Premier Morawiecki na Westerplatte: „Pójdźmy w jednym marszu niepodległości”. Naprawdę?!

Mateusz Morawiecki/ fot. twitter
17

Podczas dzisiejszej uroczystości na Westerplatte w 79. rocznicę niemieckiej napaści na Polskę, premier Mateusz Morawiecki zaapelował, aby Polacy uczcili dzień 11 listopada wspólnym marszem: „W ten dzień, wielki dzień dla naszego narodu polskiego, dla całej Rzeczypospolitej bądźmy razem, pójdźmy razem w marszu, jednym marszu niepodległości”.

Naszym zdaniem wypowiedź premiera Morawieckiego to typowe zagranie pod publiczkę, którego celem jest zaprezentowanie się jako polityk, który nie dzieli, a łączy. Przecież Polacy od lat uczestniczą w Marszu Niepodległości i premier nie musi ich do tego nakłaniać. Nie jest też tajemnicą, że organizowany przez narodowców marsz w Warszawie, w którym co roku uczestniczą dziesiątki tysięcy Polaków, nie podoba się politykom od opozycyjnej lewicy po rządzącą tzw. Zjednoczoną Prawicę. Do kompletu mamy nawoływanie do delegalizacji jednego z organizatorów marszu, czyli ONR. Warto pamiętać, że o delegalizacji ONR mówią również członkowie partii rządzącej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wobec faktu, że prezydent Duda nie zaprosił narodowców i Kresowian do udziału we wspólnych obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości, dzisiejszy apel premiera Morawieckiego jest po prostu śmieszny. Zamiast odgrywać populistyczne szopki, niech premier Morawiecki wyjaśni, dlaczego jego rząd przygotował ustawę łamiącą obietnicę wyborczą PiS w sprawie wiatraków i dlaczego ten projekt został przyjęty przez Sejm, Senat i podpisany przez prezydenta Dudę.

Źródło cytatu: pap

Przeczytaj też:

Morawiecki premierem. PiS zamierza przejąć Marsz Niepodległości. AJC i Jonny Daniels maczają w tym paluchy

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Janusz I mówi

  W jednym marszu z koderastami?????!!!!

 2. ZbulwersowanyL mówi

  Polacy idą w Marszu Niepodległości organizowanym przez RN, ONR, MW, a Żydzi i inni polakozercy idą w swoich marszach. A poza tym, czy Polska od 1939 roku nie jest krajem okupowanym przez internacjonalistycznych Żydów ?!

 3. Goj mówi

  Mogę iść ze zdrajcami w jednym marszu, pod warunkiem, że zdrajcy będą prowadzeni w kajdanach.

 4. Robert mówi

  Niech pan premirze,Szanowny Panie Duda,generałowie ,żołnierze….określi w jakim kierunku ten marsz ma wyruszyć…odfrontowym,,z ziemi włoskiej do polskiej,,może dofrontowym,na Wiedeń ruchem odsieczowym.Chyba że zwykłym,niewolniczym,karuzelowym po obwodzie,w UBezpieczeniu

  1. Goj mówi

   Plotki głoszą, że marsz będzie na kolanach w kierunku Izraela.

  2. piotr p mówi

   I podobno co 15 minut uczestnicy będą musieli wykonać trzy allahy w kierunku Mekki.

  3. sten mówi

   O nie, to będzie kilka MARSZy NIEPODLEGŁOŚCI AD-2018 – PO , KOD, N. na kolanach z Bolkiem ,,pomaszerują ,, do Berlina . Drugi orszak PIS owski na kolanach z Prezesem do Izraela ! Za to ONR y i część z was na kolanach do matuszki rasiji …..Rzygać się chce wieczne kundle umazane pyski frazesami wolności niepodległości z podwiniętymi ogonam ! Zasługujecie jedynie na łańcuch – pół metrowy nie krótszy ! To nie z litości dla was, ale byście mogli sięgnąć butów waszych panów, do lizania , bo bez tego byście zdechli .

  4. Ada mówi

   Czyżbyś miał też na nogach takie buty do lizania?
   Może i masz wielkie, na własną miarę półmetrową krojone marzenia, ale to tylko słowa, słowa, obelżywe.
   A gdzie konkrety ?
   Czy tylko lekki jak piórko ogon wyniośle napuszony?

  5. Goj mówi

   Najpierw krzyczycie, że ONR to faszyści i mordowali polskich komuchów i rusofilów, teraz krzyczycie, że to ruscy agenci… Zdecydujcie się w końcu.

  6. ZbulwersowanyL mówi

   Widać, że ani razu nie byłeś na MN organizowanym przez ONR, bo kompletnie nie wiesz jakie tam hasła odnośnie m.in. kacapow padają. ONR to całkowita antyteza SLD czy PZPR.

 5. Teresa mówi

  Wiatraki,brak obiecanej wolnej kwoty od podatku,nie wiem czy GMO tez już przegłosowali w sejmie,bo w komisji rolnictwa chyba tak… i wiele innych rzeczy które dyskwalifikuje PIS,partię interesów syjonistycznych

  1. Włościanka mówi

   A aneks? A kilka dni temu Duda podpisał dopłaty do czynszów dla upaińców! Morawiecki mówi, że PO sprzedawało majątek narodowy a sam dopłaca po 85 mln dla Niemców na ich fabryki w Polsce. To kto gorszy? A miliard dla wietnamskich komunistów? Według starego przysłowia ,,zamienił stryjek siekierkę na kijek” Znów nas oszwabili!

 6. Paweł mówi

  A kto będzie szedł pierwszy, A. JUDA, M. Morawiecki czy może Johnny Daniels jako nasz pan z tymi butami do całowania?
  Ja już teraz was pier… le PARCHY!!!

  1. Ada mówi

   Historia dowodzi, że w Polsce zmieniają się te „pany”. Jedni po drugich odchodzą w niebyt lub też pod płaszczykiem naukowców, dziennikarzy itp. wymiatają z łupem, gdzie pieprz rośnie przed odpowiedzialnością, by w nowych miejscach czynić swoje ukochane, krwawe zło.
   Z największej wysoczyzny najmocniej się spada, a najlepiej wiedzą o tym oprawcy, uzurpatorzy i wieczni tułacze.

 7. szatan1313 mówi

  Podczas tegorocznego Marszu Niepodległości, obecny Rząd powinien określić się wreszcie, czy naprawdę jest po stronie Polski. Czy może od jakiegoś czasu, pod przykrywką Polskości wprowadza na m piątą kolumnę w postaci dziwnych ustaw, które służą głównie takim krajom jak: Izrael, Niemcy itp. Przykładem jest nowelizacja ustaw o IPN, ustaw o wiatrakach z tego roku, która wspiera lobby wiatrakowe za 16 mld zł ,a dziwnym trafem wiatraki są głownie kupowane z Niemiec z 10-letnim wiekiem!!!

 8. jacek mówi

  diaspora żydowska też będzie maszerować ?

 9. Dariusz mówi

  W żadnym marszu ze ścierwem żydowskim nie pójdę.Jestem Polakiem i umrę Polakiem.Dla mnie liczy się tylko Polska a nie parchaty ,,polin,,!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.