„Przez 10 lat byłem ministrantem i nie byłem molestowany”. Cwikła o pedofilii w Kościele

5
SKLEP-WPRAWO.PL

Film Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” wywołał takie poruszenie, że muszę wyznać coś na ten temat – w końcu byłem przez wiele lat ministrantem. Oprócz tego mówię o pedofilii w ogóle oraz co można zrobić w związku z tego typu sytuacjami – czytamy w opisie najnowszego nagrania Dominika Cwikły.

Jak zauważa, nigdy nie był molestowany, choć latami służył do Mszy świętej. Podobnie i jego znajomi.

Podkreśla, że zna co najmniej kilkanaście osób, które w dzieciństwie były molestowane seksualnie, a sprawcami były wyłącznie osoby świeckie. W większości przypadków byli to członkowie rodziny.

Oprócz tego zachęca kapłanów, by za pomówienia o molestowanie seksualne składali pozwy sądowe. – Chyba, że jesteście winni, wtedy się przyznajcie – mówi Dominik Cwikła.

Przeczytaj:

Jacek Międlar recenzuje film Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Sekielscy to uczniowie Gebelsa,który robił takie filmy i mordował tysiące księży w obozach koncentracyjnych.Zboczeńców należy karać,a nie utożsamiać z Kościołem,Świętym,Powszechnym i Apostolskim.

 3. krzysztof mówi

  internet – Został skazany za molestowanie dzieci. Ksiądz z Tylawy odmawia różaniec na antenie Radia Maryja.

 4. Gość mówi

  Bo może nie było wtedy jeszcze moli.:-)

 5. Miriana mówi

  Uważam,że wypowiedż pana Łukasza Ćwikły jest bardzo umiarkowana,pożyteczna i prawdziwa. Ludzi bardzo łatwo podpuścić, bo wielu żyje emocjami, zamiast wziąć dystans, włączyć rozum i sprawy przemyśleć. Nikt nie neguje prawdy o tym iż niektórzy księża ciężko zgrzeszyli wobec dzieci czy młodzieży, ale na Boga, stwarza się obraz,że wszyscy. Jakoś zapomniano o Ks,Kaczkowskim i jego wspaniałej posłudze, o. o.Janie Górze, i bardzo wielu innych ofiarnych i szeregowych księżach.Najbardziej obwiniam księży biskupów i przełożonych zakonnych za brak reakcji i za krycie, bo tak tworzą się struktury zła, a to już rzecz b. poważna.

 6. Miriana mówi

  I jeszcze. Często, tak jak pan Łukasz, śmieję się,że choć zaliczyłam tyle plebanii, klasztorów, rekolekcji to jakoś nikt mnie nie molestował, nie gwałcił itd, a podobno byłam b. atrakcyjna dziewczyną . W stosunku do b. wielu kapłanów odczuwam głęboki szacunek za postawy, za posługę.A krytykującym często zadaję pytanie : a czy modlisz się za niego? I często ze wstydem stwierdzają,że nie,. Szczekać potrafi każdy burek,no nie ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.