„Akcja wandali i barbarzyńców”. Minister edukacji o napisach LGBT na budynku MEN

napisy na budynku MEN/ fot. Twitter
3

W nocy z wtorku na środę (29/30.09.2020) zdewastowano fasadę zabytkowego budynku Ministerstwa Edukacji Narodowej przy ul. Szucha 25 w Warszawie. Na budynku namalowano napis „Twoje dziecko LGBT” oraz imiona nastolatków, którzy popełnili samobójstwo rzekomo z powodu homofobii. Podczas konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski nazwał sprawców wandalami i barbarzyńcami.

– To akt wandalizmu na budynku, który zajmuje szczególne miejsce w naszej historii i martyrologii. Gdzie męczeni byli polscy bohaterowie, gdzie męczeni byli przez Gestapo więźniowie. Budynek, który przetrwał wojnę jako jeden z nielicznych w Warszawie, został sprofanowany przez grupę idiotów, bo trudno to inaczej nazwać. Powinno to wywołać falę powszechnego oburzenia – powiedział Piontkowski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Mamy zdjęcia z monitoringu, które wyraźnie pokazują, że ta trójka zrobiła to z pełną premedytacją. Nie był to akt desperacji, jakiegoś wzburzenia emocjonalnego, tylko zaplanowana akcja. Widać też moment, kiedy malują napisy na ścianie budynku – poinformował minister.

Piontkowski podkreślił, że usunięcie napisów z zabytkowej fasady będzie kosztowało co najmniej kilka tysięcy złotych, „o ile w ogóle będzie możliwe”. – Mamy nadzieję, że policja ich złapie, a sąd ich przykładnie ukarze, by kolejni barbarzyńcy nie niszczyli polskich budynków, budynków zabytkowych, o szczególnym miejscu w tradycji – podsumował.

Wypowiedź ministra Piontkowskiego wywołała lawinę agresywnych komentarzy na Twitterze. Furia, jaka się z nich wylewa, pokazuje, że autorzy wpisów uważają akty wandalizmu za właściwe metody działania. Minister edukacji został wielokrotnie oskarżony o to, że „ma krew na rękach”, ponieważ wczoraj 12-letnia dziewczynka popełniła samobójstwo rzekomo z powodu homofobii. W komentarzach jest cała gama wyzwisk pod adresem zarówno ministra jak i katolików. Agresja środowisk LGBT dosłownie wylewa się z tych wpisów. Czy będą kolejne dewastacje?

W komentarzach pojawił się też głos rozsądku, ale jest to kropla w morzu furii. Warto przytoczyć wpisy internauty tłumaczącego, na czym faktycznie polega problem, ponieważ pokazuje on, w jaki sposób środowisko LGBT manipuluje, żeby wykorzystać śmierć dzieci do swoich celów.


Źródło informacji: PAP, Twitter

Zobacz też:

Obłęd! Aktywiści LGBT szczekają na członków Krucjaty Młodych podczas zbiórki podpisów pod projektem ustawy zakazującej homoparad [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. j-da mówi

  Eeeee! To tylko żydolewackie podziękowanie Piontkowskiemu za zatwierdzenie podręcznika do języka polskiego z czytankami – fragmentami „dzieł” Grossa i Michnika

 2. wilk mówi

  Zle sie zaczyna dziac w Polsce,jesli nikt nie powstszyma tych ludzi,a zwlaszcza politykow ktozy popieraja takie zachowania poblicznie i dziennikarzy ktozy tak samo im przytakuja,to w niedalekiej przyszlosci stanie sie cos tragicznego w naszym kraju

  1. LOL mówi

   zaraz tam tragicznego… zwykłą noc walpurgii

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.