Raport NIK dotyczący rakiety pod Bydgoszczą już jest gotowy

Marian Banaś/ fot. screen
4

Raport Naczelnej Izby Kontroli ws. rosyjskiej rakiety już jest gotowy. W rozmowie dla RMF FM zapewnił o tym szef Izby, Marian Banaś.

Tomasz Terlikowski zapytał Mariana Banasia o wyniki kontroli w sprawie rosyjskiej rakiety, która w grudniu zeszłego roku spadła w lesie koło Bydgoszczy i została przypadkiem znaleziona po kilku miesiącach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezes Najwyższej Izby Kontroli przyznał, że raport w tej sprawie jest gotowy, jednak nie może zostać upubliczniony ze względu na klauzulę tajności. W jego ocenie jego treść jest „mocna”.
Mogę tylko powiedzieć, że być może dobrze się stało, żeby opinia publiczna nie wiedziała w jakim stanie jest nasze bezpieczeństwo jeśli chodzi o obronę powietrzną – dodał szef NIK.

W rozmowie z dziennikarzem RMF FM, Banaś zapewnił, że już niebawem zostanie opublikowany raport z kontroli NIK ws. napływu ukraińskiego zboża do Polski.
Jeśli chodzi o cały mechanizm, jak to wyglądało, to opinia publiczna się dowie – zapewnił prezes NIK. Banaś wyznał, że w sprawie kontroli działalności ministerstw, NIK ma „pełne ręce roboty”, a działania Izby są paraliżowane pracownikami współpracującymi ze służbami oraz wątpliwymi nominacjami marszałek Elżbiety Witek do Kolegium Najwyższej Izby Kontroli.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. dsa mówi

  …ale do ich mycia tylko oczywiście… bo od takiego tumana to strach nawet coś zjeść…

 2. szatan1313 mówi

  Słyszeliście co obecna władza zaczyna Nam szykować rękoma komendanta dolnośląskiej Policji????

  Żandarmeria Wojskowa USA będzie patrolować ulice we Wrocławiu! Skąd ta zaskakująca decyzja?
  Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu spotkał się 9. dowódcą 773 Batalionu Żandarmerii Wojskowej Stanów Zjednoczonych. Dlaczego Amerykanie byli we Wrocławiu i co postanowiono?
  Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski spotkał się 9. dowódcą 773 Batalionu Żandarmerii Wojskowej Stanów Zjednoczonych (Military Police USA) — podpułkownikiem Doris J. Reed.
  – Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany przez tych bardzo doświadczonych oficerów wiedzy, którą zdobywali przez lata służby i różnego rodzaju idących za tym doświadczeń. Zakończyło się nie lada konstruktywnym wnioskiem, rokującym na dalszą owocną współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców – asp. szt. Łukasz Dutkowiak, rzecznik prasowy KWP we Wrocławiu.
  Żandarmeria Wojskowa USA – Military Police USA na ulicach we Wrocławiu. Dlaczego?
  To co uzgodniono wkrótce zobaczymy na wrocławskich osiedlach. Military Police USA będzie patrolować ulice we Wrocławiu.
  Zarówno szef dolnośląskich policjantów, jak i dowódca Military Police USA, zadeklarowali chęć podjęcia wspólnych działań i dlatego w najbliższym czasie m.in. na ulicach Wrocławia, spotkamy wspólne patrole funkcjonariuszy z obu państw
  asp. szt. Łukasz Dutkowiak, rzecznik prasowy KWP we Wrocławiu.
  Wspólne patrole funkcjonariuszy Polskiej Policji i Military Police USA.
  Łukasz Dutkowiak wyjaśnia skąd pomysł na wspólne patrole funkcjonariuszy Polskiej Policji i Military Police USA.
  – Ponieważ różne ciekawe miejsca na Dolnym Śląsku odwiedzają każdego roku milionowe rzesze turystów przybywających z najdalszych zakątków świata, w tym także wiele osób ze Stanów Zjednoczonych Ameryki, a także wiele osób biorących udział w szkoleniach, konferencjach i spotkaniach biznesowych, powstał pomysł na nową ciekawą inicjatywę – wyjaśnia rzecznik prasowy KWP we Wrocławiu.
  Czyżby oficjalnie miała się zacząć okupacja przez obce wojska?! A, może Military Police USA ma pomóc w pacyfikowaniu Nas?! Oznacza, że coś Nam szykują w najbliższym czasie!!!

 3. dsa mówi

  …kolego „szatan1313” – tu jest chrześcijański portal, więc każde diabelstwo, przynajmniej z mojej strony będzie gonione (chociaż to nie mój portal, ale noblesse oblige… a Panem pomiędzy nami jest Pantokrator, a nie szatan); w pierwszej kolejności katole… w drugiej ci, którzy zwą się diabelsko – zmień nicka zatem kolego, bo to mniej więcej gumioki na weselu… reszta wpisu i notki OK…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.