Prokuratura Krajowa nakazuje bezwzględnie ścigać przedsiębiorców otwierających biznesy pomimo rządowego zakazu

baner przed klubem Face2Face/ fot. Facebook
14

Zastępca prokuratora generalnego i prokurator Prokuratury Krajowej Krzysztof Sierak wysłał do wszystkich prokuratorów regionalnych pismo w sprawie ścigania przedsiębiorców otwierających biznesy pomimo zakazu wydanego rozporządzeniem Rady Ministrów w ramach tzw. walki z koronawirusem. Do pisma datowanego na 4 lutego 2021 r. dotarł Onet i publikuje jego obszerne fragmenty.

W ocenie Sieraka prokuratorzy zbyt często umarzali zgłaszane przez policję sprawy dotyczące otwierania biznesów oraz organizowania manifestacji i zgromadzeń. – Biorąc pod uwagę społeczną szkodliwość zachowań opartych na łamaniu ograniczeń i zakazów przeciwdziałających rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-Covid 19, praktykę tę należy uznać za nieprawidłową – czytamy w piśmie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prokurator Sierak wydał swoim podwładnym następujące polecenia:

 1. Ograniczyć prowadzenie czynności sprawdzających do niezbędnego minimum, przystępując jak najszybciej do właściwej formy postępowania przygotowawczego, umożliwiającej zebranie materiału dowodowego m.in. z zeznań świadków, nagrań monitoringu, zapisów na portalach społecznościowych, potwierdzających sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób;
 2. W toku postępowania przygotowawczego należy inicjować działania Państwowej Inspekcji Pracy i Państwowej Inspekcji Sanitarnej;
 3. W ramach postępowania karnego należy w stosunku do podejrzanych, a następnie oskarżonych, każdorazowo rozważać możliwość wdrożenia środków, o jakich mowa odpowiednio w art. 276 kpk i art. 39 pkt 2 kk.

Art. 276 kpk przewiduje wydanie nakazu powstrzymania się od określonej działalności, a art. 39 pkt 2 kk mówi o zakazie prowadzenia określonej działalności gospodarczej. Sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób to art. 165 kk, który przewiduje karę więzienia od 6 miesięcy do 8 lat.

Władza postanowiła pokazać przedsiębiorcom, że nie będzie się z nimi cackać. Otwarcie restauracji lub klubu stało się w Polsce ciężkim przestępstwem. Nie dość, że bezprawnie odebrano ludziom możliwość prowadzenia działalności gospodarczej, to jeszcze straszy się ich karą więzienia, gdy próbują ratować swoje biznesy skazane przez rząd na bankructwo.

– Z uwagi na nadzorowane z góry przestępcze akcje, wymierzone w legalnie działające biznesy, w porozumieniu z właścicielami interaktywnych map „http://newsmap.pl” ograniczamy czasowo informowanie o otwieranych lokalach. Mamy już ponad 50.000 miejsc. Niech szukają – informuje na Twitterze inicjatywa #OtwieraMY

Źródło informacji: Onet.pl, Twitter

Zobacz też:

Skandaliczne działania policji wobec właściciela rybnickiego klubu Face2Face. Zatrzymanie i zarzut spowodowania zagrożenia epidemiologicznego [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. alecc mówi

  Teraz chyba nieliczni naiwni już zrozumieli, że rząd to mafia ydowska. Tu nie chodzi o zdrowie Polaków, tu chodzi aby wykańczać Polaków. Musimy wytrwać i te zgraje pogonić do Izraela. Wszyscy oni maja przecież podwójne obywatelstwa. Głosno o tym. Trzeba głośno to mówić. PiS, czyli Vezprawie i niesprawiedliwośc to ydowska agenda w Polsce. Włąciwie nie ydowska, bankstersko-ydowska. Nie dajmcie sie zastraszyć. W sądzie wygracie. Tylko nie trzymajcie pieniedzy na kontach w banku.

 2. wilk mówi

  MYSLE ZE PRZYIDZJE TAKI CZAS ZE POLACY ZACZNA BEZ WZGLEDNIE SCIGAC TYCH KTOZY NISZCZA NASZ KRAJ I NAS

 3. Tolek mówi

  Reptylianie przejmą nasze jamuszexy! Nie tak miał kapitalis wyglądać, gdzie można składać zażalenia?

 4. Adrian mówi

  Nóż się w kieszeni otwiera, i tym rządowym skur… włos z głowy za to nie spadnie. Co za patologia rządzi tym krajem!!!!

 5. MACIEJ mówi

  Jedyny ratunek, jak wszyscy wyjdą na ulice i wszyscy pootwierają naraz swoje interesy.
  Wszystkich nie dadzą rady zastrzelić.

 6. santana mówi

  U władzy są bandyci , złodzieje i mordercy narodu.

 7. mieciu mówi

  beton trzeba lać , beton i do Wołgi wrzucać 🙂

 8. Kwakwa mówi

  Rzad pis to zorganizowana dobrze dzialajaca grupa przestepcza ktora mam nadzieje pomalutku sie bedzie zwijac. Wszystkie polecenia tego typu wydawane sa z zoliborza.Nikt z pisu sam nawet palcem nie ruszy bez zgody jasnie panujacej kaczki. Gnebic ludzi bo otwieraja swoje biznesy.A co maja robic? Zdychac z glodu?

 9. Adam mówi

  Od dawna wiadomo, że Polska to państwo przejęte wiadomo przez kogo, to jest kontynuacja identycznie jak za komuny – ci sami ludzie u władzy o tej samej komnistycznej, zamordystycznej mentalności.

 10. anonim mówi

  Teraz wszystko jasne i wiadomo po co ta pandemia, lockdown, wyszepiania, szczekania ekspertów itd. Rządzi nami kartel nasłany przez żydów, kartel który umacniał swoją władzę od 1939 r. na trupach naszej patriotycznej elity władzy z II RP, których to szatańskie plemię wymorodowało w lasach Katynia.

 11. anonim mówi

  Z ostatniej chwili pisowskie gestapo szuka autorow wpisow straszacych szczepionkowego propagandziste pseudoprofesorka simona, ktoremu grozono smiercia. To tylko poklosie kalumni jakie ten szczepionkowy goebbels dopuscil sie na Polakach, ktorzy odmawiaja przyjecia te genetycznej trucizny. Niech zamknie swoja facjate to nie bedzie dostawal takich grozb. Z drugiej strony to talmudyzm w praktyce w jego wykonaniu, zyd goja moze obrazac, okradac, oszukiwac i nawet zabic, ale goj nie moze nawet skrytykowac zyda, bi to antysemityzm i zbrodnia

 12. adam mówi

  A kto powiedzial ze tylko prokuratura moze wydawac nakazy ? Nie moze byc tak zeby jakas tam banda czworga miala decydowac o losie milionów ludzi!!! Czy faktycznie czlowieczek z zoliborza ma decydowac o losie milionów???

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.