R. Zieliński: NAJDROŻSZY PRZYJACIEL

22

Ciekawe, ponoć wizytę Andrzeja klęczącego Dudy w Waszyngtonie bardzo pozytywnie oceniano w TVN. No cóż, amerykański właściciel TVN pilnuje amerykańskiego interesu. A wizyta Dudy w USA to jeden wielki amerykański geszeft. Dlatego po podpisaniu papierów prezydent USA Donald Trump serdecznie klepał po plecach klienta, któremu wcisnął co się tylko dało. W nagrodę nawet nazwał Dudę i Polaków „przyjaciółmi”. To jedne z najdroższych pochlebstw w historii Polski.

PRZECZYTAJ: „Kim są Polacy dla anglosaskich elit?” (Postscriptum do wywiadu z b. szefem służb specjalnych). „Lot nad kukułczym gniazdem” (5.5)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najważniejsze punkty amerykańsko-polskiego porozumienia to: Polska będzie gościć 2 000 amerykańskich żołnierzy, za co będziemy płacić 2 miliardy dolarów rocznie. Polska za 17 miliardów dolarów zakupi 32 myśliwce F-35 Polska będzie odbiorcą amerykańskiego gazu. Oj nie za darmo, nie… Co w zamian? „Obietnice zniesienia wiz”, czyli gruszki na wierzbie i wielka łaska oraz wsparcie przy budowie elektrowni atomowej. Zatem transfer technologii, za który i tak zapłacimy my.

NIE MAMY REKLAM – PROSIMY O DROBNĄ DAROWIZNĘ (tutaj) LUB ZAKUP W SKLEPIE (tutaj)

Najpierw żołnierze. 2 000 wojaków to mniej więcej 1/5 dywizji. Dla porównania – w 1941 roku na Rusków ruszyło 220 dywizji. To już teraz znana jest skala przedsięwzięcia. Teraz koszty. 2 miliardy dolców rocznie na 2 000 żołnierzy to, bagatela 84 tysiące dolców za jednego żołnierza miesięcznie. Lekko licząc 250 tysięcy złotych. Ćwierć miliona miesięcznie na głowę. Za takie pieniądze to jesteśmy w stanie uzbroić, wyszkolić i utrzymać własnych żołnierzy. Swój żołnierz, nawet na wojskowej emeryturze, jest pod ręką i można go zmobilizować. Amerykanin w Polsce narobi chlewu, dostanie za to kasę od Polski, a po zakończeniu kontraktu wyjedzie do swojego murzynowa. I tyle będzie z niego pożytku.

Czy cena za F-35 jest adekwatna, to niech oceniają fachowcy. Natomiast czy w cenie jest serwissprzętu oraz wyszkolenie pilotów – tego jakoś się nie dopatrzyliśmy. Koszt godziny lotu tego myśliwca to 40 tysięcy USD.
Gaz. Duda podpisał kontrakt, na mocy którego będziemy sprowadzać gaz z USA. Po internecie hula informacja, że będzie on dwa razy droższy niż gaz importowany z Rosji.

Dość niepokojąco brzmi stwierdzenie „Polska planuje również zapewnić dodatkowe wsparcie siłom zbrojnym USA, wykraczające poza obowiązujący w NATO standard wsparcia przez państwo-gospodarza”. To chyba oznacza, że na własny koszt będziemy wysyłać polskich żołnierzy gdzieś do Syrii i wszędzie tam, gdzie będzie zagrożony amerykański interes…

Czyli będziemy płacić, płacić i jeszcze raz płacić, a w zamian dostaliśmy mglistą zapowiedź gwarancji bezpieczeństwa i odpłatną pomoc przy budowie elektrowni atomowej.

Nie usłyszeliśmy, by Duda choć zająknął się o amerykańskiej ustawie 447, no ale skoro sam naczelnik mówił, że to świstek papieru, to co będziemy omawiać z jakimś gościem ze śmieszną grzywką. Taką, służalczą polityką, w której wszystko jest opłacane z kieszeni polskiego podatnika, PiS wstaje z kolan.

PRZECZYTAJ: J. Międlar: „Słowo Żyd powróciło jako obelga. Rodzą się myśli o emigracji.” Powyborcza, żydowska rozpacz

Tak jest, bezpieczeństwo kosztuje. Tak, Amerykanie nie chcąc dopuścić do współpracy gospodarczej Niemiec z Rosją mają interes, by instalować się w Polsce tak militarnie jak i gospodarczo, mają wspólne cele z Polską. Ale jakoś trudno się oprzeć wrażeniu, że jesteśmy za własne pieniądze robieni w balona.

PS. Najfajniejszym momentem amerykańskiej wizyty prezydenta z Polski była jego wypowiedź dotycząca sędziów i sądownictwa w Polsce. Krytykując sędziów zapomniał chyba, że sam zawetował ustawę reformującą sądownictwo.

Autor: Roman Zieliński (fanatik.ogicom.pl)

Przeczytaj także:

„JUST Act 447 stanowi śmiertelne zagrożenie dla Narodu Polskiego!” (wywiad z b. szefem służb specjalnych). „Lot nad kukułczym gniazdem” (5.4.)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Buran mówi

  Czyli mówiąc językiem jednego takiego „światowca” ; laska za którą jeszcze trzeba będzie zapłacić.

  1. robert mówi

   nacjonalista.pl Murzyńskość PiS – uaru: Polacy zapłacą miliardy za „bratnią” okupację.

  2. Wojciech mówi

   To jest realizacja 447 a USA są tylko pośrednikiem. I takim Gołotą co przychodzi trzaska w mordę jak gość nie płaci na czas.

 2. Łukasz mówi

  A jakieś potwierdzowe infermacje? Nigdzie o czymś takim nie słyszałem.

 3. jacek Wójcikiewicz mówi

  Trump to biznesmen i sługus Jzraela.Interesuje go tylko interes USA i Żydów.Polskę traktuje instrumentalnie.

  1. Patriots mówi

   Jesteśmy pomalutku indianami we własnym kraju .A banda chazarskich mamoniarzy .Dyktuje co nam wolno a co nie!!

 4. Mariuszu mówi

  Ja nie wiem czy oni są jacyś popierdoleni? Po kiego kota nam wojsko USA w kraju? Co to? Własnego nie mamy?

  1. Maksio mówi

   Jeśli przyjdzie do konfrontacji militarnej z Rosją czy Ukrainą” Amerykanie dostaną rozkaz być neutralnymi. Zachowają się jak Holendrzy i ONZ w Srebrenicy gdzie mordowano cywilów z zimną krwią. Dlaczego Polska ma za to płacić, a nie wszystkie kraje NATO wspólnie?

 5. Marek Majewski mówi

  Grupa amerykańskich kongresmenów wystosowała list do Donalda Trumpa dotyczący wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA. Apelują o zwrócenie uwagi na „pogwałcenie wolności słowa” w Polsce, „uzależnienie sądownictwa”, „zagrożenie dla praworządności” oraz nierozwiązaną kwestię „restytucji mienia pożydowskiego”.
  I to jest clou wizyty naszego prezydenta w USA
  Kto jest ciekawy dowiedzieć się więcej wyślę link!

 6. stahu mówi

  WOLNOść NIE MA CENY !
  W 39 tym za prawdziwe wsparcie militarne Polski zapłacili byśmy setkami ton złota dzięki temu co dziś wiemy !!! Cywilizacyjnie ukradziono nam 100 lat, zresztą po raz kolejny! Ktokolwiek ma lepszą alternatywe Dawać szybko i realizować -chętnie popre . Na razie niema złudzeń , nad nami od wschodu i od zachodu te same wielkie kły . Nie piszmy dalszego ciągu naszej wiecznie nie kończącej się tragicznej histori. Nasza wolność to silna Polska armia , ktokolwiek duraczy inaczej od razu powiesić !

 7. Jarek mówi

  Tych dywizji niemieckich było troszkę mniej ale i tak różnica jest ogromna.

 8. Pedro mówi

  Szanowny Panie Autorze!
  Proszę nie siać dezinformacji albo zweryfikować swoje źródła.
  Nie wiem skąd twierdzenia o polskich 2 mld USD rocznie na utrzymanie amerykańskich żołnierzy w Polsce? Skąd wiedza ile będzie kosztował nas F-35? Skąd wiedza ile będzie kosztował nas import amerykańskiego gazu?
  To co Pan pisze to są jakieś domysły poskładane ze szczątkowych informacji i na dokładkę wyciągnięte z nich całkowicie bzdurne wnioski.
  Podam jeden przykład bo o reszcie już mi się nie chce pisać: trzeba być kompletnym ignorantem w dziedzinie współczesnego pola walki aby przywoływać przykład siły 220 dywizji z 1941r.W dużym uproszczeniu powiem , że te 220 dywizji zostałoby rozbite w pył przez 5 nowoczesnych współczesnych dywizji dysponujących stosownym wsparciem lotniczym i operującymi zgodnie ze współczesnymi standardami pola walki.
  I tyle samo co dziś te 220 dywizji jest warty cały Pana felieton.

 9. Pedro mówi

  Nie spodobało się i rzetelny komentarz trzeba było usunąć, co ? Coraz bardziej jestem przekonany, że stoi za tym portalem ruska robota.

  1. Ada mówi

   Tymczasem rzucił pan tylko z chmurki wyjęte zarzuty, zarzuty.
   Konkretny komentarz winien wyraźnie prezentować pana zródła, ale ich brak.
   Proszę też nie mieszać ludziom na siłę, bo jak można np. porównywać możliwości bojowe dywizji
   z 1941 r. ze zdobyczami technicznymi w tej mierze z roku 2019!
   A jak ocenia pan klasę F-35? W rzetelnym komentarzu?

 10. piotr mówi

  Kongresmani piszą do Trumpa o „mieniu pożydowskim w Polsce”

 11. robert mówi

  Macierewicz wreszcie to przyznał! Nie jesteśmy już suwerennym państwem tylko „przedłużeniem wpływów USA na kontynencie euroazjatyckim”.

 12. Mmm mówi

  Dziwka sprzedajna i tyle, wnuk ukra mychaljo dudy. Bandyci i kryminalisci a nie wojacy. Czas chyba się pakować, polin niedługo

 13. Patriots mówi

  Jesteśmy pomalutku indianami we własnym kraju .A banda chazarskich mamoniarzy .Dyktuje co nam wolno a co nie!! Czosnkarze na odległość lecą opary.

 14. andzia mówi

  Warto przeczytać o amerykańskim złomie, który wciśnięto Dudzie. Artykuł jest z 2016r.,więc nie na „okoliczność”: https://ram.neon24.pl/post/135682,nieudana-randka-izraela-z-f-35
  Mam nadzieję, że Duda zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności za nieprzemyślane działania, a jeśli przemyślane, to tym gorzej dla niego.
  Redaktor Frąckiewicz=Otoka twierdzi, że TVP info tak się zagalopowało, że Polskę nazwało imperium światowym. Pewnie dlatego, że Dudaszowi pozwolono tym razem klapen na dupen.

 15. maciej mówi

  Jest taki kraj co da wojsko, sprzęt darmo ale za wolność – tym krajem jest Rosja. za wolność trzeba płacić moi Panowie.

 16. Robert mówi

  Najdroższy przyjacielu,przyjacielu drogi,ty zawsze między nami stoisz,bo masz dwie nogi,jedna należy do przodków byłej królowej Elżbiety,druga bez dysplazji do kobiety z synagogi i nikt jej nie obali,odkąd za ropę statuę w Yorku wybudowali

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.