Producentka filmu o ISIS nie zgadza się na jego emisję w Polsce, bo „Polska odmawia przyjęcia muzułmańskich uchodźców”

fot. youtube
5

Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie (międzynarodowa organizacja pomagająca prześladowanym chrześcijanom) zorganizowała w Krakowie dyskusję na temat terroryzmu. – Pomocą w dyskusji miała być projekcja francuskiego filmu dokumentalnego pt. „Państwo – ISIS, ustrój – terroryzm” – informuje ks. Rafał Cyfka, kapłan archidiecezji wrocławskiej pracujący w PKWP.

Emisja filmu wymaga licencji, o którą organizacja poprosiła francuską producentkę filmu, Doris Weitzel. A oto odpowiedź: „Przykro mi, ale nie chcę, by ten dokument został pokazany przez »organizację papieską«, czy też wszelkiego rodzaju inną »religijną« organizację. A zwłaszcza NIE w Polsce. Niestety, ale Polska odmawia przyjęcia uchodźców (muzułmańskich uchodźców!), co nie jest zgodne z demokratycznymi zasadami Unii Europejskiej (chociaż Polska jest głównym beneficjentem funduszy UE!!)”

Następnie producentka zarzuciła PKWP brak działań na rzecz „dialogu międzyreligijnego” oraz oświadczyła: „Nie chciałbym »popierać« w jakikolwiek sposób wysiłków propagandowych obecnego polskiego, ultra prawicowego rządu! Jest to również moje osobiste przekonanie, że RELIGIA (nie wiara) nie powinna wchodzić w konflikt z polityką, ponieważ zawsze była źródłem wojny (a Kościół katolicki zrobił wiele złego w podżeganiu do wojny w światowej historii)!”

Francuzka poradziła też organizacji, żeby zajęła się edukacją polskiego rząd i Polaków w kwestii podstawowych wartości, a swoja tyradę zakończyła tak: „Z przyjemnością rozważę Państwa wniosek, gdy Polska – ponownie – jako rząd, będzie respektować wartości demokracji, państwa prawa i jego zaangażowania w wartości Unii Europejskiej!”.

Nasz komentarz brzmi tak: Ta kobieta jest chora z nienawiści do cywilizacji chrześcijańskiej, a jej odpowiedź pozbawiona jest sensu i logiki. Weitzel jest producentką filmu o islamskim terroryzmie, którego emisji zabrania uzasadniając to koniecznością wpuszczania do Europy muzułmańskich „uchodźców”. Skoro Weitzel uważa, że informowanie o islamskim terroryzmie jest niewłaściwe, to po co ten film wyprodukowała? Jeśli taka z niej mądrala, niech wyprodukuje film o katolickich zamachach w imię Jezusa. No tak, takiego filmu nie da się wyprodukować, chyba, że będzie to film science-fiction. Chociaż, kto wie? Może niedługo polityczna poprawność spod znaku neomarksizmu (obowiązującego dziś w Unii Europejskiej) taki film wyprodukuje udając, że to dokument. Szaleńcy spod znaku multi-kulti gotowi są łgać w żywe oczy od rana do nocy, a nawet przez sen, byle tylko  postawić na swoim.

Źródło:  wroclaw.gosc.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. M. mówi

  „Jeśli taka z niej mądrala, niech wyprodukuje film o katolickich zamachach w imię Jezusa.” – o zamachach to może nie, ale o innym krzywdzeniu ludzi związanym z wykorzystywaniem do tego katolicyzmu to już szybciej. Np. forsowanie pod płaszczykiem religijności poglądów politycznych i zmian społecznych szkodliwych dla obywateli, unieszczęśliwiających całe pokolenia, umacnianie postaw niewłaściwych, hamowanie rozwoju, manipulowanie podatnymi ludźmi itp. To jest prawdziwy dramat.

  1. Jakoob mówi

   Gratulacje, pod płaszczykiem katolicyzmu opisałeś szariat.

 2. test24 mówi

  A możesz powiedzieć, co masz dokładnie na myśli pod tymi hasełkami? Bo wyglądają, że tak brzydko powiem, na „z dupy”.

  Hamowanie rozwoju? Jakiego rozwoju? Technologicznego? Jak niby katolicyzm to ogranicza? Które wynalazki zostały zatrzymane z powodów religijnych?

  Umacnianie postaw niewłaściwych? Co dokładnie jest niewłaściwego w naukach Chrystusa? I co w ogóle są „poglądy niewłaściwe”, kto te poglądy ustala? Aborcja, socjalizm, islam, pedofilia i inne zboczeństwa LGBT są dla mnie poglądami skrajnie niewłaściwymi.

  A co do polityki – każdy polityk ma jakieś poglądy, którymi kieruje się w życiu. To normalne, że katolik będzie odwoływał się do zasad wiary, a ateista do nauk Stalina.

 3. Robert mówi

  Tzw.ISIS to produkt made in USA,tak jak atomowe wyburzenie WTC(youtube),tak jak okragły stół,poprzedzony okrągłym stołem miedzy USA i ZSRR,przesiedlanie nachodzców,przyjmowanie łebskich zbrodniarzy nazistowskich,likwidacja JFK,CIAmajdan na Ukrainie,HAARP na Alasce,demokracja w łasce i co łaska kaska,nie wazne gdzie sie znajduje,znajdzie,wydoi,zrujnuje…

 4. Pani W. mówi

  Szanowna Pani właśnie straciła jedyną, jak sądzę, okazję do zarobienia na swoim dziele w Polsce! Nie będzie emisji tego bestselera w naszym kraju, jaka szkoda. Rozsądek Pani podyktował tę decyzję! Przykro by było przekonać się, że w Polsce brak chętnych do płacenia aby obejrzeć to „cudo”. Podnoszenie wątku korzyści materialnych jakimi obdarza Polskę UE, to nietakt!!! Za darmo nikt nam nic nie daje. Eldorado podatkowe jakie stworzono w naszym Kraju dla między innymi: Auchan, Géant, Carrefour, Castorama, Decathlon, E.Leclerc, Intermarché, Leroy Merlin, Sephora, które wyprowadzają nasze pieniądze, ma obowiązek choć w minimalnej części nam się zwrócić. Informuję Panią również, że Polska dokłada do wspólnej kasy UE. Fundusze zebrane przez Europejczyków mają służyć im, a nie Pani ulubieńcom z upodobaniem mordujących gospodarzy, którzy przyjęli ich pod swój dach. Reasumując, zanim Pani następnym razem otworzy usta – proszę się zapoznać z terminem DEMOKRACJA, na który się Pani powołuje. Bo Pani stanowisko tak jak Pani Prezydenta, który wspomina o ustanowieniu jednego komisarza dla Europy, trąci dyktaturą i zniewoleniem ludzi wolnych i myślących. Nie muszę chyba przypominać, że historia pamięta takiego, który też chciał rządzić całą Europą, a nawet całym globem. Życzę Pani powodzenia w „dialogu międzyreligijnym” z muzułmanami, zwłaszcza tymi fanatycznymi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.