Rabini i księża poręczają za tęczowego chuligana: „Moralnym obowiązkiem jest pomóc Margot”

Michał Szutowicz atakuje kierowcę furgonetki pro-life/ fot. screen
24

Kilkanaście osób podpisało się pod poręczeniem dla przebywającego w areszcie Michała Szutowicza, czyli podającego się za kobietę tęczowego chuligana, który pobił kierowcę furgonetki pro-life. Wśród poręczających są m.in. rabin Michael Schudrich, rabin Stanisław Wojciechowicz, ks. Adam Boniecki i ks. Alfred Marek Wierzbicki.

Inicjatorką akcji jest Paula Sawicka ze Stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita. Przypominamy, że to stowarzyszenie zajmuje się nękaniem Polaków przy pomocy oskarżeń o antysemityzm. Ofiarą antypolskich praktyk Otwartej Rzeczpospolitej padł raper Stopa postawiony przed sadem za utwór „Gdybym był bogaty”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOBACZ: „Artyści atakujący Polskę są nietykalni. Ja za obronę Ojczyzny jestem ciągany po sądach!” Mowa końcowa rapera Stopy oskarżonego za utwór o żydowskich zbrodniach [WIDEO]

W rozmowie z oko.press Sawicka mówi, że pomysł poręczenia powstał „z nawyku”. – Jestem ze szkoły Marka Edelmana, który nam wbijał do głów, że trzeba być ze słabymi, że niezależnie od tego, kim jest bity, trzeba z nim być i nie wolno się tego bać. Czyżby Sawicka nie zauważyła, że Michał Szutowicz nie jest bitym, lecz bijącym?

Pełna treść poręczenia wraz z podpisami:

7 sierpnia 2020 r., na mocy decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie, tymczasowo aresztowano aktywistkę LGBT – Margot. O tymczasowy areszt wnioskowała prokuratura, uzasadniając swój wniosek obawą ucieczki, ukrywania się bądź ponowne popełnienie zarzucanego czynu przez podejrzaną. Wywołało to szeroką debatę publiczną o prawach osób nieheteronormatywnych i metodach działania na rzecz równości. Według prawa, areszt tymczasowy nie jest karą, a środkiem zapobiegawczym – bardzo dotkliwym i wymagającym rzetelnego uzasadnienia. Wszak pozbawia się człowieka wolności, choć wedle prawa wciąż jest niewinny. Warto podkreślić, że prokuratura nie zaprzecza, że przez ponad miesiąc między popełnieniem czynu, a aresztem, Margot stosowała się do zasad pierwotnie zastosowanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego.

Sprawa aktywistki dotyczy incydentu z czerwca 2020 r. z ciężarówką Fundacji Pro – Prawo do Życia jeżdżącą po Warszawie z hasłami łączącymi pedofilię z osobami LGBT. Na filmie z tego zdarzenia upowszechnianym przez TVP Info widać próbę odebrania przez Margot telefonu osobie mającej być wolontariuszem Fundacji. Kilka osób dobiega do Margot i wywiązuje się szamotanina. Wcześniej prawdopodobnie miało miejsce zamalowanie tablic z hasłami. Informacje dotyczące szczegółowych zarzutów nie są jawne.

Areszt tymczasowy to ostateczny środek zapobiegawczy. Powinien być stosowany tylko jeśli jest pewność dotycząca spełnienia przesłanek kodeksu postępowania karnego. Czy rzeczywiście w tym przypadku istniało realne zagrożenie mataczenia, jeśli nagrania z wydarzenia dostępne są w Internecie? Czy istnieje zagrożenie, że Margot się nie stawi, skoro nie było wcześniej problemów? Czy istnieje realne zagrożenie ponownego popełnienia czynu? Jakie argumenty za tym przemawiają?

Pełnomocnicy Margot złożyli zażalenie na postanowienie sądu okręgowego, który przychylił się do wniosku prokuratury.

Pozostawiając ocenę incydentu z ciężarówką sądowi, który dysponuje materiałem dowodowym, wiele osób oburzyło zastosowanie wobec Margot tak radykalnego środka zapobiegawczego.

W sytuacji coraz większej nagonki na osoby nieheteronormatywne w Polsce uzasadnione są obawy o bezpieczeństwo osadzonej w areszcie aktywistki, a także o jej stan psychiczny. Głos w sprawie zabrało już wiele środowisk i wiele osób uznało, że ich moralnym obowiązkiem jest pomoc Margot, dla której areszt może być traumatycznym doświadczeniem.

Jedną z form pomocy jest poręczenie za nią, by sąd – rozpatrując zażalenie na postanowienie o areszcie tymczasowym – otrzymał dodatkowy argument za przywróceniem wolności. O takim poręczeniu, którego udziela >>osoba godna zaufania<<, mówi art. 272 Kodeksu postępowania karnego.

Poręczenie podpisali (opisy poręczycieli za ich własnym oświadczeniem):

Halina Bortnowska-Dąbrowska, była redaktorka Miesięcznika Znak. Współzałożycielka Hospicjum w Nowej Hucie. Posiada długoletnie doświadczenie w pracy z więźniami, Magister Filozofii (etyka) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Ks. Adam Boniecki, emerytowany redaktor naczelny “Tygodnika Powszechnego”

Ks. Michał Jabłoński, duchowny ewangelicko-reformowany

Ewa Jassem, profesor zwyczajny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, kierownik Katedry i Kliniki Pneumonologii

Jacek Jassem, profesor zwyczajny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, członek-korespondent PAU i Academia Europea

Maria Janina Komorowska-Tyszkiewicz (Maja Komorowska), profesor Akademii Teatralnej, członek Rady Prymasowskiej, w stanie wojennym zaangażowana w Komitet Pomocy Internowanym, wizytowała więzienia.

Sylwia Poleska-Peryt, anglistka, nauczycielka. W PRL była w opozycji i była więźniem politycznym oraz osobą represjonowaną z powodów politycznych.

Paula Sawicka, psycholożka i działaczka społeczna. W PRL – w opozycji demokratycznej. W wolnej Polsce działa na rzecz społeczeństwa obywatelskiego.

Michael Schudrich, Naczelny Rabin Polski.

Jacek Taylor, w latach 70 i 80 XX wieku, jako adwokat zajmował się obroną więźniów politycznych, a wiosną 1989 roku uczestniczył w pracach Okrągłego Stołu w Zespole reformy Prawa i Sądów.

Ks. Alfred Marek Wierzbicki, duchowny rzymsko-katolicki, pracownik naukowo-dydaktyczny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Stanisław Wojciechowicz, pierwszy reformowany rabin Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie, w Synagodze Ec Chaim. Wiceprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.

Źródło informacji: oko.press

Zobacz też:

Artyści stają w obronie tęczowych chuliganów i wysyłają list do KE. Wśród sygnatariuszy Tokarczuk, Holland i Almodovar

 

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. lucyna mówi

  brawo za odwagę…skoro ksiedza pedofila z wyrokiem sądu się wypuszcza to dlaczego margot ma przebywać w areszcie równie dobrze może stawić się na rozprawę

  1. kici kici KOCUR mówi

   Nie trzeba wykazywać się większą odwagą aby skazać księdza. Taki na przykład pedofil Polański ani dnia nie przesiedział w kiciu za swe zboczone praktyki, nieprawdaż Lucyno?

  2. dd mówi

   rozumu życzę!!!!

 2. Jarosław mówi

  To jakaś anarchiczna kpina. Nie takiego pokroju bandyci otrzymują areszt, a tu pseudopaniusia bezpardonowo atakujący i to nie po raz pierwszy ludzi nie zgadzających się z jego poglądami otrzymuje poparcioe zlewaczałego towarzystwa. NIE, NIE i jeszcze raz NIE dla takich postaw, które z bezprawia chcą uczynić prawo.

  1. kici kici KOCUR mówi

   Ale ten dewiant margot chce być traktowany jak święta krowa, zapomina pajac ze Polska to nie Indie.

  2. Ikss67 mówi

   Podpisali się
   Co ciekawe. Sprawdziłem. Nie ma wśród sygnatariuszy ani jednego Polaka z dziada pradziada. Czyli jednak to prawda, że w tym środowisku nieważne co i za co ale murem za Bolkiem nawet jeśli jest bandytą. To żenujące jednak prawdziwe, nawet podpisują się ludzie z tytułami naukowymi, jak dzieci. Ja mam nadzieję, że pomoc syjo nepotyzmu powoli jednak dojdzie do zmiany. Syjo elity kolejnego pokolenia mają już zgabczałe od dobrobytu mózgi.

 3. Samuraj mówi

  Ta rodzinka profesorów od siedmiu boleści, ( Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego) niech lepiej doczyta w podręczniku do fizjologii o tym, że OŚRODEK ODPOWIEDZIALNY ZA POPĘD SEKSUALNY ZNAJDUJE SIĘ W PODWZGÓRZU I ZGODNIE Z PRAWAMI NATURY JEST ON SKIEROWANY DO PŁCI PRZECIWNEJ!!! Wszelkie odchylenia od tej normy są po prostu chorobą. Tych ludzi trzeba leczyć, trzeba im pomóc a nie wmawiać im, że jest ok!

 4. BP mówi

  On pluje na Chrystusa i TEGO NIE ŻAŁUJE. Rozumiem, kochaj swojego wroga, ale oni obrażają BOGA(!) , a nie nas, a duchowny rzymsko-katolicki to pochwala?????????????????????? Może nie umiem czytać ze zrozumieniem… Wg mnie broniąc kogoś takiego popiera jego poglądy. Zgroza

  1. kici kici KOCUR mówi

   Myślę że duchowni którzy podpisali się pod tym poręczeniem,musieli to zrobić. Mają coś za uszami o czym wiedzą służby. Gdyby nie poparli tej petycji swoimi nazwiskami i kategorycznie odmówili to już niedługo wystąpiliby w rolach głównych w kolejnym odcinku filmu braci Sekielskich. I tyle w temacie.

 5. antyPO🔯PiS mówi

  Nie dziwi mnie, że żydowscy ✡ rabini chcą, aby uwolnić bandytę Michała Szutowicza, który ma zarzuty pobicia i zniszczenia mienia prywatnego.
  Przecież zboczeniec Michał Szutowicz należy do marksistowskiej, lewackiej LGBT, która walczy z Kościołem katolickim, a żydzi antypolonizm i nienawiść do Katolików wyssali już z mlekiem matki. 👎

 6. anonim mówi

  No i mamy inspiratorow i podzagaczy ktorzy stoja za tymi zmanipulowanym bojowkarzami. Nietrudno bylo wydedukowac ze stoja za nimi nienawistne talmudyczne srodowiska zydowskie. Skoro posuwaja sie juz do fizycznej napasci na ludzi dobrej woli znaczy ze traca cierpliwosc bo sprawy nie ida we wlsciwym tepie.

 7. Hammurabi mówi

  No i pozamiatane, skoro „poręczenia udzielać ma osoba godna zaufania”.
  Przedstawiciele mniejszości religijnych, kościołów(?) i oszołomieni „naukowcy” takimi osobami nigdy nie będą.
  Inna sprawa, to granice obrony koniecznej…
  Przecież ten pokurcz Szutowicz uderzając normalnego mężczyznę musi liczyć się z adekwatną odpowiedzią. Co wówczas? Nie każdy potrafiłby wykazać się wręcz olimpijskim spokojem jak ów zaatakowany kierowca. To, co widać na nagraniu od 11 sekundy daje prawo do obrony koniecznej…

 8. jacek mówi

  panie Schudrich, to się nie mieści w żadna rubryka !

 9. Zbigniew mówi

  To LPGB przylazlo za amerykanskimi wojskami –
  kazde wojsko mialo swoje zaplecze a teraz jest troche „inne” – faceci lesbijkami

 10. rebih mówi

  „Sami swoi”. Jest na tej liście choć jeden Polak?

 11. Juhas Rabbi mówi

  Szudrichowi to na dyńke spadło coś chyba. Jakby ten margot cały yebnàł z dyñki jakiemuś judkowi a nie obrońcy życia to też by tak bronił tego Margota? Widać jak na dłoni zakłamana logike zydowska, albo congorzej etyke sytuacyjna, coś znacznie gorszego!

 12. krzysztof mówi

  te klechy to szczury, pełzające za kasą

 13. George mówi

  Żydokomuna w akcji! Pogonić to lewacko-żydowskie pomiotło z Polski. Bo co innego możemy zrobić? A tego bandytę – Margot – zapakować do celi z kryminałami, żeby mógł się spełnić jako kobieta! Ciekawe czy po pierwszej upojnej nocy w celi nadal będzie twierdził, że jest kobietą? He, he….

  1. Zbigniew mówi

   Zamkneli go w damskim areszcie, czy w meskim a moze jest juz trzeci gatunek wiezien?

   Na tym zdjeciu widac, ze pani margot molestowala z przyjemnoscia tego pana – czy poreczajacym chodzi o ta przyjemnosc tej trzeciej plci, ze to byl motyw jego napasci? jak dostana dzieci, to tez beda tak „przytulac”?

   Jezeli tak, to z gory te dzieci mozna uznac za ofiary.

 14. Boguslaw mówi

  Pierdolona syjonistyczno-satanistyczna S W O L O C Z !!!

 15. Teresa Maria mówi

  Czy ci ludzie, wymienieni w piśmie są w pełni rozumu, wiedzą , co piszą i mówią, wątpię.To marionetki, sterowane tajnymi informacjami o nich. Niech ich piekło pochłonie.

 16. Marcin Malik mówi

  Moja ocena tego artykułu:

  – Morał jest taki, że polski kościół katolicki i polscy Żydzi to jedna firma. Razem poparli osobnika, który wg dowodów dopuścił się pobicia i wandalizmu. Wstawili się za nim gdyż jest z organizacji marksistowskiej. Flagę z czerwonej na tęczową łatwo jest zmienić.
  W Anglii jest tak samo. Tam prawica napisała, że: „wydaje im się, że pierwszy rabin UK ma pierwszy głos w kościele anglikańskim, nawet przed arcybiskupem Canterbury.” Przypominam katolikom, że papież Franciszek całował rabina w rękę.

  – Jeśli Szutowicz może być „kobietą”, to ja deklaruje że jestem panterą śnieżną. Jestem zagrożonym gatunkiem. Będę walczył o swoje prawa. Według mnie Szutowicz wyjdzie po 2 miesiacach, potem zostanie „męczennikiem tolerancyjnych”, a Bruxela i oczywiście te wdupowłazy z Londynu będą pisać latami o „homofobii w Polsce”.

 17. wwpp. mówi

  Poręczenie podpisali (opisy poręczycieli za ich własnym oświadczeniem): PODPISALI JAK WIDAC, SAMI ZYDZI!!! NIE MA WSRÓ NICH ANI JEDNEGO POLAKA!! NIECH ONI SOBIE PODPISUJĄ W IZRAELU A NIE W POLSCE! BONIECKI CZY TEN DRUGI TZW. KSIĄDZ, TO SĄ RASOWI ŻYDZI, WYZNAWCY TALMUDU A NIE CHRYSTUSA!!! BONIECKI NIECH DALEJ ,MACA’ SIE Z DARSKIM VEL NERGALEM A OD POLAKÓW NIECH SIE TRZYMA Z DALEKA!! WSZYSCY TU NIZEJ WYMIENIENI TO INSPIRATORZY /JEDNI Z BARDZO WIELU Z RESZTĄ/ ZAMIESZEK ANTY POLSKICH ANTY PRO LIFE W POLSCE!

  Halina Bortnowska-Dąbrowska, była redaktorka Miesięcznika Znak. Współzałożycielka Hospicjum w Nowej Hucie. Posiada długoletnie doświadczenie w pracy z więźniami, Magister Filozofii (etyka) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

  Ks. Adam Boniecki, emerytowany redaktor naczelny “Tygodnika Powszechnego”

  Ks. Michał Jabłoński, duchowny ewangelicko-reformowany

  Ewa Jassem, profesor zwyczajny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, kierownik Katedry i Kliniki Pneumonologii

  Jacek Jassem, profesor zwyczajny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, członek-korespondent PAU i Academia Europea

  Maria Janina Komorowska-Tyszkiewicz (Maja Komorowska), profesor Akademii Teatralnej, członek Rady Prymasowskiej, w stanie wojennym zaangażowana w Komitet Pomocy Internowanym, wizytowała więzienia.

  Sylwia Poleska-Peryt, anglistka, nauczycielka. W PRL była w opozycji i była więźniem politycznym oraz osobą represjonowaną z powodów politycznych.

  Paula Sawicka, psycholożka i działaczka społeczna. W PRL – w opozycji demokratycznej. W wolnej Polsce działa na rzecz społeczeństwa obywatelskiego.

  Michael Schudrich, Naczelny Rabin Polski.

  Jacek Taylor, w latach 70 i 80 XX wieku, jako adwokat zajmował się obroną więźniów politycznych, a wiosną 1989 roku uczestniczył w pracach Okrągłego Stołu w Zespole reformy Prawa i Sądów.

  Ks. Alfred Marek Wierzbicki, duchowny rzymsko-katolicki, pracownik naukowo-dydaktyczny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

  Stanisław Wojciechowicz, pierwszy reformowany rabin Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie, w Synagodze Ec Chaim. Wiceprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.

 18. Anton mówi

  Do admina ;
  proszę nie mieszać internautom w głowach i nie traktować posoborowych zdrajców , faryzeuszy -wilków w owczych skórach – judo -protestanto -satanistów jako prawowitych kapłanów KK-go !
  prawdziwy KK-cki pozostał JEDYNIE w Tradycji ze Mszami Świętymi w rycie rzymskim ( łacińskim ) a najgłębiej u Bractwa Św.Piusa X-go ,ale nie tylko , bo kapłani budzą się ;
  tacy jak ks.Michał Woźnicki , ks.Jacek Bałemba i im podobni …..a prawdziwą niezmienna i niezmutowaną Naukę KK-go i Ewangelii znajdujemy systematycznie tutaj ;
  sacerdoshyacinthus.com
  verbumcatholicum.com
  actualia.blog
  Dalsze krzewienie powyższych adresów – w Polsce i za granicą –
  będzie współpracą w dobrym dziele. A.M.D.G.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.