Przeciwniczka wznowienia ekshumacji w Jedwabnem kandydatką na szefową Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej

Ewa Junczyk-Ziomecka/ fot. Wikipedia
19

Premier Mateusz Morawiecki nie zamierza przedłużyć kadencji prof. Barbary Engelking na stanowisku przewodniczącej Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. Na premiera miało w tej sprawie naciskać wielu polityków PiS, a także była premier, Beata Szydło. Kto zastąpi Engelking?

Według informacji „Wprost” ma to być Ewa Junczyk-Ziomecka, prawniczka, dziennikarka, była dyrektor do spraw rozwoju Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, podsekretarz stanu (2006–2008) i następnie (do 2010) sekretarz stanu w kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego odpowiedzialna za stosunki polsko-żydowskie. W latach 2010-2014 na stanowisku Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku. Junczyk-Ziomecka jest członkiem Stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita („łowcy antysemitów”), Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czy to dobra kandydatura? Nie, to kandydatura fatalna. Prof. Jerzy Robert Nowak określa Junczyk-Ziomecką jako skrajną antypolonitkę i nazwa „złym duchem” oraz „szkodnikiem”. Ziomecka uważana jest za inicjatorkę różnych pomysłów zmierzających do skrajnych ustępstw wobec Żydów. Jest zdecydowaną przeciwniczką wznowienia ekshumacji w Jedwabnem. W imieniu prezydenta Kaczyńskiego odczytała list gratulacyjny do członków żydowskiej loży masońskiej B’nei B’rith reaktywowanej w Warszawie 9 września 2007 r.

Blisko 70 lat temu  w 1938 r. dekret prezydenta Rzeczpospolitej zakazał działalności B`nai B`rith w wyniku absurdalnego strachu, niezrozumienia  i  wprowadzenia w błąd,  oraz  zarządził nielegalność działalności w Polsce sekcji B`nai B`rith. Dlatego to powinno być rozważane, —  jako symboliczny  gest, —  że  ja teraz  jestem  tutaj  przed  wami  jako   reprezentant Prezydenta Rzeczpospolitej, po to żeby przywitać was i waszą organizacje, która po raz drugi otwiera działalność w Polsce” – tak Junczyk-Ziomecka witała B’nei B’rith.

Nominacji Junczyk-Ziomeckiej sprzeciwia się duża część polityków PiS-u. Jeśli tego oporu się nie przełamie, w ostateczności dostanie ona propozycję wejścia do rady jako członek – informuje „Wprost”.

Źródło informacji i cytatów: wprost.pl, forumemjot.wordpress.com

Przeczytaj też:

„Cytując Talmud robi z nas oprawców.” B’nai B’rith podaje mnie do prokuratury. Są jak zorganizowana grupa przestępcza – J. Międlar

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ania mówi

  Ta Żydówa sprowadziła do Polski antypolską i antykatolicką wściekłą z nienawiści lożę żydowską B’nai Brith.

 2. Paweł mówi

  Bardzo interesuje mnie pochodzenie w/w Pani , czyli Dziadziowie i Rodzice .
  Dlaczego ci od 447 , boją się podać swoje pochodzenie ? Czyżby z poczucia winy swoich przodków ?
  Pytanie jest w zasadzie retoryczne , jednak odpowiedź ważna .
  Dlaczego Przewodniczącym Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej nie może być Katolik ?
  W Oświęcimiu zamordowanych zostało setki tysięcy Polaków , Cyganów i innych obywateli .

 3. czytelnik mówi

  będzie to nastepny gwóźdź do trumny PiSu !

 4. michu mówi

  Ciekawe jaki jest ich status majątkowy? Tym powinni się zająć niezależni dziennikarze. Z czego żyje np Engelking? Czy jest to życie na godziwym poziomie, z czego Junczyk? Czy prowadzą jakąś działalność za którą ktoś płaci dobrowolnie (jak np Kościół Katolicki), czy składają się na nich jacyś podatnicy? Jeśli tak to jacy? Kto zadecydował, że akurat na nie muszą się składać podatnicy danego kraju (podejrzewam, że musi to być państwo niezwykle bogate skoro stać je na taki luksus). ;).

 5. lol mówi

  Tak to w YUDEOpolin od dawna faktycznie rządzą Żydzi, tylko tubylcy z tego protektoru – dzięki praniu mózgów m.in. przez 'Gazetę Wybiórczą – tego nie zauważyli!

 6. yudenon mówi

  Patrząc na taką facjatę – nie można meć jakiejkolwiek wątpliwości, że to zły duch!

 7. Teresa mówi

  O,jaka brzydka ta Żydówa,fuj

 8. historyk mówi

  Przed 10.04.2010 została profilaktycznie ulokowana na saksy w USA? W Polsce chciała wprowadzić bolszewicki przymus chodzenia szkół do kina na sydowskie filmy. Neobolszewicka swołocz. Wydarzenia medialne sprzed 10.4 zamiecione pod dywan do wraca do ścierwo na polski grunt.

 9. Robert mówi

  Tak wygląda zło,zło które żeby istnieć ,wymaga olbrzymich środków finansowych,technicznych,technologicznych,oraz armii diabelskich sług

 10. Jacek NH mówi

  Ewa Junczyk-Ziomecka, to żydowska V kolumna w Polsce

 11. Włodzomierz mówi

  Pełny dyktat żydowski trwa.

 12. Krzysztof mówi

  To z gęby widać , ze to żydówa . Osiedli te instytucje dot. żydów , jak muchy gówno w lesie.

 13. Andrzej mówi

  To ze jest zydowka mi nie przeszkadza ,ale ze ma we lbie porabane to juz zgroza. Pis sie pograza !

 14. Zonia mówi

  W Polsce nie ma juz Polakow,dokad chazar/zyd bedzie nas zniewalal?

 15. culaccino mówi

  Ma kurwiki w oczach , typowa góralka ze wzgórz Golan .

 16. PolishPolackski mówi

  Ta zakichana Żydówka tyle złego zrobiła dla Polski, że widać ZA MAŁO, więc ja wypychają na kolejne stanowisko, gdzie będzie suka mogła bruździć Polakom?

 17. krzzak11 mówi

  wy..je..bać ży..ówę z Polski

 18. Joanna K. mówi

  Juńczyk-Ziomecka, pamięyaam jej rozkosznie zadowoloną mordę, kiedy za czasów prez.Lecha Kaczyńskikego zesztą wespół z Nim instalowała tu żydowską lożę Bnei Brait. Wiedzieliśmy co to za koń trojański i …nie było siły, zeby tego uniknąć. Szlag by trafił Morawieckiego za ten pomysł. Jak można tak dokopywać własnemu krajowi?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.