Prezydent Andrzej Duda: „Podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej”

fot. twitter
8

W wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego”, prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że podpisze ustawę zakazującą aborcji eugenicznej. „Te dzieci, jeśli uda im się przeżyć i rodzice nie zdecydują się na niestety proponowaną obecnie aborcję, są bardzo szczęśliwe. Jest nie do przyjęcia, że dziś w Polsce można te dzieci zabijać. To są wspaniali ludzie, którzy swoim życiem mogą zrobić wiele dobrego. Podpiszę ustawę zakazująca aborcji eugenicznej, przede wszystkim, aby wykluczyć prawo do zabijania dzieci z zespołem Downa”.

Deklaracja prezydenta Dudy to odpowiedź na inicjatywę  Komitetu Zatrzymaj Aborcję, który we wrześniu rozpoczął zbiórkę pod obywatelskim projektem zaostrzającym prawo aborcyjne. Autorzy proponowanych zmian chcą zniesienia tzw. przesłanki eugenicznej, czyli możliwości przerwania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu. Do Sejmu już trafił projekt ustawy Komitetu Ratujmy Kobiety 2017, którego autorzy domagają się legalizacji aborcji na życzenie do 12. tygodnia ciąży i aborcji eugenicznej do 24. tygodnia lub bez ograniczeń.

Obowiązująca od 1993 roku ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży zezwala na dokonanie aborcji, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.

Źródło: pap

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. jac mówi

  powiedział że podpisze, a kiedy podpisze ? Np ja mogę powiedzieć,że polecę na księżyc,ale czy polecę?

 2. M. mówi

  „Te dzieci, jeśli uda im się przeżyć i rodzice nie zdecydują się na niestety proponowaną obecnie aborcję, są bardzo szczęśliwe – skąd taki wniosek? Ewidentnie nie miał do czynienia z problemami, jakimi żyją rodzice dzieci a potem dorosłych niepełnosprawnych. Czasami serce pęka jak się widzi, w jakich warunkach i nieszczęściu oni żyją.

  1. Stefan mówi

   Kazdy ma prawo do zycia,czy to cymbaly nie rozumiecie!!!!!

 3. Grzes mówi

  Du/p/da jak mozesz tak byc wredny.Cymbale dlaczego POpierasz dalej tak jak bylo.Dokad bedziemy w niewoli?

 4. KzK R1a1- DNA R1a1 mówi

  Całkowity zakaz aborcji, Dominikanów za pysk albo warunek otworzycie ośrodki dla tych dzieci albo wype…rniczać z Polski. Chociaż nie poniosło mnie inne zgromadzenia z pomocą państwa dałyby radę. Dominiki zdrajcy – wypad.

 5. Bolo mówi

  Dlaczego nie ma eutanazji dla zwolennikow aborcji!!!!!!!!Proste-proste jak budowa cepa.

 6. Roza mówi

  Zgadzam sie za eutanazja dla cymbalow co zabijaja nie narodzonych,to jest POtworna patologja i takich musi sie „wyeliminowac z normalnego zycia i tej ziemi.

 7. Roza mówi

  Zgadzam sie za eutanazja dla cymbalow co zabijaja nie narodzonych,to jest POtworna patologja i takich musi sie „wyeliminowac z normalnego zycia i tej ziemi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.