SKLEP-WPRAWO.PL

Prezydent Duda zapalił chanukową świecę i pomylił judaizm z chrześcijaństwem [WIDEO]

prezydent Duda zapala świecę chanukową/ fot. screen
28

W czwartek (10.12.2020) w Pałacu Prezydenckim odbyło się uroczyste zapalenie świec chanukowych. Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny wziął udział w inauguracji żydowskiego święta i wygłosił przemówienie, w którym stwierdził, że „Pan Bóg jest z narodem wybranym, narodem izraelskim nieprzerwanie już ponad 2 tys. lat”. Obecni na uroczystości rabini dyplomatycznie pominęli milczeniem tę rewelację, świadczącą o tym, że prezydent Duda tak już zabrnął w przyjaźń polsko-żydowską, iż nie odróżnia judaizmu od chrześcijaństwa.

Judaizm biblijny kształtował się od II tysiąclecia przed narodzeniem Chrystusa. To wtedy Bóg nakazał Abrahamowi opuścić mezopotamskie miasto Ur i udać się do Kanaanu (Palestyny). Działo się to ok. 4 tys. lat temu. Natomiast „ponad 2 tys. lat temu” narodził się Jezus, z którym nie identyfikują się rabin zaproszeni przez prezydenta. Warto wiedzieć takie rzeczy, żeby nie kompromitować siebie i najwyższego urzędu w państwie.

W swoim przemówieniu prezydent Duda po raz kolejny zaliczył Żydów do Polaków. – Jeżeli ktoś ma Polskę w sercu, dla mnie znaczy, że jest Polakiem, nazywam go Polakiem. Polak może być żydowskiego pochodzenia, może być jakiegokolwiek pochodzenia – ważne, że ma Polskę w sercu – oświadczył PAD. Pełna treść przemówienia TUTAJ.

Dobrze byłoby, gdy prezydent Duda w końcu uświadomił sobie, że większość Żydów osiedlonych w Rzeczypospolitej nie miała Polski w sercu i żyła w swoim odrębnym, żydowskim świecie. Gdy Polska odradzała się po 123 latach niewoli, pierwszym żydowskim postulatem była autonomia. Chcieli dostać swoje państwo w państwie. Jeśli prezydent o tym nie wie, to powinien przeczytać książkę Jacka Międlara „Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach”. To nie antysemityzm. To wiedza, której tak bardzo brakuje prezydentowi Dudzie.

Źródło informacji i cytatów: prezydent.pl

Zobacz też:

Roman Dmowski a mniejszości i plan odbudowy państwa polskiego. Wykład prof. Krzysztofa Kawalca [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. zyd Mikke z ZMS-u mówi

  Czy tylko Duda powinien uzupełnić te wiedze? A Komorowski? Przecież Rojer też parchata.

  1. tow.Piotrowicz z PZPR / PiSrael mówi

   PO🔯PiS = PZPR+SB+WSI

 3. Adam mówi

  nie proszę, ale RZĄDAM od posłanki szajbus wielgi, od wściekłej latawicy lampart, od lewicowych szm. at typu nowacka, gasiuk głąb kapuściany pihowicz, od podpaske, od tej wolącej kobiety żukowskiej i paru innych wściekłych macic, które mordy drą za każdym razem o rozdziale kościoła z rządem, o zabranie dotacji państwowych dla kościoła, aby teraz MORDY darły jeszcze głośniej, bo żydowskie gminy wyznaniowe to nic innego jak żydowskie kościoły, (które otrzymują od rządu 90 milionów zł rocznie, i na które bez mojego i innych Polaków pozwolenia płacimy 50000 żydom i niestety ich potomkom renty dożywotnie, aby teraz darły ryje „oddzielić żydów od rządu” zabronić im wchodzenia do sejmu i zaprzestania płacenia na żydowskie synagogi, muzea i tym podobne badziewia” Polakom etnicznym nie potrzebne !! słucham tych wściekłych macic gdzie wasze rozdarte ryje !!!!

  1. Krzysztof mówi

   Posłanka Anna Maria Zukowska – Była działaczką Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej, zasiadła też w komitecie organizacyjnym Parady Równości w Warszawie.
   Żydowska Ogólnopolska Organizacja Młodzieżowa​:
   Data rejestracji 2 listopada 2007
   Powiązania European Union of Jewish Students (EUJS)
   Żydowska Ogólnopolska Organizacja Młodzieżowa (ŻOOM lub ZOOM) – żydowska organizacja młodzieżowa istniejąca w latach 2007–2016[1][2].
   Powstała w 2007 roku po rozwiązaniu Polskiej Unii Studentów Żydowskich[2].
   Celami organizacji było:
   jednoczenie młodzieży żydowskiej w Polsce
   dążenie do poznania, zachowania, rozwoju i upowszechniania kultury i tradycji żydowskiej
   nawiązywanie oraz umacnianie kontaktów z organizacjami żydowskimi w Polsce oraz poza jej granicami
   przeciwstawianie się wszelkiej dyskryminacji i jej przejawom
   wspieranie organizacyjne i rzeczowe osób fizycznych i jednostek organizacyjnych podejmujących powyższe działania udział w życiu publicznym w Rzeczypospolitej Polskiej[3].
   Przeznaczona była dla osób pochodzenia żydowskiego w wieku od 16 do 35 lat[2].
   7 lutego 2016 roku Walne Zgromadzenie podjęło uchwałę o rozwiązaniu. Trwa proces likwidacji stowarzyszenia[3].

 4. Adam mówi

  mam wrażenie, że gdyby Bóg na niebie jednym mrugnięciem oka zlikwidował w Polsce żydów (ale powiedzmy tylko z polityki szeroko rozumianej) czyli z sejmu i senatu, to z tych prawie 700 osłów pozostałaby maluteńka garstka etnicznych Polaków nie wstydzących się nazwisk rodowych, nazwisk swoich dziadków i babć !!!….. smutne ale prawdziwe—

 5. AS mówi

  Przecież cały sejm, senat, wszystkie najważniejsze urzędy, prezesowie największych spółek skarbu państwa, premier, nadpremier i podpremierzy, wiekszość prezydentów miast, burmistrzowie, wójtowie też obchodzą święto hanuki i purim. No i co w tym dziwnego, no przecież nic. Kiedyś w Krakowie obradował Kneset i co?

 6. hi-fi mówi

  WROCŁAW: POWOŁANO INSTYTUT PRAW IMIGRANTÓW. MA WSPIERAĆ UKRAIŃCÓW OSIEDLAJĄCYCH SIĘ W POLSCE

 7. polak mówi

  może i maliniak czuje się żydem bo my reszta czujemy sie Polakami

 8. Krzysztof mówi

  Chanuka – święto wyznawców judaizmu talmudycznego, którzy codziennie odmawiają modlitwę osiemnastu błogosławieństw (Amidah) a w dwunastym błogosławieństwie proszą żydowskiego boga (który nie jest oczywiście naszym Chrześcijańskim Bogiem bo my wierzymy w Trójcę a żydzi judaistyczni po odrzuceniu Chrystusa nie ) o zabicie wszystkich chrześcijan, cytat:
  (ks. prof.M.S.Wróbel „Jezus i jego wyznawcy w Talmudzie” Wydawnictwo KUL 2013r. str.153-154 ) :
  „Dla odstępców niech nie będzie nadziei.
  A zuchwałą władzę niezwłocznie wykorzeń za naszych dni.
  A Nazarejczycy (Nocrim) i heretycy (Minim ) niech zaraz wyginą.
  Niech będą wymazani z Księgi Życia i ze sprawiedliwymi niech nie będą zapisani;
  Błogosławiony bądź Ty, Panie, który uniżasz zuchwałych.”

  Nazarejczycy – jednoznaczne talmudyczne określenie wyznawców Chrystusa, czyli chrześcijan

  i dalej ks. prof. M.S.Wróbel Dyrektor Instytutu Nauk Biblijnych KUL z jego w/w książki „Jezus i jego wyznawcy w Talmudzie” Wydawnictwo KUL 2013r. str.189 :
  „….W Talmudzie natomiast Jezus z Nazaretu jest ukazany jako bękart urodzony w wyniku cudzołożnego związku Jego matki z kochankiem o imieniu Pantera, jako bluźnierca, bałwochwalca, mag, rozpustnik i zwodziciel Izraela, który ponosi słuszną karę przez ukrzyżowanie. Jego przeznaczeniem jest piekło i kara gotowania się we własnym kale. Całe jego życie to kłamstwo, odstępstwo od prawdziwego Boga i utworzenie heretyckiej wspólnoty , której przeznaczeniem jest kara śmierci i piekło.
  W takim ujęciu teksty Talmudu o Jezusie i Jego wyznawcach jawią się jako swoista antyewangelia, której celem jest zdeprecjonowanie Mistrza z Nazaretu i wszystkich jego naśladowców..”

  Ciekawe, czy Prezydent Duda również odmawia Amidah z innymi uczestnikami Chanuki?
  Ciekawe jest również, jak zadeklarowany katolik może uczestniczyć w obrzędach antyewangelicznej religii judaizmu talmudycznego?

  1. Leszek mówi

   Nie pomylił świąt. Miał na myśli jedynego BOGA ISRAELA. Jego żona oraz żona premiera i sam premier są wiadomego pochodzenia. Z kobiety żydówki są dzieci czystej krwi żydowskie.

   Wikipedia:
   Urodziła się 2 kwietnia 1972 jako Agata Kornhauser[1]. Jest wnuczką krakowskiego Żyda Jakuba Kornhausera (1913–1972) i pochodzącej z Chorzowa Ślązaczki Małgorzaty Glombik (1914–1987)[2], córką Juliana Kornhausera (ur. 1946), poety, prozaika, krytyka literackiego, tłumacza, autora książek dla dzieci[3][4] i Alicji Wojny-Kornhauser, z wykształcenia polonistki. Jej młodszym bratem jest Jakub Kornhauser, literaturoznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego, tłumacz i poeta[5].
   21 grudnia 1994 wyszła za mąż za Andrzeja Dudę, z którym ma córkę Kingę (ur. 1995)[6][7][8].

   oko.press
   Morawiecki podkreślił, że „członkowie jego rodziny” byli w stanie przeżyć niemiecką okupację dzięki pomocy polskich rodzin, lecz „żadna z tych osób, które narażały swoje życie nie została zaliczona w poczet tych najbardziej uhonorowanych, wielkich bohaterów – Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata”.

 9. Buran mówi

  No może i Pan Bóg się nimi opiekuje, ale kasę chcą od nas.

 10. Darek mówi

  Czy prezydent Duda uhonoruje również w ten sposób społeczność muzułmańską i kiedy prezydent Izraela Re’uwen Riwlin pomodli się razem z chrześcijanami ?

 11. Darek mówi

  Agata Kornhauser-Duda za Wikipedią: „jest wnuczką krakowskiego Żyda Jakuba Kornhausera”

 12. W K mówi

  Jestem Polakiem, więc święta żydowskie są mi obce i niech tak zostanie.

 13. ANDRZEJ S LOBROW mówi

  „Pan Bóg jest z narodem wybranym, narodem izraelskim nieprzerwanie już ponad 2 tys. lat”.

  Ten Duda to nie przeciętny prostak, szkodliwy jak najgorszy złośliwy rak w organizmie człowieka.
  W innym kraju już by został POzbawiony życia za kolabornacje

 14. Marcin Malik mówi

  Żydowskie cwaniaki przyszły dopilnować interesu. Szkoda, że Andrzej Duda zapomniał zapytać: „Żydzi, tak na marginesie, to czy ciągle chcecie nas okraść poprzez ustawę 447?” Ale by się zdziwili, ale Duda potrafi się Żydom tylko podlizywać.

 15. Ewa-Maria mówi

  Nie słyszałam aby Żydzi palili świeczki na choinkach bożonarodzeniowych lub święcili wielkanocne jajka.Tak w ramach jak to się mówi,przyjażni Polsko-Żydowskiej.Najlepiej trzymać się od nich z daleka.Tyle zła ile oni uczynili Polakom to się w głowie nie mieści.

  1. Leszek mówi

   Czekam na książkę Jacka Międlara.

 16. Ewa-Maria mówi

  Marcin Malik; Pierwsza Dama to jedna z nich więc prezydent musi 'śpiewać jak mu zagrają’.nie inaczej.

 17. Anton mówi

  NIC NIE POMYLIŁ ! ŻYJEMY W PAŃSTWIE POLIN CZY NIE ???? MAMY REZYDENTA JUDE I KNESEJM CZY NIE ???
  WIĘC O CO WAM BIEGA ? CZY WYCHODZICIE NA ULICĘ , ABY MANIFESTOWAĆ WESPÓL Z GRZEGORZEM BRAUNEM , JUSTYNA SOCHA CZY PIOTREM BIEDKĄ ? CZY POZWALACIE SYJONISTOM I MASONOM BLOKOWANIA WAM ODPRAWIANIA MSZY ŚWIĘTYCH KATOLICKICH ( TAKI SA JEDYNIE W TRADYCJI ) ???
  ODPOWIEDZCIE SOBIE SAMI !

 18. ( ˇ෴ˇ ) mówi

  Myceczka, maceczka, maseczka, może się biedakowi pomerdać w łebku, bo nie tylko ma żydów za Polaków ale i Polaków za żydów – https://www.bibula.com/?p=111801.

  A debilne polskie goje wciąż jeszcze nie rozkminiły kto zacz! Co ten parch musiałby zrobić, żeby polskie goje dostrzegły w nim żyda!?

  Zresztą w Kałczyńskim i w całym 'polskim’ rządzie też!

 19. zdzichol mówi

  Wyobraźmy sobie inną Głowę Państwa, np. królową angielską jak celebruje żydowskie święto w Pałacu Buckingham.

 20. zdzichol mówi

  ( ˇ෴ˇ ) mówi
  emu

  Myceczka, maceczka, maseczka, może się biedakowi pomerdać w łebku, bo nie tylko ma żydów za Polaków ale i Polaków za żydów – https://www.bibula.com/?p=111801.

  A debilne polskie goje wciąż jeszcze nie rozkminiły kto zacz! Co ten parch musiałby zrobić, żeby polskie goje dostrzegły w nim żyda!?

  Zresztą w Kałczyńskim i w całym ‚polskim’ rządzie też!

 21. Super info mówi

  Pomylił to BDB, Znaczy, że nie zżydział.

  1. Zbigniew mówi

   W nastepnych pokoleniach – nc nie musi robic.

 22. PONURYKKLAUN mówi

  A RAMADAN TO CO???? PIKUS?????

 23. mario mówi

  29-ego stycznia to kolejna rocznica wymordowania polskich mieszkańców wsi Koniuchy przez ŻYDOWSKICH BANDZIORÓW! O tym „prezydent” nie wspomniał w przemówieniu?No jakże by mógł kiedy w domku czeka żydowsko-ukraińska żoneczka z wałkiem do ciasta!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.