Katarzyna TS: Dozbrajanie przez rozbrajanie

fot. pixabay
19

Za czasów PRL było takie powiedzenie: „Nikt nie wie, a każde dziecko w Polsce wie”. Doskonale obrazowało ono rozdźwięk pomiędzy oficjalnym przekazem, a raczej propagandą władz PRL, a rzeczywistością, z której zdawały sobie sprawę nawet dzieci. Różnica pomiędzy sytuacją w czasach PRL, a dniem dzisiejszym polega na tym, iż wtedy większość Polaków zdawała sobie sprawę z tego, że „telewizja kłamie”, a dziś jedna część Polaków wierzy, że TVP mówi prawdę, a druga część – że prawdę mówi TVN. Przy czym obie te części usiłują przekonać się nawzajem, że TVP i TVN kłamią, co jest oczywiście prawdą, bo jedna i druga kłamie, ale nie zmienia to faktu, iż dla polskich Tutsi i Hutu obie te telewizje są wiarygodnym źródłem informacji.

Po tej wstępnej dygresji przejdźmy do wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy, która doskonale wpisuje się w powiedzenie: „Nikt nie wie, a każde dziecko w Polsce wie”. W poniedziałek (16.01.2023), podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, prezydent Duda poinformował, jak wyglądało przekazywanie polskiego sprzętu wojskowego Ukrainie po inwazji Rosji w lutym 2022 roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

–  Z tego, co pamiętam, to było pół roku temu w marcu. Oni w tamtym momencie potrzebowali tych czołgów. To była pilna potrzeba. To było więcej niż na co nas było stać. Nie mieliśmy tych czołgów w naszych rezerwach. Zabraliśmy te czołgi z naszych stałych jednostek wojskowych. (…) Był taki moment, że my wysłaliśmy praktycznie wszystkie nasze pioruny – oświadczył prezydent Duda.

Nagranie z tą wypowiedzią trafiło do sieci opatrzone belką informacyjną z napisem „Rozbroiliśmy własną armię, aby oddać czołgi Ukrainie”. Nie jest to jakaś sensacja. Prezydent Duda powiedział to, co „każde dziecko w Polsce wie”, przy czy władza udaje, że „nikt nie wie”. Ale faktem jest, że taką właśnie strategię przyjął polski rząd, a uzasadnieniem rozbrajania polskich armii jest koncepcją utrzymania Rosjan z dala od polskich granic przy pomocy polskiego sprzętu wojskowego podarowanego Ukraińcom, którzy mają bić się „za wolność naszą i waszą”.

Do czego ta koncepcja doprowadzi? Tak naprawdę nie wie tego nikt. Wersja optymistyczna to zapewnienia, że Ukraina pokona Rosję, dzięki czemu Polacy będą żyli długo i szczęśliwie. Wersja pesymistyczna to ostrzeganie, że Ukraina nie wygra wojny, a Polacy zostaną z gołym tyłkiem i tradycyjnie dostaną po głowie. Jedno jest pewne: polska armia jest obecnie rozbrajana, żeby wesprzeć Ukrainę, a zastąpienie oddanego sprzętu to nie jest kwestia miesięcy, ale lat. I to też nie jest żadną tajemnicą. Przecież rząd tłumaczy, że oddając nasze uzbrojenie Ukrainie kupujemy czas, aby uzbroić się w lepszy sprzęt, dzięki któremu obronimy się przed Rosja, jeśli ta pokona Ukrainę i ruszy na Polskę. A co będzie, jeśli nie zdążymy kupić wystarczająco dużo czasu? Na to pytanie odpowiedzi brak.

Wróćmy do wypowiedzi prezydenta Dudy, który publicznie poinformował, że czołgi przekazane Ukrainie nie pochodziły z rezerw, tylko zostały zabrane z jednostek wojskowych. Jak by nie kombinować, oznacza to rozbrajanie polskiej armii. No ale jak to brzmi? Rząd PiS i prezydent Duda rozbrajają armię polską! O nie, taki przekaz dla „ciemnego ludu” jest niewskazany. Lepszy jest przekaz „silni, zwarci, gotowi”. I taki przekaz jest obecnie wbijany Polakom do głów przez polityków PiS i ich propagandę.

W niedzielę (22.01.2023) portal TVP Info zamieścił artykuł, w którym stwierdził, że wypowiedź prezydenta Dudy została zmanipulowana. Manipulacja ma polegać na tym, że prezydent nie użył słowa „rozbrajamy armię”. – W zmanipulowanym nagraniu wykorzystano dwa fragmenty z dwóch różnych wypowiedzi prezydenta Dudy i opatrzono kłamliwą „belką informacyjną”, bowiem prezydent nie wypowiedział żadnych słów o rzekomym rozbrajaniu polskiej armii – czytamy w artykule. Tym oto sposobem „ciemny lud” dostał informację, że przekazywanie czołgów z naszych jednostek wojskowych i oddanie praktycznie wszystkich naszych piorunów nie jest rozbrajaniem polskiej armii. A czym jest? Tego nie napisano.

Do akcji wyjaśniania „ciemnemu ludowi”, że prezydent Duda nie powiedział tego, co powiedział, włączył się też podsekretarz stanu w MSZ, Paweł Jabłoński, zamieszczając w mediach społecznościowych filmik z taką oto wypowiedzią:

Czy Polska rozbraja własną armię, żeby pomóc Ukrainie? Taka grafika pojawił się na Twitterze. Jest to kompletna bzdura. Już tłumaczę na czym to polega. My rzeczywiście przekazaliśmy Ukrainie bardzo dużą liczbę czołgów, transporterów opancerzonych, dział i innego rodzaju sprzętu. Zrobiliśmy to po to, żeby wzmocnić nasze bezpieczeństwo. Dzisiaj dokładnie na tym to polega. Im więcej Ukraina dostaje czołgów, armat, transporterów, tym Polska jest bezpieczniejsza, bo ten sprzęt walczy także w naszej obronie. Walczy po to, żeby pokonać Rosję. Jeśli Rosja zostanie pokonana, Polska będzie bezpieczniejsza.

Jest to prawdziwe kuriozum. Najpierw wiceminister Jabłoński oświadczył, że „kompletną bzdurą” jest twierdzenie, jakoby Polska rozbrajała własną armię, żeby pomóc Ukrainie, a potem przyznał, że rozbrajanie polskiej armii faktycznie ma miejsce, ale dzięki temu „Polska będzie bezpieczniejsza”. A jeśli nie będzie? Tym, którzy wierzą rządowi przypominam, że nie takie gruszki na wierzbie obiecywał już PiS.

A teraz zobaczmy, jaką opowieść sprzedał „ciemnemu ludowi” doradca prezydenta Dudy, Łukasz Rzepecki. W niedzielnym (22.01.2023) programie „Śniadanie Rymanowskiego” w Polsacie Rzepecki oświadczył, że prezydent Duda nie powiedział, iż oddaliśmy wszystkie czołgi, ale „prawie wszystkie”. Następnie Rzepecki ogłosił: „My dozbrajamy polską armię, a nie rozbrajamy”. Dowodem w sprawie ma być zakup nowych czołgów. – Do końca roku 2023 przypłyną amerykańskie i koreańskie czołgi K2 w ilości stu sztuk – oświadczył doradca prezydenta.

No to luz! Oddaliśmy „prawie wszystkie” czołgi, a do końca roku dostaniemy 100 sztuk nowych. A jak to wygląda konkretnie? Oto fragment artykułu autorstwa Marka Kozubala opublikowanego 9 stycznia 2023 roku na łamach „Rzeczypospolitej”:

Na początku wojny na Ukrainie Polska przekazała do tego kraju ok. 300 bojowych pojazdów opancerzonych, w tym ponad 230 czołgów T-72M i T-72M1. Pozostały nam zatem 232 czołgi Twardy PT–91 oraz 249 Leopardy w wersjach A4 i A5. Przekazanie przez Polskę Ukrainie wszystkich czołgów Leopard byłoby możliwe po spełnieniu kilku warunków. Można to zrobić, gdy do Polski trafią zakontraktowane już w dużych ilościach czołgi amerykańskie Abrams M1A1 (mamy ich pozyskać 116 sztuk) oraz – w późniejszym czasie – nowocześniejsze czołgi Abrams M1A2 (w planach jest 250 sztuk), a także koreańskie czołgi K2 (w sumie 1 000 sztuk, pierwsze już są w Polsce; do 2025 r. mamy ich mieć 180).

Gwoli ścisłości należy dodać, że czołgi K2, które już są w Polsce, to 10 sztuk.

Jesteśmy zatem w sytuacji, w której już oddaliśmy znaczną część naszego sprzętu i chcemy oddać jeszcze więcej, co 20 stycznia 2023 roku zapowiedział minister Błaszczak podczas spotkania w Ramstein deklarując, że do końca marca wyposażymy i wyszkolimy żołnierzy ukraińskich do poziomu brygady. Jednocześnie nie mamy jeszcze sprzętu, który ma zastąpić oddane czołgi. To oznacza, że bez względu na propagandowe fikołki rządzących, Polska rozbroiła własną armię, żeby pomóc Ukrainie. Czy to się skończy dobrze, czy źle? To pokaże przyszłość. Natomiast teraźniejszość pokazuje, że Polacy są obiektem propagandowej akcji, która ma ich przekonać, że armia nie została rozbrojona, lecz dozbrojona. W obliczu faktów jest to jedna wielka ściema. Owszem, oddaliśmy stary sprzęt i czekamy na nowy. Słowo-klucz brzmi „czekamy”. Tylko czy jak już się doczekamy, to nie okaże się, że ten sprzęt również pójdzie na Ukrainę? Zwolennicy koncepcji dozbrajania przez rozbrajanie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Katarzyna TS: Przyjedź mamo na przysięgę

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. stan mówi

  Kto/komu o9d 1990r. Polskie firmy, przedsiębiorstwa wyprzedał w tym Przedsiębiorstwo RUCH? Tysiące/tysiące kiosków RUCH z gazetami obsługiwanych przez dziadków i dzieci prowadzonych. Oni przynosili wynagrodzenie, ludzie kupowali dzienniki, tygodniki, miesięczniki i in. i czytali. Nie byli zdani na interes i „rację” TVP.TVN.POLSAT, REPUBLIKĘ< TRWAM.
  Czy od 1990r. mieliśmy /mamy prezydentów/ rządy reprezentujące Polski i Polaków interes Narodowy, czy byli to przedstawiciele obcych interesów na Polskę????

 2. Marek mówi

  Kto/komu od 1990r. Polskie firmy, przedsiębiorstwa wyprzedał w tym Przedsiębiorstwo RUCH? Tysiące/tysiące kiosków RUCH z gazetami obsługiwanych przez dziadków i dzieci prowadzonych. Oni przynosili wynagrodzenie, ludzie kupowali dzienniki, tygodniki, miesięczniki i in. i czytali. Nie byli zdani na interes i „rację” TVP.TVN.POLSAT, REPUBLIKĘ< TRWAM.
  Czy od 1990r. mieliśmy /mamy prezydentów/ rządy reprezentujące Polski i Polaków interes Narodowy, czy byli to przedstawiciele obcych interesów na Polskę????

 3. Dumny Polak mówi

  Czy moglby mi wreszcie ktos wytlumaczyc laskawa logike wydawania pieniedzy na cos, co i tak za dwa tygodnie, pozostanie gdzies trafione, zezlomowane, na jakims polu!?

  Przeciez Rosjan i tak nie sposob wszystkich pobic, ani ich nawet przestraszyc!

  Od rezygnacji ze sprzedazy milionow ton naszego mleka, miesa, owocow i warzyw, i innych super aktakcyjnych polskich produktow, gryziemy sie juz od wielu lat we wlasna dupe!
  Z tych stalinowskich, rujnujacych nasza gospodarke zobowiazan i dostaw, dawnosmy sie juz wyzwolili.

  Obie strony mialyby cos z tego i wiele daloby sie w takiej atmosferze, ze starych nieporozumien, powyjasniac, poprzepraszac, powybaczac!
  Tylko idiota, albo samobojca, drazni w lesie spotkanego niedzwiedzia, bo mu sie uroilo, ze jest od niego sprytniejszy, albo ma bogatego wujka w Stanach, ktory go obroni!

  My, nawet przy pomocy samego diabla, nigdy niczego nie wymusimy na Rosjanach!

  Naprawde wszystkich ich nie pozarzynamy, ( chyba, ze oni nas!)

  Wytlumaczcie, czego ta te,pa , pierd..na, puculowata, zdradziecka morda zamierza, w naszym imieniu, jak nie grajac na naszych zranionych, patriotycznych uczuciach, sciagnac na nas nowe nieszczescie!

  Dlaczego wciaz nie stac nas na trzezwe myslenie i realistyczna ocene sil!?
  Przeciez istnieje jeszcze cos innego, jak to prymitywe pejsate: ” oko za oko, za,b za za,b”!
  Chyba mamy jeszcze troche wiecej w naszych glowach, niz tylko to!?

 4. Mateusz mówi

  A jaki ma cel Rosja w ataku na Polskę? Polska sama się pakuje w kłopoty i robi wszystko, żeby Rosję sprowokować. Oby się nie udało. Rosja ma oczywiste interesy w Donbasie i na południu Ukrainy, ze względu na Rosjan tam żyjących. Im szybciej Ukraina się dogada i porzuci utopie USA, tym lepiej dla świata. Szykuje się niestety długi i krwawy konflikt na dekadę.

 5. Dumny Polak mówi

  No, mam nadzieje, ze to NIE TEN MATEUSZ!?
  Piszesz mianowicie inaczej, niz ten parchaty ” miskaryzu”!
  Zaloze sie, ze kazdy inny na jego stanowisku oraz tego drugiego obsranca, ktory sie permanentnie: ” dopiero co obudzil”, a kto mialby choc troche POLSKI INSTYNKT polityczny, ukrecilby dla Polski, cos znacznie sensowniejszego!
  Jesli sie dwaj Bracia Slowianie MUSZA brac za lby, to z duza pewnoscia stoi za tym jakas inna pejsata demoniczna ku..wa, z diablem w kieszeni, ktora szepcze mu takie gowna do ucha!

 6. Fosgen mówi

  Pytanie. To ile my tych czołgów oddaliśmy? 100, 500, 800? Ile na polu walki jest wart T72M\R & Twardy przeciwko Abramsowi czy K2?. Jaka jest żywotność podzespołów w tego typie sprzęcie? i kto go dostarcza ? Nie wiem jak z czołgami ale do Mig29 części już nie mieliśmy bo producent nam nie sprzedawał. Próby „dorabiania” części kosztowały życie pilota. Jak się bronić sprzętem, który jest przeżytkiem do tego nie sprawnym. Nie zapominajmy że zakłady produkujące te czołgi i części do nich znajdują się na Ukrainie, części zamienne i specjalistów mają. Proponuję odrobinę refleksji , zapoznania się z tematem i nie wpadania w panikę. Już tak było; Lech Kaczyński rozbroił granice z rakiet przeciwlotniczych. które przekazał Gruzji …. Ciekawe jak by wyglądała wojna 1939r. gdyby rząd nie uciekł a Polska dostała wsparcie?

 7. W K mówi

  Premier Mateusz Morawiecki mówi, że będzie walczył o wolną Ukrainę, więc jeśli dotrzyma słowa, mamy go już z głowy.

 8. Hammurabi mówi

  Tak już mam, że nie ufam.
  Dzisiejsza Rosja to przecież dokładnie to samo co niegdysiejszy ZSRR tylko w nieco innych walonkach. To ci sami ludzie, którzy mordowali Polaków od setek lat.
  Powie ktoś, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej wody w rzece i będzie miał rację tylko co z tego, jak ową rzeką woda płynie w obiegu zamkniętym?
  Dzisiejsza Rosja jest takim samym nieprzejednanym, śmiertelnym wrogiem Polski.
  Przypomnijcie sobie wojnę po napaści Rosjan na nasz dopiero co odradzający się kraj! Przypomnijcie sobie ówczesną postawę zachodu Europy. Przypomnijcie sobie embargo na dostawy zakupionej broni. Przypomnijcie sobie kuriozalne warunki zawieszenia działań wojskowych, proponowane przez Anglię!
  Czy trzeba Wam przypomnieć „dziwną wojnę”? Te zmasowane dywanowe naloty na Niemców z ulotkami? Te kąpiele w Renie?
  Czy kolejną agresję z 17 wrześnie również trzeba Wam przypomnieć? Czy trzeba odświeżać pamięć o setkach tysięcy pomordowanych, wywiezionych i obrabowanych Polakach? Czy słowo Katyń stało się dla Was nic nie znaczącym miejscem na mapie?
  A słowa czeskiego ratlerka Babisza?
  Czy trzeba Wam kolejnych przykładów?
  Rosja nigdy nie wyrzekła się idei poszerzenia swojej strefy wpływów o Europę środkową a tradycje jej „owocnej” współpracy z Niemcami powinny nam, Polakom zapalać nie tylko ostrzegawcze lampki w głowach ale powinny brzmieć alarmowymi syrenami.
  W świetle powyższego darowizny z naszej broni powinny być karane jak zdrada stanu a ukrócanie i spowalnianie produkcji rodzimego sprzętu wojskowego jako sabotaż.

 9. Быдлошевский Л.З. mówi

  Może coś o Banderowcach na Ukrainie dla porównania ? 40 milionow tam jest i cisza u Pana ! Rosja jest potęgą nr. 1 atomowa a Polacy zawsze szczekają …..Mieszkałem lata całe w Rosji i Ukrainie i wiem co nieco na ten temat….95 % Polaków ma Pana poglądy więc nakrecaj ich dalej….- ⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💞💞

 10. Hammurabi mówi

  Mieszkał Pan w Rosji… To widać, słychać i czuć!
  Ukraina ze swoją „kulturą” I „tradycjami” była jest i będzie jedynie niestabilnym tworem. A mocarstwowość rosyjska zniknie tak, jak i inne potęgi znikały.

 11. z-k mówi

  Ktokolwiek mieszkał z ukraińcami (ja mieszkałem na Lubelszczyźnie – kiedyś byli to rusini lub chachły ale hitlerowcy powiedzieli im, że są ukraińcami i używali do najbardziej podłych działań) ten zdecydowanie woli Rosjan. Oby po przegranej wojnie z Rosją a wyposażeni w nowoczesną broń nie ruszyli na Zakierzonnyj Kraj.

 12. Andrejos mówi

  Hammurabi. Ty w ogóle piszesz. Rosja śmiertelnym wrogiem Polski?
  Kto ci płaci? Facet znasz trochę tej prawdziwej historii, czy tylko z książek i wikipedii. Kuczma Leonid taki prezio Upadliny, kiedyś, jak obejmował władzę powiedział: Jak my się wytłumaczymy Polakom pół miliona zamordowanych. Oczywiście Ruscy napadli na 17 września. Co do Katynia to się zgadzam, 25 tys. ludzi zamordowanych przez NKWD, w którym ponad 50% byli żydzi, nienawidzący Polaków, o czym Stalin doskonale wiedział. Na Syberię skazywali głównie sądy polskie, a sędziami byli w większości jak nie całkowicie żydzi, może lepiej żydokomuna, Polacy żydowskiego pochodzenia. Spychalski, Rokossowski (ruski żyd), Żymirski, czy jak mu tam, tacy to Polacy. Sędziowie też superpolacy, np. Kryże, Ostapowicz, Radkiewicz i taka żydówa co do Anglii uciekła i za pisu do ostatnich swoich przeklętych dni pokaźną emeryturę pobierała za skazywanie Polaków na śmierć i na Syberię, a Schechter, czyli Michnik. Jeszcze takie było żydowskie bydle z Lubelszczyzny, tylko nie pamiętam nazwiska, a też był taki krwawy Julek, nie pamiętam nazwiska.
  Rosja ma imperialistyczne zapędy, ale jakie mocarstwo ich nie ma np. USA strażnik pokoju i demokracji, którą zaprowadzają bombami. Wiesz co mówią np w Austrii czy Niemczech o Polakach, że prą do wojny z Rosją i są winny ofiar ukraińskich, bo wysyłają najwięcej broni i zachęcają innych do tego samego. A jak się wojna skończy, może się okazać że powiedzą Ukraińcom, że przecież to Polacy parli do konfliktu, wysyłając broń i eskalując całą wojnę i miejcie do nich pretensje, że tylu was zginęło. Ci wielcy zawszę się dogadają USA i Rosja a ponadto mają wspaniałą propagandę, przy której taki Goebbels to nieuk. Nie lubię pisać dużo, ale tych twoich kucypałów, jak to mówi znamy lubelski „pastor” to nie da się czytać. Z ostatnim zdaniem się zgadzam.

 13. Shadow mówi

  Moim skromnym zdaniem Hammurabi „siada okrakiem na barykadzie” i raz jest po tej stronie, a raz po tamtej. Nie mam powodu kochać Rosjan. Przed I wojną Światową zabrali majątek rodzinie mojej babci, a ich samych skazali na wygnanie. Inaczej wyglądałoby dziś nasze życie gdyby majątek został w rodzinie. Ale znam również od ok. 30 lat różnych upaińców i moja niechęć do nich jest potężna i szczera. Tak zbydlęconej, fałszywej nacji dawno nie widziałam( oczywiście poza żydkami). Polska nie ma żadnego interesu w pomaganiu temu zdegenerowanemu krajowi i nacji. No chyba, że taki interes mają degeneraci polityczni umoczeni w aferze podkarpackiej, lub/i szantażowani przez obcych np. za współpracę z obcymi wywiadami i państwami. Bandyci i zdrajcy przez swoje posunięcia, pchają nas, do nie naszej wojny i co krok prowokują Rosję, wykonując polecenia jankesów i zach. europy. To my jesteśmy następni po upainie, nazwani przez zachód strefą zgniotu. Ale to nie Rosja jest praprzyczyną tej sytuacji,tylko NATO, na czele z Ameryką.

 14. Hammurabi mówi

  Panowie, przytoczyłem tylko ogólnie znane fakty z nie tak dawnej przecież historii!
  Rzecz o naszej, polskiej zdolności do obrony a nie o sympatiach i wrogości. Wcześniej pisałem o pragmatyzmie i podtrzymuję swoje zdanie.
  Niech wrogowie naszego kraju tłuką się między sobą jak najmocniej, niech się wzajemnie „eliminują”.
  „Andrejosowi” przypomnę, że11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość a już 3 stycznia 1919 roku, bolszewicy uderzyli na Wilno, co zapoczątkowało wojnę której celem było ponowne wymazanie, tym razem już na zawsze Polski z map i nikt mi „płacić” nie musi, bym to pamiętał!
  Zaś deportacje Polskiej ludności na „nieludzką ziemię” rozpoczęły się w lutym 1940 roku i objęły około 140 tys. ludzi. Druga „akcja”, kwietniowa to kolejne 61 tysięcy a trzecia, z czerwca to kolejne 80 tysięcy. Ostatnia „akcja” twoich protegowanych, z czerwca 1941 roku to liczba pomiędzy 30 a 52 tysiące!
  Cały czas pisałem o czasach przed a nie po II wojnie światowej, więc i o kanaliach w togach i mundurach mordujących Polaków siłą rzeczy nie wspominałem. Ci „zsyłali” Polaków na „Łączkę” a w przypływie dobrego humoru na wieloletnie więzienie, bądź pracę w takich miejscach jak np. kopalnie i zakłady wydobywcze uranu.
  Pisałem mając na uwadze zapewnienia „naszego rządu” o pewności pomocy ze strony tych samych nacji, które prowadząc tzw. „dziwną wojnę” kiedy praktycznie cztery piąte niemieckich wojsk było zajęte mordowaniem i paleniem, dały znak Stalinowi, że może przesuwać granice ZSRR na zachód, co nie udało się Leninowi kiedy napadł na Polskę w 1919 roku.
  Zaś Ukraińcy to osobny temat i pewnym jest, że gdyby nie napaść dobranego bandyckiego duetu niemiecko – radzieckiego na Polskę, losy Polaków zakatowanych przez tych sadystycznych, prymitywnych, dewiantów byłyby diametralnie inne.

 15. Быдлошевский Л.З. mówi

  I znowu nic o Banderowcach i o mordzie 48 Rosjan w Odessie w 2014 r. 2 maja….Jak dzicz zariezali a my dziś utrzymujemy w większości 6 000 000 Ukraińców WROGO do nas nastawionych…Tak trzymać…- ⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💞💞💞

 16. Hammurabi mówi

  Znaczy mam płakać nad ciężkim losem odeskich Rosjan, tak?
  Może i zapłaczę ale niech Rosjanie wpierw zaczną opłakiwać miliony pomordowanych przez siebie Polaków, zwrócą zagrabione majątki, zapłacą zadośćuczynienie, oddadzą polskie dzieła sztuki!
  Że co? Że zwycięzców się nie sądzi? Że „wielkiej” Rosji wolno wszystko?
  Dla Polski Ukraińcy są jak „wrzód na dupie”, który nieleczony będzie porażać i niszczyć coraz to inne części ciała, co właśnie się dzieje. Są spadkobiercami jednych z najgorszych zbrodniarzy w historii Polski i tego spadku się nie wyrzekli a nawet próbują na nim zbijać kapitał co doprowadzi ich do zguby.
  Rosja to dla Polski gangrena, która kończy się w najlepszym wypadku natychmiastową amputacją.
  I proszę mi tu nie wyjeżdżać z rosyjskim kłamstwem o wyzwoleniu, bo obaj znamy prawdę o ich odwiecznym parciu na zachód kosztem Polski, o Teheranie i spłacaniu przez Polskę „długu” darmowym eksportem w powojennych latach!
  Czekam już tylko kiedy pan wyjedzie z postacią Sokratesa Starynkiewicza, jako świetlanym wzorcem „dobrego okupanta”!
  Na koniec doradzam jednak czytanie ze zrozumieniem, bo jakoś do pisma obrazkowego które pan stosuje to przekonania nie mam.

 17. Irmina mówi

  hamburabi trolu banderowski,zamiast swoimi wypocinami zaśmiecać tu,lepiej weź plecak i rwij wartko na wschód walczyć chwacko za braci spod tryzuba. Siedzisz sobie w ciepłych kalesonach,wcinasz pizzę,zapinasz piwem,a tam larum grają, upaina w ogniu.Wstydź się.

 18. Hammurabi mówi

  Irmina tak masz od urodzenia czy tylko po spożyciu?
  Jeśli to jednak leki, to natychmiast odstaw!

 19. Dumny Polak mówi

  Hammurabi!
  Juz od dlugiego czasu dostaje bolu brzucha, jak mi przyjdzie skupiac sie na twoich przydlugich artykulach!
  Po pierwsze, usilujesz epatowac twoja erudycja, i piszesz, piszesz i piszesz, odchodzac swiadomie od meritum sprawy!
  Juz dawno nauczylem sie, bardzo uwazac na twoje manipulanckie teksty!
  Po drugie, usilujesz wciaz jeszcze trzymac przed oczami Rosjan, nasze stare kwity za stare czasy?
  A jak, prowadzac taka polityke, zamierzasz uzyskac jakiekolwiek porozumienie, aby moc z nimi dalej zyc?
  Jestes tego zdania, ze jedyna metoda zalatwienia tych starych spraw, jest unicestwienie calego narodu rosyjskiego? A najlepiej juz teraz w tej wojnie, ktora sie szykuje?
  Juz kiedys prosilem Cie w prywatnym tekscie, abys w przyszlosci, piszac, piszac i piszac, raz przeczytal, co z tego powstalo, bo widac, ze wiele o sobie wyobrazasz, ale to co pozasteje po przeczytaniu jest bardzo marniutkie…
  A po trzecie, zechciej zauwazyc, ze wszystcy tutaj zyjemy juz w 21. wieku i musimy sie dostosowac wyborow aktualnego zycia!
  Juz spodziewam sie twojej OSTREJ RIPOSTY!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.