Państwo Islamskie nakazuje bojownikom unikanie Europy ze względu na koronawirus

bojownicy ISIS/ fot. YouTube
0

Państwo Islamskie (ISIS) wystraszyło się epidemii w Europie. Według doniesień amerykańskiego serwisu „Homeland Security Today”, kierownictwo ISIS nakazało swoim bojownikom, werbownikom i propagandystom „trzymanie się z dala od ziemi dotkniętej epidemią koronawirusa”. W komunikatach publikowanych w należącej do terrorystów internetowej gazecie „Al-Naba” wskazano Europę jako główne ognisko koronawirusa na świecie.

Według zaleceń bojownicy ISIS mają „położyć ufność w Bogu i szukać w niej schronienia przed chorobą”, ale też myć ręce i „trzymać się z daleka od współbraci”, jeśli istnieje podejrzenie, że jest się zarażonym. W swoich publikacjach Państwo Islamskie oskarżyło też Chiny oraz państwa europejskie o zaniżanie prawdziwej liczby chorych i zmarłych w wyniku pandemii.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Po wyparciu z terenów w Syrii i Iraku organizacje zbrojne Państwa Islamskiego działają głównie w Afryce Północnej. Dotychczas stwierdzono tam niewiele przypadków zakażenia. Od początku marca prasa ISIS pisze o koronawirusie jako o „problemie świata zewnętrznego”, ale zauważa, że „świat jest jednak połączony i nowoczesne środki transportu pomagają się przemieszczać także wirusom”. Wygląda na to, że na razie Europa będzie miała spokój przynajmniej z islamskimi terrorystami.

Źródło informacji: euractiv.pl

Zobacz też:

Holandia: masowa eutanazja przy pomocy koronawirusa? Dramatyczna relacja Polki mieszkającej w Amsterdamie [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.