Ramadan usunął koronawirusa z Niemiec? Agnieszka Wolska w wRealu24 [WIDEO]

Agnieszka Wolska/ fot. screen
7
SKLEP-WPRAWO.PL

Mieszkająca w Niemczech polska dziennikarka Agnieszka Wolska opowiedziała w telewizji wRealu24, jak wygląda sytuacja w tym kraju w związku z pandemią koronawirusa. Okazuje się, że Niemcy nie wierzą już w zagrożenie i żądają powrotu do normalności, przy czym ma to być dotychczasowa normalność, a nie jakaś nowa rzeczywistość. Ponieważ władze zapowiadają, że takiego powrotu nie ma, odbyły się protesty m.in. w Berlinie, podczas których ramię w ramię staje lewica i prawica domagając się przywrócenia odebranej wolności. Dotychczasowych wrogów połączył sprzeciw wobec absurdalnych decyzji rządzących.

Tymczasem niemieckie władze są z siebie bardzo zadowolone. Rostock (200 tys. mieszkańców) został ogłoszony miastem wolnym od koronawirusa. Według oficjalnych danych od dwóch tygodni nie ma tam żadnych nowych zachorowań na Covid-19. A miały być miliony trupów! Tymczasem są miliony bezrobotnych i pracujących na część etatu.

Ogłoszono też, że w Niemczech szczyt epidemiczny już minął. Restrykcje są systematycznie luzowane, a młodzież wraca do szkół ponadpodstawowych. Ciekawe, że w Polsce cały czas mówi się nam, że jesteśmy przed szczytem zachorowań, w związku z czym minister Szumowski odwołuje wakacje. Jak długo będziemy się tak bawić?

Co ciekawe, w Niemczech zniesiono restrykcje dotyczące obrzędów religijnych 24 kwietnia, czyli w dniu, w którym rozpoczął się ramadan. Czyżby muzułmańskie święto usunęło z Niemiec koronawirusa? Niesamowite, prawda? Okazuje się też, że niemieckie dane epidemiologiczne pokazują, iż restrykcje można było znieść już wcześniej, aby umożliwić katolikom i protestantom obchody Święta Zmartwychwstania. Ale tego nie zrobiono.

W Niemczech wprowadzono obowiązek zakrywania nosa i ust w sklepach i transporcie publicznym, co również wywołuje niezadowolenie opinii publicznej, tym bardziej, że wcześniej mówiono, że noszenie maseczek ma sens tylko w przypadku osób chorych. Niepokojąco brzmi też lansowanie w niemieckiej telewizji Billa Gatesa i zapowiedź szybkiej szczepionki, co oczywiście musi przełożyć się na ryzyko dla zdrowia i życia ludzi.

Zobacz też:

J. Międlar: Koronawirus na papierze – 3 godziny, na banknocie – 4 dni. Wdrażany jest program Polski Bezgotówkowej

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Pablo mówi

  Niemcy lubią miasta wolne, od czego tam sobie wymarzą.🤬

 2. pawel mówi

  jestem oburzony, moja babcia ma dwie córki, jedna katoliczka prawicowa drugą no żona pracownika GW z 20 letnim stażem, zwichrowana jak on. I ta druga córka fanka TVN omal nie zepchneła ze schodów babci z szału jak powiedziała ze chce sama o siebie dbać, zrobić zakupy,pogadać z kolezanka, uczestniczyc we mszy świetej (ma 83 lata). Babcia od dwóch miesiecy nie wyszła z mieszkania 30 m^2 nawet smieci jej wyrzucaja…nie ma siły,ciagle spi a tak to potrafila robic wiele rzeczy.

 3. ALEX mówi

  Niemcy maja swietny wynik zachorowan. I to niestety chyba nie koniec.

 4. Kinga mówi

  Mi siada już psycha… Mam dość wszystkiego i najlepiej w kosmos bym poleciała…

 5. mamastarsza mówi

  Chyba jedyny portal, który odwiedzam, z którego komentarze są skwapliwie i prawie zawsze usuwane. Już nie chce mi się tu pisać, bo już lepiej napisać na Berdyczów. Tam może nie usuną.

  1. Katarzyna Treter-Sierpińska mówi

   Do Mamastarsza – dlaczego Pani kłamie? Na naszym portalu komentarze nie są usuwane. Czasem zostają automatycznie zablokowane przez program antyspamowy i trzeba zaczekać na ich publikację. Wielokrotnie o tym informowaliśmy, ale jak widać do Pani ta wiedza nie dotarła. A może dotarła, tylko nie może Pani powstrzymać się od kłamstw? Po co? Żeby dyskredytować nasz portal? Nie wstyd Pani?

 6. mamastarsza mówi

  Sorry. Większość moich komentarzy przepadła. Jeśli to wina anty-spamu, to dlaczego go nie wyłączyć albo przyjrzeć się kryteriom odrzucania wpisów. Ciekawe, że na innych portalach moje wpisy są, a tutaj szybko znikają. Mało mnie obchodzi powód. Ja piszę o takim fakcie. A to zniechęca do zabierania głosu.
  Boli mnie szczególnie to, że z tym portalem jest mi po drodze. Bo gdyby mnie usuwał jakiś WP czy Niezależna, to bym się nie przejmowała. Ale Wy, mój ulubiony portal? Zróbcie coś z tym, proszę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.