Przedłużony stan wyjątkowy na granicy polsko-białoruskiej. Migranci otrzymują SMS-y: „Wracaj do Mińska. Nie bierz tabletek”

nielegalni imigranci przechodzą przez granicę polsko-białoruską/fot. strazgraniczna.pl
6

Prezydent Andrzej Duda przychylił się do wniosku Rady Ministrów o przedłużenie stanu wyjątkowego na granicy polsko-białoruskiej. Tymczasem migranci mają otrzymywać wiadomości, by wracać do Mińska.

O tym, że wniosek zostanie złożony, Kamiński poinformował na konferencji prasowej, podczas której dowiódł, że wśród tzw. imigrantów znajdują się zoofile, pedofile i terroryści. O decyzji Dudy poinformował szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Realne zagrożenie

Prezydent Andrzej Duda, na podstawie art. 230 ust. 2 Konstytucji, podpisał i skierował dziś do Marszałek Sejmu RP wniosek o wyrażenie przez Sejm zgody na przedłużenie, na okres 60 dni, stanu wyjątkowego – poinformowało BBN.

Według szefa BBN Pawła Solocha decyzja została podjęta po wczorajszych spotkaniach z premierem, ministrami obrony narodowej oraz spraw wewnętrznych i szefami służb.

Mamy do czynienia z utrzymującym się zagrożeniem dla obywateli i porządku publicznego na terenach przygranicznych. Dane z ostatnich dni pokazują, że musimy wręcz mówić o eskalacji presji migracyjnej na granicę. Nowym elementem są także niebezpieczne, prowokacyjne zachowania białoruskich służb względem polskich żołnierzy i funkcjonariuszy – stwierdził Soloch.

Wracać do Mińska!

Dziś (30.09.2021) minister Mariusz Kamiński przekazał informację, że migranci mają otrzymywać wiadomości SMS, w których wzywani są do powrotu z granicy polsko-białoruskiej.

The Polish border is sealed. BLR authorities told you lies. Go back to Minsk! Don’t take any pills from Belarusian soldiers – ma brzmieć treść SMS-ów. W tłumaczeniu na język polski: Granica Polski jest strzeżona. Władze Białorusi mówią nieprawdę. Wracaj do Mińska! Nie bierz żadnych tabletek od białoruskich żołnierzy.

Sytuacja na granicy

MSWiA informuje, że sytuacja na granicy jest napięta. Od 1 sierpnia br. zanotowano łącznie ponad 9,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia polskiej granicy, z czego ponad 8,5 tys. przypadków zostało skutecznie udaremnionych. Straż Graniczna zatrzymała od 1 sierpnia br. ponad 1,2 tys. nielegalnych imigrantów. Działania funkcjonariuszy SG wspiera Wojsko Polskie – czytamy na oficjalnej stronie resortu.

Przeczytaj także:

Spurek uprawia mobbing? „Newsweek” donosi, że współpracownikom zabrania jedzenia kanapek z jajkiem

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  Na szczęście Łukasznka został tak obrzydzony na Zachodzie, że UE będzie musiała jakoś udawać, że to rozumie. Bo jakby była taka komitywa jak w 1939 r. między Mołotowem i Ribbentropem to byśmy musieli bezwzględnie wszystkich tych, hehehe, imigrantów z honorami przyjmować 😉

 2. Shadow mówi

  Tym zdolniachom z nierządu chodzi o pokazanie UE jak to dzielnie bronią granicy tejże UE przed najazdem '”Hunów” z Afryki i Azji. Nic ponadto.

 3. Historyk mówi

  Jednego nie rozumiem. Dlaczego Łukaszenka popiera rząd Pis , który zawsze był do niego ustosunkowany wrogo ? Przecież to dla nich dar z nieba . Mówią . Paczcie .Mamy wrogi najazd i my was przed nim bronimy. Dlatego wspierajcie nas , bez względu na osobiste poglądy .Można odwracać uwagę od innych problemów . I druga sprawa . Białorusini nas prowokują . To gdzie są z takich prowokacji filmy? Przecież to by był świetny materiał propagandowy. Nie dziwne , to wszystko ?

 4. verizanus mówi

  @ Historyk A może Łukaszenka puszcza oko do Berlina, jakby co to pomożemy wam zdestabilizować Polszę i to bez sztucznej relokacji itp., a PiS boi się puszczać te filmiki żeby nie było widać, że jak chcą to mogą być aż tak skuteczni ;). Albo puszcza oko do społeczeństwa polskiego, przyjżyjcie się dobrze ilu obcych jest na waszych ulicach i czy jak służby pilnują ostentacyjnie granicy ktoś nie zachodzi was od tyłu 😉

 5. Żozue mówi

  Pan minister Mariusz Kamiński znalazł w kontaktach telefonu należącego do migranta na białoruskiej granicy numer telefonu do jakiegoś terrorysty w Niemczech, skazanego za planowanie zamachu. I o czym to ma świadczyć? Jeśli ja mam w telefonie numer szwagra, który odsiedział wyrok za zabójstwo to znaczy, że ja też moge planować kogoś zabić? Kamiński nigdy bystry nie był, ale dzisiaj to taki szczurek na usługach Mefistofelesa 😊

 6. Wojtek mówi

  Część pytań i wątpliwości opozycji była uzasadniona, np: co pis zrobi za 60 dni, bo Łukaszenka nie odpuści?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.