Premier Morawiecki, wicepremier Kaczyński oraz premierzy Czech i Słowenii udali się do Kijowa. Mają zaprezentować pakiet wsparcia dla Ukrainy

Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński / Fot. Youtube
22

We wtorek (15.03.2022) premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński oraz premierzy Czech i Słowenii udali się pociągiem do Kijowa, gdzie mają przedstawić pakiet wsparcia dla Ukrainy zaatakowanej przez Rosję. Delegacja reprezentuję Radę Europejską.

Podczas konferencji prasowej minister Michał Dworczyk poinformował, że wizyta była przygotowywana od wielu dni, ale utrzymywana w ścisłej tajemnicy. Decyzja o jej wysłaniu zapadła na szczycie w Wersalu. Wizytę przygotowywał premier Morawiecki w koordynacji z wicepremierem Kaczyńskim.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Dzisiaj w nocy premier Morawiecki rozmawiał z przewodniczącym RE Charlesem Michelem i przewodniczącą KE Ursulą Von der Leyen ustalając ostateczne szczegóły. Dzisiaj rano nasi dyplomaci przedłożyli oficjalną informacje o tej delegacji w organizacjach międzynarodowych. Informacje zostały przekazane sekretarzom generalnym NATO, OBWE, ONZ oraz naszym partnerom amerykańskim – powiedział Dworczyk.

Źródło informacji: Kancelaria Premiera/Facebook

Zobacz też:

J. Międlar: Przemilczanie historii jest zamachem na prawdę! „Bóg będzie ich sądził!” Publikuję kolejny wywiad ze Świadkiem Rzezi Wołyńskiej [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. cccpsucks mówi

  te dwa pedrynksy (w zasadzie pedrynks i zoofil) już wcześniej zaimplementowali pakiet, mający upodlić i zniszczyć Polaków , a zwie się to nowy nieład. zakładam że to zmorawiecki wymyślił bo kartofelek za stary na gwiezdne wojny… (chociaż księżyc kradł razem z zimnym leszkiem)

 2. cccpsucks mówi

  mam nadzieję że ta rakieta będzie celna…

 3. 88upa888 mówi

  nato jest neutralne w tym konflikcie więc gdzie się pchacie parówy? wciągniecie nas w konflikt z ruskimi to sami będziecie cisnąć do okopów, parweniusze z wiejskiej. ja tam za majątek zmory i innych tłustych świń umierać nie zamierzam :))) a gdyby udało się przy pomocy ruskich wytępić tą żydomasońską trzodę – chętnie ruskim pomogę

 4. szalom mówi

  Oby tylko, jak poprzednio, spod pachy Kliczki nie wykrzykiwał Kaczyński bredni o sławie banderowskiej ukraini im jej rezuńskim herojam bo jak ja to wytłumaczę wnukom?

 5. W K mówi

  Do Belgradu nikt tak nie latał, gdy był bombardowany, więc jeśli wojna na Ukrainie to nie lipa, wtedy niech im ukraińska ziemia lekką będzie. Natomiast, jeśli wrócą, to żadna wojna, lecz propagandowa zmyłka.

 6. Halina mówi

  O! To Ukraińcy przestaną strzelać! Aj waj! Czy ktoś tu ma jeszcze wątpliwości?

 7. j-da mówi

  czy tubylczy goje w Polin zdołają zapracować na te wszystkie pakiety wymyślane przez lokajską „warszawkę”

 8. Halina mówi

  J-da, lokajska warszawka trenowała ewakuację. Jak Polacy przejmą władzę, to wszystko zostanie anulowane i rachunek dostaną szabesgoje

 9. Repatriant mówi

  Pociągiem? Kurła Marcinek, jaja se robią, miał być samolot. W ch…. polecieli.

 10. Ewa-Maria mówi

  Ja to już nie wiem czy mamy swój rząd czy to już jest ukraiński.?. Tak zarzucano Tuskowi że to sługus, lokaj, popychadło niemieckie . To samo mogę powiedzieć o Morawieckim tyle tylko że ukraińskie . Komik siedzi w bunkrze i tylko wymaga o żąda.

 11. MAKSYMILIAN mówi

  Stary pierdziel, który sam nie potrafi wyczyścić kuwety po kocie (robią to gnoje z Biura Ochrony Rządu) i ojciec swoich córek, który żeby zapewnić wiano córkom sprzedaje duszę Kościołowi. W tajemnicy realizują PLAN. 😀

 12. finka mówi

  Co to za teatr dla gawiedzi, jadą zwykłym pociągiem do rzekomo bombardowanego i obleganego Kijowa, czy naprawdę Polacy są tak głupi, że dadzą się nabrać na kolejną ustawkę o nie do końca znanym celu? Do nas jadą uchodźcy z Kijowa, a ci w odwrotną stronę, kupy się nie trzyma.

 13. MAKSYMILIAN mówi

  Kaczyński nalewa, zupę uchodźcom z Ukrainy, pomaga mu Mariusz z tych Błaszczaków co walczyli na Wołyniu. Wszystko spoko. 🤗

 14. S mówi

  Jakby ktoś zaczął się zastanawiać czy Putin mnie opłaca i daje mi podupczyć swoją córkę to powiem tylko tak: sława i chwała Ukrainie! 🇵🇱

 15. "batko nasz Bandera....." mówi

  Oby tylko z rozpędu futrowania bandero-samostijnej nie oddali jej Zakierzonnoho Kraja by się rozciągała tak jak na mapie narysowanej Amerykanom i tak jak w rezuńskim hymnie, że to tak od Donu po San

 16. Michu. mówi

  Brawo dla delegacji, brawo dla polskiego rządu! Jestem dumny z tak odważnej inicjatywy, szczególnie godny uwagi jest pomysł premiera Kaczyńskiego, żeby NATO w końcu przestało tchórzyć i wysłało na zaproszenie Ukrainy dobrze uzbrojona misję pokojową. Polska wspaniałe się zachowuje, jesteśmy humanitarnym mocarstwem, ważne, żeby UE partycypowała w kosztach. Każda kobieta , dziecko,z Ukrainy uciekinierzy przed bestialstwem Rosjan znajdą w Polsce bezpieczny dom. Tak jesteśmy wychowani, żeby pomagać słabszym i prześladowanym. Jesteśmy Wielkim Narodem, mimo, że kanalii jak choćby Tusk w nim nie brakuje.

 17. Teraz_Ja mówi

  Zacznij szukać swojego rozumu, człowieku.

 18. z-k mówi

  Nie pleć Michu tak naiwnie. Nie jesteśmy żadnym mocarstwem. Mamy natomiast do czynienia z organizowaną nam wielką akcją przesiedleńczą. Czas pokaże a może się okazać, że był to jeden z głównych celów tej wojennej ustawki. Dopiero Zobaczymy kto na niej zarobi a my wyjdziemy jak przysłowiowy Zabłocki.

 19. Piotrx mówi

  Faktycznie, wygląda to na zaplanowaną akcję przesiedleńczą. Dziwi ( a może i nie dziwi?) postawa polskiego rządu, który przyjmuje bez sprzeciwu każdą ilość uchodzców, gdy tym czasem powinien w końcu powiedzieć „dość” i wymóc na arenie międzynarodowej by także inne państwa UE ich przyjęły ich do siebie w większych ilościach. Po drugie większa część terytorium Ukrainy nie jest objęta wojną więc w pierwszej kolejności to tam powinni znajdować schronienie i pomoc.

 20. afam mówi

  Jakie znaczenie ma ta wizyta? zadne. Kim jest kaczynski ze tam pojechal. nikim. Co moze zaoferowac. nic. Kogo reprezentowal? Nikogo. Gdzie tu sens wyjazdu? Wymachiwanie szabelka Rosji jest głupotą. Nato nie jest przygotowane do prowadzenia regularnej wojny a tylko do doraźnych dzialan odstraszajacych wroga. Nie liczmy na to ze usa bedzie umierac za Polske i pis.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.