Rada Medyczna rekomenduje szczepienie dzieci w wieku 12-15 lat. CDC bada przypadki zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia po szczepionkach mRNA

fot. pixabay
16

W poniedziałek (31.05.2021) Rada Medyczna doradzająca premierowi Mateuszowi Morawieckiego ws. Covid-19 wydała rekomendację, w której zaleca szczepienie dzieci od 12 do 15 roku życia preparatem firmy Pfizer/BioNtech. 28 maja Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia tej grupy wiekowej.

Dr Grzegorz Cessak, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, oświadczył w niedzielę na antenie TVN24, że szczepienia dzieci w wieku 12-15 lat mogą rozpocząć się już w czerwcu, ale ostateczną decyzję podejmie minister zdrowia. Cessak przypomniał też, że trwają badania kliniczne w grupie wiekowej od 6 miesięcy do 12 lat.

– Wakacje będą na pewno tym czasem szczepienia dzieci, indywidualnym, a czy będą podejmowane zbiorowe szczepienia dzieci w szkołach, czy w innych trybach i możliwościach, to będzie przedmiotem dyskusji i analiz – powiedział Cessak i zaapelował, aby nie bać się szczepić dzieci. – Badania, które zostały wykonane, wskazują na bardzo wysoką skuteczność tych szczepień wśród dzieci i na ich wysokie bezpieczeństwo – oświadczył. – Myślę, że na początku października mogłaby być rekomendacja Europejskiej Agencji Leków do stosowania szczepionki dla dzieci poniżej 12. roku życia – dodał.

Nie wszyscy lekarze i naukowcy są tak entuzjastycznie nastawieni do eksperymentowania na dzieciach jak dr Cessak i Rada Medyczna przy premierze. – Wystarczająco dużo przesłanek naukowych podważa sensowność szczepień dzieci i nastolatków przeciwko C19. Konieczna jest analiza risk-benefit uwzględniająca udział w transmisji, ryzyko powikłań po szczepieniu vs C19, użyteczność – kosztową, z przeglądem piśmiennictwa (raport HTA) – napisał na Twitterze dr. n.med. Piotr Witczak.

Dr Witczak powołał się na raport CDC, który mówi, że od kwietnia 2021 roku wzrasta liczba przypadków zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia u nastolatków i młodych dorosłych, których zaszczepiono preparatami mRNA (Pfizer i Moderna). Dotyczy to głównie chłopców i młodych mężczyzn. Do powikłań dochodzi w ciągu kilku dni po szczepieniu, a przypadki występowały częściej po drugiej dawce niż pierwszej. CDC apeluje o zgłaszanie wszystkich takich przypadków do amerykańskiej bazy NOP.

Źródło informacji i cytatów: Twitter, PAP

Zobacz też:

Katarzyna TS: Pandemiczny Moloch żąda ofiary z dzieci

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rafał mówi

  Żydeusz Parszywiecki i żydowskie kurwy z tzw „Rady Medycznej” pełną parą wdrażają program eksterminacji młodych Polaków!! Młode Polki zostaną- wszak ktoś musi usługiwać nowej rasie panów, gdy parchy z Izraela zjadą do Polin!!!!!

 2. Ewa-Maria mówi

  Wara wam socjopaci od naszych dzieci.

 3. MAREK mówi

  Ta „rada medyczna” to stręczyciele eksperymentu medycznego na Polakach oraz zbrodniarze wzorujący się na ich ideowym wzorcu socjaliście mengele – niemiecki lekarz, SS-Hauptsturmführer, doktor medycyny i antropologii, zbrodniarz wojenny, zwany Aniołem Śmierci !

 4. ikss67 mówi

  Badżmy bezlitośnie szczerzy. Jeśli rodzice chcą podjąć decyzję za swoje dziecko o ingerencję w jego DNA. To jest to patologia społeczna. Dziecko to nie jest kot lub pies. Które można ot tak sobie wysterylizować bez miauknięcia.

 5. Tajemnica tkwi w najwyższej liczbie szczepień dzieci i niemowląt w kraju najbardziej 'rozwiniętym' na świecie, mówi

  Tajemnica tkwi w najwyższej liczbie szczepień dzieci i niemowląt w kraju najbardziej 'rozwiniętym’ na świecie, co jednak powoduje tam najwyższą na świecie śmiertelność i najwyższy debilizm tych dzieci.

  Stąd presja, żeby inne kraje 'rozwinięte’ szczepiły swoje dzieci równie intensywnie a nawet bardziej, dzięki czemu tamten 'rozwinięty’ kraj znów będzie miał niższą śmiertelność, a dzieci w innych krajach będą głupsze. Dla niekumatych dwa adresy do filmów ilustrujących to zjawisko – https://www.cda.pl/video/213057045 i https://www.cda.pl/video/74922190e

 6. Schock mówi

  Nie Rada Medyczna tylko sitwa sprzedajnych kreatur obnoszących się z tytułami profesorskimi.

 7. Tajemnica tkwi w najwyższej liczbie szczepień dzieci i niemowląt w kraju najbardziej 'rozwiniętym' na świecie, mówi

  co jednak powoduje tam najwyższą na świecie śmiertelność i najwyższy debilizm tych dzieci.

  Stąd presja, żeby inne kraje 'rozwinięte’ szczepiły swoje dzieci równie intensywnie a nawet bardziej, dzięki czemu tamten 'rozwinięty’ kraj znów będzie miał niższą śmiertelność, a dzieci w innych krajach będą głupsze. Dla niekumatych dwa adresy do filmów ilustrujących to zjawisko – tiny.pl/rzkwz i tiny.pl/rzkcq

 8. Rafał mówi

  Czego jak czego ale usuwania wpisów na tym portalu nie spodziewałem się…….

 9. Kazimierz Żak mówi

  Mengele też szczepił dzieci. Mam nadzieję , że spotka ich to samo .

 10. memento mori mówi

  Rzeczywiście badania trwają… ale na tych dzieciach… psychopaci

 11. Misiek13 mówi

  Zobaczymy za 10 lat jak to wplynie na bezplodnosc

 12. Shadow mówi

  Ponieważ tym sukinsynom z big farmy zdychały wszystkie laboratoryjne zwierzęta traktowane preparatami mRNA, to wzięli się za ludzi, dorosłych i dzieci, których traktują jako króliki doświadczalne, za przyzwoleniem sprzedajnych świń medycznych i rządowych.

 13. Jurek Ogórek mówi

  Nikt nigdzie nie podaje informacji jaką dawką chcą szczepić nasze dzieci. Czy w 25 kg człowieka wcisną tyle samo tego syfu co w dorosłego 100 kg ? Kto wie ?

 14. Wojciech mówi

  Oczywiście dobrowolny obowiązek, potem zwykły obowiązek, potem przymus. jestem pewien że będzie zbrojny opór.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.