Premier przedstawił skład rządu po rekonstrukcji. Będzie 14 resortów i czterech wicepremierów: Kaczyński, Gowin, Gliński, Sasin
W środę (9.09.2020) premier Mateusz Morawiecki przedstawił skład rządu po rekonstrukcji. Liczbę ministerstw zmniejszono z 20 do 14 włączając likwidowane resorty do nowych działów. Zlikwidowane zostają: ministerstwo cyfryzacji, ministerstwo sportu, ministerstwo gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, ministerstwo funduszy i polityki regionalnej, ministerstwo środowiska oraz ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego.
W niezmienionej formule pozostają: ministerstwo obrony narodowej (Mariusz Błaszczak), ministerstwo spraw zagranicznych (Zbigniew Rau), ministerstwo aktywów państwowych (Jacek Sasin), ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi (w miejsce Jana Krzysztofa Ardanowskiego ministrem zostanie Grzegorz Puda), ministerstwo infrastruktury (Andrzej Adamczyk), ministerstwo sprawiedliwości (Zbigniew Ziobro), ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji (Mariusz Kamiński) i ministerstwo zdrowia (Adam Niedzielski). Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej zostanie przemianowane na ministerstwo rodziny i polityki społecznej (Marlena Maląg).
W nowym rządzie będzie czterech wicepremierów: Jarosław Kaczyński, Jacek Sasin, Piotr Gliński i Jarosław Gowin. Z rządu odchodzi wicepremier Jadwiga Emilewicz, która kierowała ministerstwem rozwoju. Na czele tego resortu, przemianowanego na ministerstwo rozwoju, pracy i technologii, stanie Gowin.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma kierować pracami komitetu ds. wewnętrznych, sprawiedliwości i obrony narodowej. Piotr Gliński będzie kierował resortem kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Tadeusz Kościński zostanie szefem nowego ministerstwa finansów i funduszy. Na czele nowego ministerstwa edukacji i nauki stanie Przemysław Czarnek. Ministrem klimatu i środowiska zostanie Michał Kurtyka.
W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w randze ministra-członka Rady Ministrów pozostaną: Michał Dworczyk (jako szef KPRM) i Łukasz Schreiber. Konrad Szymański będzie w KPRM pełnił funkcję ministra ds. UE. Do KPRM wejdzie również dwóch nowych ministrów: Michał Cieślak (z ramienia Porozumienia) oraz przedstawiciel Solidarnej Polski, którego nazwisko zostanie podane w innym terminie.
Źródło informacji: PAP
Zobacz też:
„Kaczyński matole”. Ogólnopolski protest rolników przeciw ustawie „Piątka dla zwierząt” [WIDEO]
Wszystko zgodnie z powiedzeniem „Wiele musi się zmienić aby wszystko zostało po staremu”.
W każdym razie, cieszy to, że kierunek prac rządu dalej będzie kontynuowany. Tak trzymać!
Treser i małpy w kagańcach. Przepraszam, wiem że obraźliwe, ale czy oni naprawdę nie zdają sobie sprawy z ich żałosnej śmieszności?
Doborowe towarzystwo. Dobrze że się zamaskowali, bo już nie mogę patrzeć na ich fałszywe facjaty. Najgorsze jest to, że nawet jak obecni stracą władzę, to nic się nie zmieni. Bo w poczekalni, przebierając nogami, czekają następni, którzy już byli, ale nie wszystko udało im się wtedy rozdrapać i zniszczyć. I tak się kręci ta karuzela, osłonięta kloszem bezkarności.
Każdemu z tych cuchnących świń bolszewickiego układu, dałbym prezent do kieszeni, granat przeciw czołgowy.