Poseł PO Marek Sowa porwał polską flagę i nałożył na kij od miotły? OMA składa zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa!

Porwana flaga Polski / Fot. Twitter - Maciej Stańczyk
11

Wczoraj (27.09.2020) podczas obrad Sejmiku Małopolskiego debatowano nad tzw. uchwałą anty-LGBT. Podczas obrad na środek sali wkroczył poseł Platformy Obywatelskiej, Marek Sowa (brat skompromitowanego księdza Kazimierza Sowy). W ręku trzymał białą flagę, która – według doniesień dziennikarza – miała powstać w wyniku porwania biało-czerwonej flagi Polski.

Coś nieprawdopodobnego! Dziś podczas sesji Sejmiku Małopolskiego poseł Platformy Obywatelskiej
Marek Sowa przyniósł i wręczył białą flagę prof. Janowi Dudzie. Tę białą flagę wyharatano z naszej państwowej, biało-czerwonej flagi Polski (Na zdjęciu widać jeszcze czerwone ślady) – na Twitterze napisał redaktor Maciej Stańczyk i zamieścił zdjęcia porwanej flagi nałożonej na kij od miotły.

Sprawy nie zamierza odpuszczać założony przez radnego Dariusza Mateckiego (Solidarna Polska) Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu. O możliwości popełnienia przestępstwa poinformował prokuraturę.
Coś wręcz nieprawdopodobnego, jeśli potwierdzi się fakt, że polski parlamentarzysta poszarpał flagę biało-czerwoną, aby zrobić polityczny happening – to już niżej upaść nie można. Wyślemy w tej sprawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z Art. 137! – czytamy na Twitterze. Na Facebooku OMA poinformował, że na wniosek członka zarządu województwa małopolskiego Marta Malec-Lech kancelaria sejmiku zabezpieczyła flagę, na której mają być widoczne drobne fragmenty jej czerwonej części.

Mimo iż, ze zdjęci wynika jasno, że polska flaga została porwana, Marek Sowa w rozmowie z PAP zaprzecza, by ją zniszczył.
Od początku miałem białą flagę. Biało-czerwona jest koloru biało-czerwonego, a biała – jest koloru białego.

Do skandalu doszło podczas obrad Sejmiku Małopolskiego debatowano nad tzw. uchwałą anty-LGBT. Sejmik województwa małopolskiego zdecydował, że uchwała anty-LGBT uchwalona w 2019 r. zostanie unieważniona. Stało się to dzięki temu, że część radnych PiS wstrzymała się od głosu. Przeciwko takiej decyzji był m.in. Jan Duda i część radnych prawicy. Obrady rozpoczęto z kilkugodzinnym opóźnieniem, ponieważ doszło do ostrego konfliktu w klubie PiS.

Źródło informacji i cytatów: OMA, Twitter, PAP

Przeczytaj także:

MSWiA o migrantach forsujących polską granicę! Resort prezentuje treści z ich telefonów świadczące o pedofilii, zoofilii i terroryzmie [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Bury mówi

  lewackie ścierwo,zaprojektowane przez ówczesną demokrację.
  Jest jej odzwierciedleniem

 2. MAREK mówi

  Sowa i jego brat, każdy na innym odcinku uprawia zleconą dywersję. Ich bezkarność rozzuchwala kolejnych antypolskich i antykatolickich lewackich dywersantów.

 3. alf mówi

  Pod sąd dziada i zakaz wjazdu do Polski

 4. verizanus mówi

  Teraz to już LGBT (chociaż red. Michalkiewicz twierdzi, że język polski ma w tym temacie swoje odpowiedniki) sprzeciwiać się za bardzo nie można, chocby dlatego, że Polska jest uzależniona od kasy brukselskiej jak narkoman od dawki. Jak się wkurzą to mogą nawet części wpłaty nie oddać pod jakimś pretekstem 😉

 5. verizanus mówi

  @ Alf. Pod jaki sąd? Niezreformowany i niezlustorwany? 😉

 6. retro mówi

  Jawna V Kolumna !
  Juz nawet sie nie konspirują, publicznie pokazuja ze sa wrogami Polski !

 7. Hammurabi mówi

  Przed podniesieniem krzyku, trzeba było dokładnie rozejrzeć się po budynku, znaleźć i zabezpieczyć oderwaną czerwień, następnie zaopiekować się bielą. Mając takie dowody z garści wytoczyć proces i… koniec, bo przecież Sowa ma immunitet więc uważa, że wszyscy go mogą…
  Tym bardziej, że czuł się na “swoich” śmieciach, jako były marszałek województwa małopolskiego.
  Choć patrząc na wyniki wyborów krakowskich centusiów, to województwo to powinno zmienić nazwę. Powinno zwać się “Mało polskie”…
  Róża Thun jest europosłanką trzecią kadencję… Będzie i czwartą, bo centusie na amnezję cierpią.

 8. verizanus mówi

  @ Hammurabi Amnezja amnezją ale ważne kto liczy głosy, pilnuje urny i wyniki podaje dalej 😉

 9. dzialacz PO mówi

  Na czym polega kompromitacja księdza Sowy?
  Wie ktoś?

 10. Ewa-Maria mówi

  Te dwie Sowy to wstyd i kompromitacja. Jeden współczesny ‘ksiądz patriota’ , drugi zdrajca Ojczyzny.

 11. Shadow mówi

  @Działacz PO— Co kompromituje księdza Sowę? Ano to, że bardziej jest lewackim cwelebrytą niż kapłanem. A to jest nie do przyjęcia dla ogromnej większości myślących wiernych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.