Prof. Simonowi grozi pozbawienie praw wykonywania zawodu. Chodzi o udział w reklamie maseczek

Krzysztof Simon w reklamie masek/ fot. screen
12

W maju 2021 TVP Info wyemitowała reklamę maseczek, w której wystąpił prof. Krzysztof Simon, ordynator Oddziału Chorób Zakaźnych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych i członek Rady Medycznej przy premierze Morawieckim. Teraz może mieć kłopoty.

Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej w Łodzi zarzucił lekarzowi popełnienie przewinienia zawodowego, polegającego na naruszeniu art. 4 ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty w związku z art. 63 ust. 2 kodeksu etyki lekarskiej – Wirtualną Polskę poinformowała Justyna Kowalewska, rzecznik prasowy Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Art. 63 kodeksu etyki lekarskiej mówi, że lekarz nie powinien wyrażać zgody na używanie swego nazwiska i wizerunku dla celów komercyjnych. Pytany o to w maju przez Wirtualną Polskę prof. Simon odparł: Nie wiem skąd pan ma takie przepisy i nie wiem co to jest. Już wcześniej promowałem maseczki, ale na prośbę władz Wrocławia. Faktem jest, że wówczas nie była to reklama, a działania promocyjne

Prof. Simon oświadczył w maju, że wspiera polskie firmy, więc nie odmówił, kiedy poproszono go o poparcie polskiego produktu. Jak twierdzi, decyzję o udziale w reklamie podjął po zasięgnięciu informacji o jego jakości. – Poprosiłem o wykazy z ministerstwa odnośnie firmy, żeby nie naciąć się, że jest to „lewa” działalność. Kiedy takie informacje m.in. dotyczące jakości maseczek otrzymałem, podjąłem decyzję o wsparciu tego projektu – mówi Simon i podkreśla, że takie działanie jest „słuszne i propaństwowe”. Przyznaje, że jego udział w reklamie był „w niewielkim stopniu komercyjny”, a profesor bronił się, że przepisów nie złamał, bo „reklamował polskie maseczki, nie chińskie”.

Jaką karę może teraz ponieść Simon? Upomnienie, nagana, kara pieniężna, zakaz pełnienia funkcji kierowniczych placówkach służby zdrowia (od roku do 5 lat), ograniczenie wykonywania zawodu lekarza (od 6 miesięcy do 2 lat), zawieszenie prawa wykonywania zawodu (od roku do 5 lat) albo całkowite pozbawienie prawa wykonywania zawodu.

Przeczytaj także:

J. Międlar: „Tu jest Polska a nie Polin! Żałosny filosemityzm…” Za te słowa zostałem skazany na 10 m-cy ograniczenia wolności! W uzasadnieniu sędzia cytuje Żyda Turskiego [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Andrzej mówi

  To ścierwo powinno być pozbawione praw publicznych oraz osadzone wraz z kolegami z cowidowej hucpy w pudle za współudział w zamordowaniu 150-tyś Polaków.

 2. Boguslaw mówi

  Nie ogladam telewizji, ale nie chcielibyscie Panstwo dodac mu za wspoludzial za to zaplanowane masowe morderstwo 200 tysiecy ” nadmiarowych” Polakow?
  Wyobrazam sobie, ze i do tego, przylozyl swoja zchanbiana reke!? NORYMBERGA, kanalio! I ty bedziesz wisial!

  PROFESOR!!!??? Uwazajcie od teraz na PROFESOROW! To sa zbyt czesto PLATNE, ZDRADZIECKIE KANALIE!

 3. verizanus mówi

  To, że mu coś grozi nie znaczy, że się spełni. Pracuje dla kogo trzeba nie mu się nie stanie 😉

 4. Jacek Gdańsk mówi

  Nic dziadowi nie zrobią.To kolejny teatr dla gojów.

 5. anonim mówi

  Nic temu parchowi nie zrobia bo jako ich medyczny goebbels ma ochrone panstwa. Stary zahadly parch obrazajacy Polakow. Juz z tej jego facjaty mozna odczytac obłęd.

 6. Zbyszek mówi

  Jak szybciutko zapomnial cyniczny lotr, ze mowil z usmiechem, iz „z czegos musi zyc”.

 7. Repatriant mówi

  tych żydowskich wszarzy wszędzie ponad miarę, porzygać się można: wg Andersowej w tvp było ich tylu w armii Andersa, że zdobyli Monte Casino, u sznuka, który ze starości zejdzie w czasie 10 na 10, zawsze parę pytań z dziedziny żyda, a wojenne dziewczyny wygrały wojnę tyko dlatego, że bojowniczka Marysia wysadziła garnizon niemiecki i umiała po niemiecku; a poszli wy won

 8. jbctalmud mówi

  oby tego żda szeol pochłonął

 9. Misiek13 mówi

  Kruk,krukowi oka nie wykole.Czy ktos w Polsce z pseudo wladzy zostal skazany i odsiaduje wyrok?

 10. dr.Siemion mówi

  czy ta morda może kłamać chyba nie 🙂 paskudny typ z pod ciemnej gwiazdy, spotkać takiego na ulicy to od razu walić w ryj i uciekać.

 11. JakubW mówi

  Przecież ten cymbał i tak jest już skończony, skoro musi chodzić z ochroną policji bo sobie tak nagrabił, że ludzie na niego plują na ulicy, to nie wyobrażam sobie, zeby przyjmował pacjentów w gabinecie w asyście policjanta, czy ochroniarza, hahaha. To mega dureń jeśli tego nie przewidział. Nawet się nie nadaje do Olejnik, bo klepie trzy po trzy i jest nieobliczalny, więc się nie nadaje do siania propagandy.

 12. Realista mówi

  Ten Anioł Śmierci śmieje sie to tylko temat zastępczy aby ludzie nie drążyli głównych wątków. On też będzie wisiał jak nie przyzna się do zdrady i działań na rzecz systemowego ludbójstwa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.