Radni uchwalili Kartę Praw Rodzin. Wojewoda z ramienia PiS ją unieważnił

Za: Twitter
8

Uchwała Rady Gminy Radziechowy-Wieprz o przyjęciu Samorządowej Karty Praw Rodzin została w całości unieważniona przez wojewodę Jarosława Wieczorka – podaje portal beskidzka24.pl. Wieczorek jest wojewodą z ramienia rządu Prawa i Sprawiedliwości od 8 grudnia 2015 roku.

Podczas niedawnej sesji przewodniczący Jacek Świniański poinformował, że wojewoda stwierdził nieważność tej uchwały w całości – informuje portal.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zdaniem prawników wojewody, rada gminy nie ma podstaw prawnych, aby taką uchwałę przyjmować. Czy się z tym zgadzamy czy nie, prawo jest prawem – powiedział Świniański.

I co dziś powie twardy elektorat PiS? Czy nadal będzie twierdzić, że ekipa rządząca reprezentuje wartości konserwatywne, twardo stoi na straży rodziny oraz stanowczo walczy z demoralizującą ideologią LGBT? Przecież gdyby ekipa Jarosława Kaczyńskiego naprawdę walczyła z zagrażającą polskim obyczajom i kulturze ideologią dewiantów, wojewoda Jarosław Wieczorek zostałby wezwany na dywanik na Nowogrodzką i pociągnięty do odpowiedzialności. Tymczasem, nic takiego nie miało miejsca… A szkoda.

Przypomnijmy, że Samorządowa Karta Praw Rodzin to projekt autorstwa m.in. Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Wymienić w niej można pięć głównych postulatów: prawa rodziców i dobro dziecka w szkole oraz przedszkolu, prawa rodzin w polityce społecznej gminy, promocja dobrych praktyk dotyczących praw rodzin w biznesie, pięć postulatów Samorządowej Karty Praw Rodzin, monitorowanie i egzekwowanie praw rodzin, tworzenie prawa przyjaznego rodzinie. Więcej o Karcie Praw Rodzin można przeczytać TUTAJ.

Źródło informacji: beskidzka24.pl

Przeczytaj także:

J. Międlar: „Objawy” Covid-19. Z lekarskiej kartoteki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Nie zdziwiło mnie to, ale warto napisać: Antypolonizm STOP!

 2. Wojciech mówi

  No i co barany? Nie mówiłem, że KAŻDA pomagdalenkowa władza to swołocz?

 3. marju73 mówi

  A jakiś konkretny praktyczny wymiar ma taką uchwała, czy znowu się jaramy jak głupi czysto ideologiczną nawalanką?

  1. marju73 mówi

   Praktyczny wymiar jest taki że musisz tu trollować i bronić łajdackiej partii.

 4. anonim mówi

  Zdradzieckie syjonistyczne mendy bezczelnie nazwywające się ,,prawicą” czyli pis idą już na otwartą wojnę z Narodem Polskim. Dostali rozkazy od swoich mecenasów żeby tak czynić, dokładnie jak 100 lat temu bolszewicy dostali rozkaz pasyfikowania romanowskiej Rosji.

 5. AntyPO✡PiS mówi

  Arcyparchu z PiSraela czekamy na twój komentarz!

 6. Ybt mówi

  Syjonistyczne faszystowskie PiSSesmańskie szmaty pokazują swoją „twarz”. Takie same antypolskie ścierwa jak każdy bandyta z magdalenki.

 7. Jack mówi

  W PISie jest pewnie sporo homoseksualistów i lesbijek. Lewica ma na PIS haki, więc PIS chroni siebie, rujnując Polskę i naród.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.