drwiąco nazywanych poliniakami. Chyba, że ta chrześcijańska otoczka lansowana przez Konfę to takie bajki dla ciemnego luda, tylko dla większego poparcia.

 16. z-k mówi

  Czarny palancie.! Panu Grzegorzowi Braunowi możesz buty czyścić, trawnik strzyc i psa wyprowadzać na spacer, jeśli się zgodzą – pan Braun i pies.

 17. czarny mówi

  @Z K
  Grzeczniej. A jak nie potrafisz się prawidłowo wysławiać, to się doszkól i dodatkowo idź na kurs dobrego wychowania. I oszczędź mi swojej wulgarnej pisaniny, nastawionej, zamiast rzeczowej dyskusji, jedynie na obrażanie swojej rozmówcy.

 18. P mówi

  @Czarny
  Z-k nie myli się w ani jednym słowie. Jego wypowiedź wprawdzie sugeruje brak szacunku dla adwersarza ale w żadnej mierze wulgarna nie jest. Wypowiadasz się na forum, licz się z możliwością braku poparcia dla Twoich poglądów. Nie ma co się obrażać. Chyba, że jest się narcystyczną beksą.

 19. czarny mówi

  @P
  Z tego wynika, że dopuszczasz możliwość obrażania osoby o innych poglądach niż Twoje. Nie jestem żadną beksą, liczę na poparcie dla moich poglądów, tylko na kulturalną dyskusję. A takiej tu brak, liczy się to kto kogo bardziej zmiesza z błotem, nie wiem chyba w celu podbudowania sobie swojego ego, bądź zabłyśnięcia wśród komentujących.
  A odnośnie narcyzów to jest ich tu wielu poczynając na kilku komentujących, aż po zapatrzoną w siebie p. KTS, nie znoszącej słów krytyki co do swoich artykułów.

 20. Anty mówi

  Czarny. Jesteś nie tylko palantem. Jesteś zadaniowanym pisdzielskim palantem.

 21. czarny mówi

  Kolejny przykład braku kultury wśród fanatyków Konfy. Skąd oni was biorą, z łapanki, czy z rynsztoka?

 22. zagłoba sum mówi

  Zgodnie w prawem międzynarodowym dot. uchodźców wojennych należy się takim osobom bezpieczne schronienie, podstawowe pożywienie i podstawowa opieka medyczna. NIC WIĘCEJ! Wszystko inne, cokolwiek dokłada na koszt Polaków ta żydobanderowska banda zwana „polskim rządem”, jest efektem służalczości wobec Waszyngtonu i Jerozolimy oraz nagrań podkarpackich, na których – jestem przekonany – niejednego „przyjaciela dzieci” zarówno z byłej Polski jak i z tzw. Zachodu można zobaczyć…

 23. zagłoba sum mówi

  Sabinko! Już wieczorem 25.10.2015r, po ogłoszeniu tragicznych dla Polski wyników wyborów pisałem na forum interii, że z TEJ katastrofy Polska już się nie podniesie! 25 października 2015 będzie dla NORMALNYCH Polaków, patriotów, tak samo tragiczną datą, jak 24 października1795 czy 1 września 1939… Najwyższy czas zrozumieć, że żydobanderowsko-marksistowska banda zwana dowcipnie „prawo i sprawiedliwość” nie odda władzy dobrowolnie, w tzw. demokratyczny sposób. Tzw. wybory zostaną albo sfałszowane – tak dzieje się od 2014r, kiedy to zsl uzyskał rewelacyjny wynik w wyborach samorządowych, później 2019, wybory do PE i wybór tej gnidy, dudy, na „prezydenta” w 2020, na co mam własne dowody, albo jakieś pisowskie gestapo wywoła np. incydent na granicy z Białorusią czy Rosją i pod tym pozorem zostanie wprowadzony stan wojenny. Ogłupiona kur(ew)ską tvpis biomasa wszystko kupi…

 24. bogdan dziuma mówi

  Podstawą rozważań o obecnej sytuacji na ziemi polskiej po 1945r. jest zrozumienie że Naród Polski żyje w opresji żydowskiej , nieprzerwanie do dnia dzisiejszego ! Od 1944r. do 1968 fizycznie ,to znaczy mordując , elity polskie wybijano ją jak insekty ! Następny okres to 1969r. do 1998r. w którym wprowadzono system wykluczania wyżu demokratycznego z prawd „przekazywanych z ojca na syna ” , których poddawano pod „wolnościowych” liderów kreowanych przez „system represji!= „KOMANDOSI” = OBSZAR NIEPOPRAWNOŚCI POLITYCZNEJ, TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ, LITERACKIEJ ITD.= ŻYDOWSKIEGO WYLĘGU =TZW. SZLACHTA KOMUSZA ! W EFEKCIE WPUSZCZONO W KANAŁ UBECKI TYSIĄCE „GORĄCYCH GŁÓW” , KTÓRE DO DZISIAJ NIE OKREŚLIŁY SWEJ NAIWNOŚCI=ŻRĄ ODPADY Z ŻYDOWSKIEGO STOŁU ! BO Z POLSKIEGO SERCA , ZROBIŁA IM SIĘ DUPA !
  Reasumijąc ! CI ! i TAMCI ! , TO TEN SAM MATERIAŁ GENETYCZNY =BERIE, BERMANY, CYRANKIEWICZE,KURONIE, MICHNIKI, BARTOSZEWSCY , DUDY , KACZYŃSCY , MORAWIECCY !ICH OPALIZACJA JEST ZAPEWNIONA PRZEZ WSZELKIE „GADZINÓWKI” ! BOLSZEWICKIE KAMASZE TO ICH OKREŚLENIE TAK NATURALNE JAK TRĄBA SŁONIA! OKREŚLA SŁONIA!
  Ostatnie dwa lata gdy cały aktyw żydowskiego geszeftu , jawny i niejawny , musi stać przy ujebaniu cywilizacji łacińskiej = cywilizacji życia i miłości ! Mamy wszystkie „DUCHY” WYWALONE JAK ROBAKI NA POWIERZCHNI ZIEMI ! ZARÓWNO ZBRODNIA KOVIDU , jak i geszeft ukraiński , DAŁ TEMU ORZECZENIE , KTO JEST KTO ! SPRAWUJĄCY WŁADZĘ NA ZIEMI POLSKIEJ = ŻYDZI , MAJĄ OBECNIE 1 MILION UKRAIŃSKICH REZUNÓW , DEZERTERÓW UKRAIŃSKICH , BO TAKI JEST ICH STATUS ! KTÓRYCH UTRZYMUJE Z CAŁYM FULL , FURAŻEM ! DLA ILUSTRACJI = OSOBA O STATUSIE KOMBATANTA I OSOBY REPRESJONOWANEJ POLITYCZNIE =570 ZŁ. MIESIĘCZNIE , A POMNIK ZAMORDOWANEGO , LUB POMORDOWANYCH = 160 cm. MAX. ! Tyle daje się Polakom , POLSKI , na ziemi polskiej !
  NIESTETY ZIEMIA POLSKA TO = SYRIA, LIBAN , PALESTYNA ! UKRAIŃCY SĄ BEZPIEKĄ ŻYDÓW W POLSCE !
  JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.