Krzysztof Bosak o Nowym Porządku i ratowaniu gospodarki przed skutkami pandemii koronawirusa [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. screen
1

W poniedziałek (16.03.2020) Krzysztof Bosak był gościem telewizji wRealu24, gdzie wyjaśnił, dlaczego Konfederacja postuluje wprowadzenie 7-letniej kadencji prezydenta bez możliwości ubiegania się o reelekcję. To jeden z postulatów „Nowego Porządku”, czyli tez konstytucyjnych Konfederacji zaprezentowanych podczas sobotniej konwencji wyborczej. Pełna treść „Nowego Porządku” TUTAJ.

ZOBACZ: Konwencja wyborcza Krzysztofa Bosaka. Relacja live [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Odnosząc się do prognozowanych ekonomicznych skutków pandemii koronawirusa, Bosak stwierdził, że w sytuacji, gdy polska gospodarka gwałtownie zwalnia, a polscy przedsiębiorcy z dnia na dzień znaleźli się w dramatycznej sytuacji, rząd powinien wycofać się z nowych podatków, np. z podatku cukrowego. – Trzeba wstrzymać wprowadzenie wszystkich nowych instrumentów ściągających pieniądze z rynku – powiedział.

Bosak podkreślił, że kluczowe są takie działania, które pomogą utrzymać przedsiębiorcom dotychczasowy poziom zatrudnienia, dlatego Konfederacja proponuje odroczenie o rok płatności składek ZUS za pracowników za miesiące objęte stanem zagrożenia epidemiologicznego, który ma już cechy stanu nadzwyczajnego. Bosak przypomniał, że jednym z wcześniejszych postulatów Konfederacji był dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców.

Odnosząc się do pomysłu odroczenia spłat kredytów podkreślił, że państwo powinno zasugerować bankom nie tylko takie rozwiązanie, ale również odroczenie spłat leasingów za środki transportu, maszyny, sprzęt. Brak takiego odroczenia będzie wielkim obciążeniem dla przedsiębiorców.

Odnosząc się do kwestii przesunięcia terminu wyborów, Krzysztof Bosak wskazał, że jeśli wybory odbędą się w maju, to będzie podstawa prawna do kwestionowania prawidłowości ich przeprowadzenia. – Prawo wyborcze nakazuje, że w kampanii wyborczej mają być umożliwione spotkania z wyborcami. W tej chili nie ma możliwości prowadzenia takich spotkań –  powiedział Bosak.

Źródło informacji: Youtube

Zobacz też:

Katarzyna TS: Głupota w czasach zarazy

 

 

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Flex mówi

    Sytuacja polityczno-gospodarcza jest naprawdę w punkcie zwrotnym. Zły wybór lokatora Pałacu może być powtórką ekonomicznego rozbioru Polski z końca lat 80tych ukoronowanego „planem Balcerowicza”! Dlaczego? Ano NBP zapowiada obniżki stóp % i skup obligacji by wspomóc słabnącą gospodarkę. Każdy kto liznął ekonomii wie, że to gwałtownie podkręci już obudzoną inflację. Póki Obsada NBP i RPP jest jaka jest, nie będzie gwałtownych ruchów w polityce pieniężnej. Ale gdyby Prezydentem został kandydat POKO, to on będzie mianował Prezesa NBP po kończącym kadencję PrezesieAG. I wcale by mnie nie zdziwiło, Gdyby np. „w objęcia M.K.-Błońskiej wciśnięto ukazujące się ostatnio dość często w mediach zombie L.Balcerowicza! A co by to oznaczało dla Polski i kieszeni Polaków nie trzeba chyba straszyć. Sytuacja jest naprawdę poważna, a PIS czuje, że chocholi taniec przy Zenku ma się ku końcowi. A przerażony wizją utraty koryt będzie wykonywał desperackie i nieprzemyślane ruchy. Dlatego powtórzę: Wybór Prezydenta jest stratwgicznie ważny, bo będzie on powoływał następce A. Glapińskiego. Dlatego albo K.Bosak, albo ostatecznie PAD. Inny wybór to widmo horroru Balcerowicza!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.