Prezydent Duda obraża narodowców i podlizuje się Żydom. Przemówienie na inauguracji Sejmu IX kadencji

prezydent Andrzej Duda/ fot. Twitter
29

12 listopada 2019 odbyło się pierwsze posiedzenie Sejmu IX kadencji. Przemówienie do posłów wygłosił prezydent Andrzej Duda. – Ogromnie cieszę się, że jest tak szeroka reprezentacja społeczna w tej Izbie. Dobrze, że debata będzie obejmowała szerokie spektrum politycznych wizji. Ale mamy również wiele różnych wyznań w Polsce. Są ludzie, którzy deklarują się jako katolicy. Są ludzie, którzy deklarują się jako wyznawcy prawosławia. Są ludzie, którzy deklarują się jako protestanci, jako ewangelicy. Są bardzo różne religie dzisiaj. Wróciła także do Polski religia mojżeszowa. Chciałbym Państwu przypomnieć czasy, gdy ta wielość religijna w Polsce była jeszcze silniejsza niż dzisiaj, kiedy mówiło się, że Polska jest państwem wielonarodowym. Ja na kwestię narodowości patrzę w sposób specyficzny. Dla mnie Polakiem jest każdy, kto ma Polskę w sercu. To jest dla mnie najważniejsze kryterium – oświadczył PAD.

Jeżeli ktoś mnie pyta o kwestię narodowości, jeśli ktoś ma do tego jakieś wątpliwości, ja zawsze mówię: Idź na cmentarz żołnierzy poległych w 1920 roku w obronie Rzeczypospolitej przed bolszewicka nawałą; Idź na cmentarz żołnierzy poległych w 1939 roku; Idź na cmentarz poległych w Powstaniu Warszawskim i na każdy inny cmentarz tych, którzy stawali w obronie Ojczyzny. Tamtej II Rzeczypospolitej. Zobaczysz na tych grobach najprzeróżniejsze znaki: polskich Żydów, polskich katolików, polskich Tatarów, wyznawców religii muzułmańskiej. Wszyscy oni walczyli za Polskę, bardzo często na ochotnika, bo ją mieli w sercu. Byli Polakami, chociaż mieli różne pochodzenie – mówił prezydent.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dlaczego zwracam na to uwagę? Dlatego, że widzę w ostatnich latach wiele kryzysów na tym tle. Widzę takie wypowiedzi, które wielu ludzi mogą ranić. Które uderzają w te najgłębsze warstwy naszej tradycji, źródła naszego pochodzenia, w to wszystko, w czym wyrośliśmy i co przez wiele lat naszej trudnej historii pozwalało nam przetrwać najczarniejsze momenty, gdy byliśmy pod zaborami, kiedy nas rusyfikowano, germanizowano, kiedy próbowano wydrzeć nam naszą tradycję, naszą mowę, nasze przekonania, usiłowano zrobić z naszych przodków innych ludzi, innej kultury, innego obyczaju, innej mentalności. To się nie udało. (…) Dzięki polskiej rodzinie, dzięki polskiej inteligencji, księżom, dzięki Kościołowi ta tradycja przetrwała – powiedział prezydent Duda.

W swoim przemówieniu PAD zacytował też fragment expose premiera Tadeusza Mazowieckiego ze słowami „Miejmy ufności w materialne i duchowe siły Narodu”. – Proszę o taki język w debacie parlamentarnej, który nie będzie nikogo obrażał, ani urażał. (…) Proszę, żeby język debaty nie był radykalny, ale żeby był językiem szacunku – zaapelował PAD.

Prezydent Lech Kaczyński, mój prezydent, powiedział, że podstawą patriotyzmu, w odróżnieniu od nacjonalizmu i innych postaw, jest miłość. Miłość do Ojczyzny, ale także miłość do drugiego człowieka, do współobywatela. Niech ona będzie tym elementem podstawowym przed wszystkim – powiedział prezydent Andrzej Duda.

– Teraz prezydent Andrzej Duda w stylu charakterystycznym dla chrześcijańskich liberałów i katolewicy przeciwstawił sobie patriotyzm i nacjonalizm. Nieelegancki atak na Ruch Narodowy w taki dzień. W przemówieniu prezydenta nie mogło zabraknąć uwag o „wracającej do Polski religii mojżeszowej” – skomentował na Twitterze poseł Krzysztof Bosak.

Mój komentarz: Po raz kolejny prezydent Andrzej Duda przedstawia nam sielankowy obraz wielonarodowej Rzeczypospolitej, w której wszyscy byli Polakami różnych wyznań. Po raz kolejny usiłuje wmówić nam, że Żydzi walczyli o niepodległą Rzeczpospolitą. Owszem, byli tacy, którzy to robili, ale w większości Żydzi walczyli nie o Polskę, ale przeciw Polsce, a w Sejmie odrodzonej II Rzeczpospolitej żądali dla siebie autonomii oraz jidysz i hebrajskiego jako języków urzędowych. O tym, jak mniejszości narodowe zachowały się podczas niemiecko-sowieckiej agresji na Polskę, obszernie pisze dr Ewa Kurek i nie jest to sielankowy obrazek z przemówienia PAD. Wprost przeciwnie. Mniejszości narodowe mieszkające w Rzeczypospolitej poparły agresorów i włączyły się w ataki na Polaków. O tym, co wyprawiali Żydzi, pisze prof. Jerzy Robert Nowak. Warto, żeby prezydent Duda zapoznał się z faktami zamiast opowiadać bajki o tzw. Rzeczpospolitej Przyjaciół.

Warto też, żeby prezydent Duda odrobił lekcję na temat polskiego nacjonalizmu kompatybilnego z katolicyzmem. Albo PAD nie ma o tym pojęcia, albo celowo manipuluje, żeby uderzać w polskich narodowców. Przypominam, że do komitetu obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości PAD zaprosił przedstawicieli wszystkich opcji politycznych poza narodowcami. To bardzo symptomatyczne, że w tym komitecie  znalazło się miejsce dla lewicy i Żydów, ale nie znalazło się miejsce dla Ruchu Narodowego. Dzisiejsze przemówienie w Sejmie pokazuje, że PAD nadal nie widzi dla narodowców miejsca w „Rzeczpospolitej Przyjaciół”. Dlaczego zatem narodowcy mieliby głosować na PAD w przyszłorocznych wyborach? Żeby nadal ich obrażał?

Źródło informacji i cytatów: youtube, Twitter

Zobacz też:

Komunikat organizatorów marszu 11.11 we Wrocławiu. „Antypolska prowokacja. Zaraz będziemy ich sprzątać”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Tomek mówi

  1) Adrian NIE będzie prezydentem na drugą kadencję; 2) PAD na pewno jest szabesgoyem, a zapewne zydem. Wżenił się w zydowską rodzinę. Jego teść Kornhauser w „Wierszu o zabiciu doktora Kahane” pisał:
  „A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie,
  żeby pana swego, Seweryna Kahane,
  zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami!
  Boże że go pożałuj i wszech synów Dawidowych
  iże tako marnie zeszli od nierównia swojego!
  Chciałci i jego bracia miła królowi służyć
  swą chorągiew mieć, ale żołnierze dali go zabić.
  Żołnierze, milicjanci, kieleccy rodzice
  świętości nie mieli, bezbronne dzieci zatłukli!
  Zabiwszy, ulicami powlekli, bić Żydów krzyczeli,
  Polacy, kielczanie jako psy kłamacze.
  Okrutność śmierci poznali, szkarady posłuchali,
  krwią splamili przyjacioły, na bruk ich wyrzucili.
  Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku
  drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach
  dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew”.
  Groteskowe było już nazwanie przez Kornhausera Żyda Seweryna Kahane „panem” mieszczan i chłopów kieleckich. Najpodlejsze było jednak kłamstwo o tym, że to chłopi i mieszczanie kieleccy zabili Kahane kamieniami i sztachetami. Prawdą historyczną, o której można z łatwością przeczytać w tekście o Kahane w „Wikipedii”, było to, że nie zabili go żadni mieszczanie i chłopi, lecz zastrzelił go oficer Ludowego Wojska Polskiego. A ten mord był faktycznym początkiem NKWD-owskiej i ubeckiej Kieleckiej prowokacji.

  1. Karol mówi

   żydzi tak walczyli o Polskę w 1920 ,że Sosnkowski musiał ich internować w Jabłonnie.

 2. Andrzej mówi

  Bylem od zawsze antysemita i jestem z tego dumny. PAD poparlem ponieważ nie mogłem patrzeć na Bronczyslawa. AD to mniejsze zło. Obecnie widzę u niego zbyt mocne ukłony w stronę Izraela którego nie cierpię dlatego czekam na kandydata z konfederacji.

  1. Jaca mówi

   I tak trzymać !!!

 3. piotr p mówi

  Michał Anioł wyrzeżbił Mojżesza z rogami. Czym zatem jest religia mojżeszowa jak nie satanizmem. Duda się cieszy bo jest jej wyznawcą. Jeśli mówi Duda to nie on mówi ale szatan. Jeśli mówi „nasze państwo” to mówi o ich państwie na naszym terytorium.

  1. Zbigniew mówi

   Wlasnie te fragmenty przemowienia wskazuja, ze dla niego Polska nie jest panstwem Polakow, a wrecz odwrotnie Polacy sa „niedobrzy” – dla nich dobrzy sa Niemcy, bo maja dokumenty o wspolpracy, tak jak Rosjanie.

  2. Edmund mówi

   .. tak jak nazizm z bolszewizmem tj. hitler ze stalinem to było ZAPLANOWANE WYMORDOWYWANIE SŁOWIAN TAK też tzw. „cud nad Wisłą” był również ZAPLANOWANĄ wcześniejszą RZEZIĄ SŁOWIAN…
   Dlaczego?.. Ponieważ talmudystom kabałowym zamarzyła się i marzy się dalej reinkarnacja w kastowej neotalmudii w środkowej EuroAzji na bazie ukraj-polin.. teraz za PAD-a akcent postawili bardziej na ukraj..

  3. Esperado mówi

   Michelangelo wyrzeźbił na głowie Mojżesza nie rogi, lecz promienie.
   Płaszczenie się Dudy jest rzeczywiście okropne, ale nie popadajmy z tego powodu w antysemityzm.

 4. Rickard mówi

  Powoływanie się do wartości wielonarodowych/multi-kulti z I RP czy II RP jest coś co niestety nie tylko prezydent robi ale też wiele ludzi w Polsce którzy nazywają siebie patriotami czy nawet nacjonalistami. Po pierwsze różnorodność etniczna czy rasowa (i w dodatku była jeszcze różnorodność kulturowa i religijna) była zła już w I RP. Dlaczego odpadł Śląsk czy odpadło Pomorze Zachodnie od polskie? Dlatego że była masowa imigracja Niemców na te tereny. Przejmowanie terenów przez obce grupy to nie jest wcale nic nowego, i to dzisiaj się dzieje na Zachodzie. W ogóle I RP była bardzo chaotyczna. Hetman mógł sobie na przykład iść na wojnę z Mołdawią bez zgody króla Zygmunta Wazy. Dlaczego był potop szwedzki? Bo polska była tolerancyjna i nie walczyła z protestantami. Niemiecka mniejszość wybrała sobie swoich, czyli Sasów na króli co spowodowało wiele nieszczęść dla Polski. A co robiła mniejszość żydowska? Jak nie okradała polskich chłopów przez lichwę czy dokonywała mordów rytualnych na polskich dzieciach to wspomagała Prusów okradając Polskę przez pranie pieniędzy. A mniejszość Ukrainska? Ciągle się buntowała i mordowała Polaków.
  II RP? Mamy żydów którzy nie stali po stronie polskiej, choćby żydówka Roza Luxemburg która proponowała że Polacy mają się zmieszać z Niemcami i Rosjanami, czyli po prostu ludobójstwo na Polakach. Mamy Lewis Bernstein Namieria który anglikom zaproponował odcięcie Lwowa i Wilna od Polski. Itd. Mamy mniejszość niemiecka która oczywiście poparła swój naród podczas WWII. Mamy mniejszość Ukraińską która mordowała polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.
  Polska nie mogła sobie poradzić z różnorodnością kiedy nie było wielkich różnic etnicznych, kulturowych czy religijnych (pomijając żydów którzy są albo Semici albo mają pochodzenie chazarskie, mają całką inną kulturę która nigdy się nie zbliżyła do Polskiej kultury i mają religię całkiem sprzeczną z chrześcijaństwem). Jak ma sobie poradzić z Hindusami, Pakistańczykami, Wietnamczykami itd. którzy dużo bardziej się różnią od Polaków niż na przykład Niemcy, Litwini czy Ukraińcy?

  Ale jednak pojawiają się głosy niby patriotyczny, niby nacjonalistyczne, że trzeba imigrantów asymilować zamiast repatriować, że każdy może stać się Polakiem bez względu na pochodzie (przecież nikt nie może nagle stać się czymś biologicznie innym, choćby mężczyzna stać się kobietą czy Polak stać się Chińczykiem), że I RP czy II RP była tolerancyjna i dlatego trzeba być tolerancyjnym dzisiaj czy że jakaś polska forma asymilacji może działać (przecież w każdym kraju Zachodnim taka myśl doprowadziła i dalej doprowadza do upadku tych narodów, dlaczego w Polsce miało się to różnic, czy Polacy mogę zmieniać biologię przybyszów?). Często ci tak zwani patrioci czy nacjonaliści boją się być nazwani rasistami i unikają tematów takie jak różnice między różnymi rasami (co jest dowodzone naukowo, choćby różnicy w inteligencji czy skłonność różnych grup to przestępczości) czy fakt że kraj homogeniczny etnicznie (i dobrze jak poza tym jest homogeniczny religijnie i kulturowo) jest dużo lepszy. Tak, jest ważne żeby Polska pozostała katolicka ale nie znaczy że mamy sprowadzać katolików z innych części świata tylko dlatego że są katolikami. Przecież Brazylia czy Meksyk też są katolickimi krajami ale czy wolalibyście mieć warunki takie jak w Brazylii czy w Meksyku w Polsce? Kraj jest kształtowany przez ludność tego kraju. Polska musi pozostać etnicznie homogeniczna żeby pozostała polską i żeby nie groziło mam wyginięcie tak jak grozi ludom białym na Zachodnie. Imigrantów trzeba nie sprowadzać a ci co są (zwłaszcza poza Europy) muszą wrócić do siebie.

  1. Krzysztof mówi

   Dlatego uważam ,że Polska powinna być oczyszczona ze wszelkich śmieci , a prawo powinno być tak skonstruowane , dla śmieci ,żeby nigdy łba za wysoko nie podnosili i nie mieszali w polskiej polityce. Może to radykalny pogląd , ale innej możliwości nie ma . MY POLACY jesteśmy tu na polskiej ziemi gospodarzami i żaden gość , żaden przybłęda nie ma prawa mówić nam jak mamy dbać o Polskę . Albo się podporządkuje , albo wynocha tam skąd pochodzi.

  2. Zbigniew mówi

   „Polska musi pozostać etnicznie homogeniczna żeby pozostała polską… ”

   Bez prawdy i bez Polski, to faszystom wszelkiej masci wszystko sie we lbach poprzewraca i zgina marnie we wzajemnym ludobojstwie Europejskim (dalej nie siegna) – zostana bez Europy (bez Polski to inaczej bez Europy).

   Przyklad.

   Usmialem sie, jak przyglupi Putin zaprosil Trumpa na uroczystosci (!! ) zakonczenia II Swiatowej a przeciez rownoczesnie jest to poczatek Zimnej Wojny (jest mnostwo filmow, jak Amerykanie strasznie bali sie).

   Putin zaprosil Trumpa na uroczystosci rozpoczecia Zimnej Wojny – moze oglosi nastepna.

  3. Zbigniew mówi

   To jest dosc ciekawa wypowiedz, gdyz podstawa jest, iz idea faszyzmu jest dokladnie sprzeczna z ideami narodowosciowymi – moze jest inaczej??

   Odlamy faszyzmu, idei zawlaszczenia majatku i zniewolenia ludzi, np komunizm i teraz lewactwo prezentowane przez Dude sa tak samo jak faszyzm sprzeczne z ideami Ruchow Narodowosciowych,

   Wlasnie Duda powiedzial, ze jest Lewakiem – dobrze sie okreslil, gdyz madry zrozumie jego falsz a glupi odczuje, a nie ma az tak glupich aby chcieli byc niewolnikami faszyzmu tak jak Lewactwo.

  4. Jerzy mówi

   Rzeczypospolita mogła być wielonarodowa kiedy zajmowała 1.000.000 km2, w tym Ruś, Żmudź, Inflanty, dzisiejszą Łotwę, część dzisiejszej Słowacji itd. Ale nie teraz, kiedy jest w okrojonych granicach ze szczątkowym w porównaniu do tamtego terytorium. W obecnych powojennych, właściwie czysto etnicznych granicach granicach mieszkają wyłącznie Polacy i próba nasiedlenia tu obcych narodowości musi skończyć się nieszcześciem. Nie można zasiedlać terytorium, na którym już żyje jakiś naród, innymi narodami bez spowodowania konfliktów.

  5. Jerzy mówi

   Rzeczypospolita mogła być wielonarodowa kiedy zajmowała 1.000.000 km2, w tym Ruś, Żmudź, Inflanty, dzisiejszą Łotwę, część dzisiejszej Słowacji itd. Ale nie teraz, kiedy jest w okrojonych granicach ze szczątkowym w porównaniu do tamtego terytorium. W obecnych powojennych, właściwie czysto etnicznych granicach granicach mieszkają wyłącznie Polacy i próba nasiedlenia tu obcych narodowości musi skończyć się nieszcześciem. Nie można zasiedlać terytorium, na którym już żyje jakiś naród, innymi narodami bez spowodowania konfliktów.

  6. Rickard mówi

   Zgadzam się, wtedy I RP była imperium tak samo jak imperium szwedzkie czy Austria-Węgry. Ale czasy się zmieniły, dawne imperia się przetworzyły w państwa narodowe. Dawniej też nie było zagrożenie zalaniem Europy czy ogólnie bogatych części świata Afrykańczykami czy Azjatami. Po prostu chodzi o to że powoływanie się na tolerancyjność czy wielozarodkowość I czy II RP jest anachroniczne.

 5. Robert B. mówi

  Jaki jest koń, każdy widzi. Wystarczy spojrzeć na samą mowę ciała Dudy, żeby się szybko zorientować, jaki to tytan intelektu…

 6. z-k mówi

  Z jednej strony cieszę się, że żydolokaj tegoroczne wybory przegra, a przegra bez wątpienia bo nie ma już Pani Beaty Szydło, która mu kampanie świetnie prowadziła. Przegra bo Kurski z Sakiewiczem są beznadziejni.
  Z drugiej strony to opozycyjne żydolokajstwo, tęczowo-lewacko-pruskie, wyrychtuje nam kogoś jeszcze bardziej lokajskiego. Kogo wystawi Ruch Narodowy nie wiadomo ale będzie miał przeciwko sobie cały pacholski POPIS i niestety większość ogłupionego społeczeństwa

  1. Zbigniew mówi

   PIS nabiera Ludzi na walke z PO „Dada musi wygrac” a PO to Sutryk, GW, Gersdorf, janicki, dulkiewcz a wiec dobrzy kamraci Dudy, a wiec namawia do glosowania Na srodowiska zydowskie – pisowcy Na to sie nabieraja i zloszcza sie na konfederacje

 7. jacek mówi

  podlizuje tyłek własnemu teściowi…

 8. szalom mówi

  Przecież innego by teść za zięcia nie chciał a poza tym to on żydo-unii wolności to jaki ma być?

 9. yura mówi

  PADa trudno komentować, brak słów, a tylko bardzo mocne słowa oddałyby obrzydzenie jakie budzi to plugastwo. Nachalne, bezczelne przemycanie tej chorej wizji wiadczy że ten osobnik musi uważać się za kogoś wyjątkowego a słuchaczy za stado idiotów. Splunąć nie warto na elity nadwiślańskiego bantustanu.

  1. Władysław mówi

   Chyba nie słuchałeś uważnie całego przemówienia Pana Prezydenta Andrzeja Dudy – świetnie przemówienie, a robienie problemu ze stwierdzenia, że Polakiem jest każdy, kto ma Polskę w sercu, dowodzi braku logicznego myślenia i patriotyzmu. Nic nie było przeciwko narodowcom w tym przemówieniu, a przypomnienie, że w czasie powstań, wielu zrywów i wojen, w tym z bolszewikami walczyli także z poświęceniem Polacy różnego pochodzenia jest prawdą. A jakże jest prawdziwy cytowany fragment – „Które uderzają w te najgłębsze warstwy naszej tradycji, źródła naszego pochodzenia, w to wszystko, w czym wyrośliśmy i co przez wiele lat naszej trudnej historii pozwalało nam przetrwać najczarniejsze momenty, gdy byliśmy pod zaborami, kiedy nas rusyfikowano, germanizowano, kiedy próbowano wydrzeć nam naszą tradycję, naszą mowę, nasze przekonania, usiłowano zrobić z naszych przodków innych ludzi, innej kultury, innego obyczaju, innej mentalności. To się nie udało. (…) Dzięki polskiej rodzinie, dzięki polskiej inteligencji, księżom, dzięki Kościołowi ta tradycja przetrwała.” Proponuję pisać dalej przeciwko Prezydentowi Dudzie w takim tonie, to ani się kolego obejrzysz jak prezydentem zostanie jakiś Kosiniak, Kidawa-Błońska czy Biedroń lub inna Jachira. Gratuluję przenikliwości logicznej, a zwłaszcza politycznej!

 10. Leszek mówi

  Do żydów należy przemawiać cytatami ich braci żydów :
  Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie Icchaka Kacenelsona to wstrząsający, opatrzony poruszającym wstępem, poemat łączący w sobie elementy autobiograficznej opowieści, relacji historycznej i żałobnego trenu, będący jedną z najoryginalniejszych relacji świadka Holocaustu. Kacenelson stracił w warszawskim getcie żonę i dwóch synów, z trzecim synem po powstaniu w getcie, ukrywał się po aryjskiej stronie. Wpadli w Hotelu Polskim, z którego zostali wywiezieni do obozu we francuskim Vittel, gdzie powstała Pieśń. Kacenelson i Cwi zostali zamordowani w Auschwitz w maju 1944 roku.

  „Jam jest ten, który to widział, który przyglądał się z bliska,
  Jak dzieci, żony i mężów, i starców mych siwogłowych
  Niby kamienie i szczapy na wozy oprawca ciskał
  I bił bez cienia litości, lżył nieludzkimi słowy.
  Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy –
  O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą.
  I ręce załamywałem ze wstydu. wstydu i hańby –
  Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom!
  Zdrajcy, co w lśniących cholewach biegli po pustej ulicy
  Jak ze swastyką na czapkach – z tarczą Dawida, szli wściekli
  Z gębą, co słowa im obce kaleczy, butni i dzicy,
  Co nas zrzucali ze schodów, którzy nas z domów wywlekli.
  Co wyrywali drzwi z futryn, gwałtem wdzierali się, łotrzy,
  Z pałką wzniesioną do ciosu – do domów przejętych trwogą.
  Bili nas, gnali starców, pędzili naszych najmłodszych
  Gdzieś na struchlałe ulice. I prosto w twarz pluli Bogu.
  Odnajdywali nas w szafach i wyciągali spod łóżek,
  I klęli: „Ruszać, do diabła, na umschlag, tam miejsce wasze!”
  Wszystkich nas z mieszkań wywlekli, potem szperali w nich dłużej,
  By wziąć ostatnie ubranie, kawałek chleba i kaszę.
  A na ulicy – oszaleć! Popatrz i ścierpnij, bo oto
  Martwa ulica, a jednym krzykiem się stała i grozą –
  Od krańca po kraniec pusta, a pełna, jak nigdy dotąd –
  Wozy! I od rozpaczy, od krzyku ciężko jest wozom.
  W nich Żydzi! Włosy rwą z głowy i załamują ręce.
  Niektórzy milczą – ich cisza jeszcze głośniejszym jest krzykiem.
  Patrzą. Ich wzrok. Czy to jawa? Może zły sen i nic więcej?
  Przy nich żydowska policja – zbiry okrutne i dzikie!
  A z boku – Niemiec z uśmiechem lekkim spogląda na nich,
  Niemiec przystanął z daleka i patrzy – on się nie wtrąca,
  On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami!”
  Ciekawe czy Duduś zna ten utwór, czy jego teść kornhauser czytał pieśń swojego współziomka ???

 11. marju73 mówi

  Zero honoru u polińskiego prezydenta Kornhausera.

 12. Jaca mówi

  Niedoczekanie twoje duduś, juduś, żebym na ciebie zagłosował !

 13. Władysław mówi

  Chyba nie słuchałeś uważnie całego przemówienia Pana Prezydenta Andrzeja Dudy – świetnie przemówienie, a robienie problemu ze stwierdzenia, że Polakiem jest każdy, kto ma Polskę w sercu, dowodzi braku logicznego myślenia i patriotyzmu. Nic nie było przeciwko narodowcom w tym przemówieniu, a przypomnienie, że w czasie powstań, wielu zrywów i wojen, w tym z bolszewikami walczyli także z poświęceniem Polacy różnego pochodzenia jest prawdą. A jakże jest prawdziwy cytowany fragment – „Które uderzają w te najgłębsze warstwy naszej tradycji, źródła naszego pochodzenia, w to wszystko, w czym wyrośliśmy i co przez wiele lat naszej trudnej historii pozwalało nam przetrwać najczarniejsze momenty, gdy byliśmy pod zaborami, kiedy nas rusyfikowano, germanizowano, kiedy próbowano wydrzeć nam naszą tradycję, naszą mowę, nasze przekonania, usiłowano zrobić z naszych przodków innych ludzi, innej kultury, innego obyczaju, innej mentalności. To się nie udało. (…) Dzięki polskiej rodzinie, dzięki polskiej inteligencji, księżom, dzięki Kościołowi ta tradycja przetrwała.” Proponuję pisać dalej przeciwko Prezydentowi Dudzie w takim tonie, to ani się kolego obejrzysz jak prezydentem zostanie jakiś Kosiniak, Kidawa-Błońska czy Biedroń lub inna Jachira. Gratuluję przenikliwości logicznej, a zwłaszcza politycznej! I dalej czujcie się obrażeni przez Prezydenta RP, a przyjmujcie „razy”od lewicowców czy lewaków. Wstyd po prostu!! Znam doskonale najnowszą historię, a jak czytam niektóre komentarze, to po prostu ręce opadają. Ignorancja historyczna, a co gorsza, jak napisałem, polityczna. Życzę zatem powrotu rozumu, bo wcześniej może wrócić komuna.

 14. Lech mówi

  Oczywiście, ci którzy pracują nad projektem Polin też „mają Polskę w sercu”, pdobnie jak w 1947 i 48 roku mieli w sercu Palestynę. I dlatego mamy ich kochać? Spytajcie Palestyńczyków jak na tym wyszli, zwłaszcza palestyńskich uchodźców i tych, którzy zginęli z rąk żydowskich terrorystycznych bojówek. Co Duda ma do powiedzenia na temat roszczeń żydowskich i Ustawy 447 JUST? Nic. Wyglada na to, ze juz zgodzić się na ograbienie Polski i Polaków przez organizacje, którym się to legalnie nie należy. Dlaczego? Bo sam jest Żydem etnicznym i tego się ukryć nie da. Czas na to by polskie partie polityczne i polski rząd były kierowane przez Polaków. Czas na ustawodawstwo podobne do niedawno zatwierdzonej przez Knesset ustawy zasadniczej o żydowskim charakterze państwa Izrael. Dość tego panoszenia się. Czas na proporcjonalną reprezentację w rządzie i w kluczowych instytucjach polskiej gospodarki.

 15. Lech mówi

  Targowica na ambonie sejmowej. Tego tylko brakowało. Brawo „inteligentni” wyborcy.

 16. Ursula mówi

  Bardzo trafny komentarz pani Katarzyny. PAD mowi rowniez „Proszę, żeby język debaty nie był radykalny”, Co do znaczenia pojecia „radykalny” w jego ocenie, mozna miec obawy. Prawda czesto dla klamcow i tchorzy jest radykalna. Dla PADA bezmyslnie nacjonalizm jest radykalny. Ma chyba na mysli szowinizm? Ale nie widzi tej roznicy. Mowi najpierw o wspanialosci tego ze w Sejmie sa rozne grupy spoleczne i pogladowe, a za chwile wyraznie za wroga nie pasujacego do tej „rodziny” unzaje srodowiska Narodowe. Skandal.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.