Pytanie o czołgi oddane Ukrainie to propaganda? Kuriozalna odpowiedź ministra Błaszczaka [WIDEO]

Mariusz Błaszczak/ fot. screen
16

W niedzielę (1.10.2023), podczas konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach, reporter portalu tarnogórski.info zapytał ministra obrony Mariusza Błaszczaka o liczbę czołgów, które Polska przekazała za darmo Ukrainie. Zamiast normalnie odpowiedzieć na pytanie Błaszczak zaczął dopytywać dziennikarza dlaczego nie jest żołnierzem Wojska Polskiego, a potem zarzucił mu, że uprawia propagandę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czy pytanie o liczbę czołgów nieodpłatnie przekazanych Ukrainie jest propagandą? A to, co opowiadał Błaszczak oczywiście propagandą nie jest, tak? Opowieści ministra o tym, że polska armia nie została rozbrojona, bo można było zobaczyć nowy sprzęt dla wojska podczas defilady i na piknikach, to są bajki dla dzieci.

Polska jest w sytuacji, w której nie ma już starego sprzętu, a nowego jeszcze nie ma. Jesteśmy jak szczeniak leżący na plecach, a szef MON robi sobie żarty z dziennikarza pytającego o darmówki dla Ukrainy. I zapewnia, że „Polska jest bezpieczna jeśli rządzi Prawo i Sprawiedliwość”.

Nie, ministrze Błaszczak. Polska nie jest bezpieczna pod rządami Prawa i Sprawiedliwości. Polska nie ma czym walczyć. Będzie miała dopiero za kilka lat i oby do tego czasu nie została zaatakowana. A na pytanie o czołgi, które Polska przekazała za darmo Ukrainie, trzeba będzie kiedyś odpowiedzieć. I to na poważnie, bez śmieszkowania i wyborczej propagandy.

Źródło informacji: tarnogórski.info

Zobacz też:

Katarzyna TS: Dozbrajanie przez rozbrajanie

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Stefan mówi

  I taki idiota jak Plaszczak jest ministrem obrony ! brak mi slow !!!!

 2. Boł mówi

  Jaki rzad taki minister bezczelny szmaciarz czemu on nie jest w woju?

 3. Pablo mówi

  Tak, tekturowymi dronami z amerykańskiej drukarki 3d przeprowadzimy operację „American desire” i rozbijemy rosyjską flotę bałtycką.

 4. Arkadiusz mówi

  Słabe dziennikarstwo. Co prawda pytanie o darmowe czołgi było jak najbardziej zasadne, ale forma była bardzo słaba. Dziennikarz pozwolił „rozwinąć się” Błaszczakowi z jego narracją i wkrótce sam stał się przesłuchiwanym. Ci ludzie nie są tępymi burakami, jak na przykład ci od „rzucania kamieniami w dinozaury”. To są w miarę, a nieraz dobrze ogarnięci ludzie, więc pytania i format ich zadawania muszą być starannie przygotowane. A jest ich o co pytać, bo w ciągu 8 lat narobili błędów które przez następne trzy dekady trzeba będzie naprawiać.

 5. JMK mówi

  Jakiś kutas podpisał na początku grudnia 2016 roku umowę w imieniu Rady Ministrów RP ( III ) z gabinetem ministrów ukrainy o bezpłatnej, wzajemnej pomocy dla każdej ze stron w wypadku zagrożenia. Ciekaw jestem tylko co wtedy groziło III RP? Umowa został ratyfikowana/ujawniona dopiero w styczniu 2019 roku.
  Odręczny podpis „strony polskiej” pod umową jest nieczytelny. Nie chce mi się szukać info który kutas to podpisał i kto mu kazał to podpisać..

 6. Hammurabi mówi

  Agresja połączonych sił rosyjsko-białoruskich. Padł Białystok, Łomża, wrogie zastępy prą przed siebie. Polskie doskonale dowodzone i wyposażone doborowe oddziały zgodnie z planami, bez strat wycofują się w szyku bojowym na zaplanowane pozycje w rejonie Wyszkowa i Sokołowa Podlaskiego. Od strony Różana i Ostrołęki rusza kontrnatarcie. Trzeba przebić się w kierunku Łomży, Zambrowa i dalej w kierunku Białegostoku, by potem stalową pięścią uderzyć na Brześć i odciąć sowieckie oddziały.
  Błaszczak na naradzie sztabowej zarządza: Piechota uderzy tu i tu. Manewr oskrzydlający… Czołgi zaś ruszą tędy. Środkiem, wprost na miasto.
  Rajmund Andrzejczak, szef Sztabu Generalnego WP wpatrzony w mapę sztabową pyta zafrasowany: Panie ministrze tędy? Wszystkie czternaście? a co postawimy na południe od Wyszkowa? To przecież prawie Warszawa…

 7. anonim mówi

  To jest k..a oszust, goebbelsowski propagandysta, nawet Urban nie potrafił tak kłamać jak on. Czołowy lizus pisowski, złote kacze usteczka i rumienna mordeczka, za to życie bez stresu i żarcie za krwawicę Polaków. Ile ten pisowski aparatczyk nawygadywał już ordynarnych kłamstw. Niech sam wstąpi do wojska, polityczny pączuś, bo gębę ma rumienną jak biskup od tego nieróbstwa. Na pewno ma dobrą kondycję. Na wojnie powinien pójść w pierwszej linii natarcia, obok tych jego Abramsów i Panter. P.S. świadectwa ludzi których powołano na ćwiczenia rezerwy na 14 dni. Sprane podarte mundury, czapki jak po wycieraniu szyb, poplamione i wymiętolone koszulki i gacie, buty przechodzone z odrywajacymi się podeszwami.Żarcie to różnie zależy od jednostki ale do przyjęcia. Zajecia wojskowe to pełna ściema, zero strzelania, bo szkoda amunicji, niektórzy nawet broni nie dostali do ręki itd. Taką ściemę ma dla was to niby wojsko, które dobrze prezentuje się na defiladach i propagandowych filmach a w rzeczywistości syf, koła i mogiła. Dlatego tak wielu zwalnia się z tego domu wariatów.

 8. anonim mówi

  W nawiązaniu do wcześniejszego wpisu przypominam, że polityczne mendy i ich urzędnicze klauny zastrzegli sobie w ustawie o tzw. obronie ojczyzny, że ich obrona Polski nie dotyczy. Pozostałe bydło do broni, kije od szczotek albo widły w dłoń i do boju na front! Tylko dla nielicznych będą karabiny z amunicją, i to dla tych co będą ochraniali zady polityków kiedy będą wiać z Polski. Oni bardziej boja się Polaków niż potencjalnych agresorów. A obrona cywilna też natowska z XXI w., bo wsparta broszurą pt, ,,Bądz gotów”, między innymi z takimi radami, jak z pięściami ruszyć do ataku na uzbrojonego w karabin maszynowy żołnierza. Rady dla pensjonariuszy zakładu dla umysłowo chorych. Tak przeczytajcie tą broszurę to spadniecie z krzesła, za kogo uważa nas Polaków to polskojęzyczna banda polityczna.

 9. Alm mówi

  Dlatego Wolny i Świadomy Polak odrzuca żydowską szopkę zarówno w temacie mięsa armatniego jak i wyborów do knesejmu.

 10. Bronka mówi

  Oj, durne poliniackie goje, rozbroili was po to, żebyście nie mieli się czym bronić przed wyduszaniem z was haraczu 447. ☹️
  P. S.
  Durnie, zakupy złomu, pardon, „uzbrojenia” w Usraelu, to już właśnie 447. 😀

 11. Shadow mówi

  Za giry tych skurwysynów i na drzewa na parę godzin, coby jebane sprzedajne szmaty skruszały. Bez dotkliwych lekcji, to oni nas pomordują, bo się nas mendy nie boją.

 12. Prawdziwy wróg Polaków mówi

  Walczyć za antypolaka Błaszczaka czy za Polin pod żydookupacją?

  Jak już to walczyć z nimi.

 13. JMK mówi

  Tak mi się też wydawało i gdzieś też ktoś pisał o tym tchórzu, że pod9sał te umowę. Tchórz wiał ze Smoleńska po katastrofie Tupolewa, że aż się za nim kurzyło. Taki to ci bohater z tego Macierewicza.

 14. JanNowak mówi

  15 pazdiernik i pan minister Blaszczak zostaje przesuniety na smietnik historii……

 15. Polak mówi

  Polacy, wojskowi nie wybacza Ci twoich czynów i słów Błaszczak

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.