Premier Morawiecki deklaruje pomoc dla Szwecji i Finlandii w przypadku rosyjskiego ataku na te państwa

premier Mateusz Morawiecki/ fot. Twitter
15

W czwartek (19.05.2022) premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że jeśli Rosja zaatakuje Szwecję i Finlandię, to Polska przyjdzie im z pomocą. Oba państwa, które dotychczas były neutralne, zadeklarowały chęć wstąpienia do NATO. To reakcja na rosyjska agresję na Ukrainę.

– Uważam przystąpienie Szwecji i Finlandii do NATO za istotny sygnał wzmocnienia bezpieczeństwa w Europie. Chcę jasno powiedzieć, że w przypadku ataku na Szwecję lub Finlandię w okresie ich przystąpienia, Polska przyjdzie im z pomocą – oświadczył Morawiecki podczas odbywającej się w Warszawie konferencji PISM Strategic Ark.

Wsparcie - darowizny

Premier wezwał też do całkowitej izolacji prezydenta Rosji. – Słyszę, że są zakusy na to, żeby pozwolić Putinowi znaleźć bezpieczne miejsce i zachować twarz na arenie międzynarodowej. Jak można powiedzieć coś takiego? – oświadczył. – Dyplomacja wymaga dialogu, ale nie można negocjować z terrorystami – dodał.

Morawiecki powiedział też, że stałe bazy sojusznicze powinny zostać ustanowione w krajach wschodniej flanki NATO. – Polska jest gotowa do zbudowania takich baz, które byłyby miejscem stacjonowania lekkich jednostek w sposób stały – podkreślił.

W poniedziałek (16.05.2022) prezydent Putin odniósł się do decyzji Szwecji i Finlandii o przystąpieniu do NATO. – Jeśli chodzi o ekspansję, poprzez przyjmowanie nowych członków sojuszu – Finlandię, Szwecję – to chciałbym poinformować, że Rosja z tymi państwami problemu nie ma – powiedział Putin podczas szczytu Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym. – Ale rozbudowa infrastruktury wojskowej na tym terytorium z pewnością wywoła naszą reakcję – dodał.

Źródło informacji: Twitter/Kancelaria Premiera, rmf24.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Siła symbolu, czyli PiS kokietuje „ruskie onuce”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marianna mówi

  Kaczyński wywal tego Morawieckiego bo on dąży do zniszczenia Polski.

 2. Repatriant mówi

  ten żydek izraelski wpędzi nas w nieszczęście

 3. alojz mówi

  Morawer potrafi każdy sukces przekuć w porażkę. Jak im pomożemy? Wyślemy resztę czołgów, flotyllę okrętów podwodnych i przyjmiemy szwedzkich uchodźców?

 4. Rebih mówi

  Morawiecki to patologiczny mitoman i megaloman. Te jego chwyty retoryczne “chcę jasno powiedzieć” itp. maja wywrzeć na słuchaczu wrażenie, że słowa Morawieckiego mają w ogóle jakąś niezerowa wagę na arenie międzynarodowej.
  Wiele kamieniołomów i żwirowni w Polsce jest nieeksploatowanych, a tu taki dobry, choć anemiczny kandydat na kamieniarza marnuje nam się na stanowisku premiera.

 5. Shadow mówi

  @ Marianna- A Kaczyński to myślisz, że z innej beczki? Taka sama łachudra.— A ja mam pytanie, czy ta łachudra eski- mośka vel pinokio, nie powinna przypadkiem wylądować w izolatce bez klamek, w kaftanie bezpieczeństwa, na pilnie strzeżonym oddziale psychiatrycznym. Dla urozmaicenia w sąsiednich izolatkach umieścić 3/4 tego nierządu z kaczym synem na czele, dokooptować dużą część sejmu i senatu. My, jako naród, może mielibyśmy spokój, a oni rozprawiali by sobie, pukając Morsem w ściany.

 6. Franciszek mówi

  Polska jeszcze nigdy, nawet przed drugą wojną nie miała takiego destrukcyjnego rządu. To bestie [email protected]! Piszę tu bo piszę ale mimo, że za ten portal, Wam dziękuję, nikt tego co napiszę nie przeczyta tak ważny by zainteresować się dlaczego to piszę w takiej formie i dla kogo…. Polska to apogeum cenzury z przewyżką jak przy zgonach cowidowych wobec innych państw. Jeżeli nie zniszczymy władzy Pisowców i nie przejmiemy władzy nad krajem wobec własnego ducha. własnego ducha to będziemy jak przed rozbiorem…. nie wychodźmy na ulicę, nie manifestujmy, walczmy w zaciszu swoich serc i sumień. Demokracje jeba… pies. To tylko fale głupców, którzy uwierzyli w to co mówią manipulatorzy. A PIS w tym celuje najlepiej od setki lat. Obudził w nas demony nacjonalne, patriotyczne, normalności i zasadności postrzegania świata jedynie słusznie. To ostatnie jest najtragiczniejsze bo to pełzająca tyrania i manipulacja nami. Dziś nienawidzący świata patologiczny nienawistnik i wynaturzeniec bez cech ludzkich, bo kłamstwo notoryczne nie jest cechą ludzką , którzy manipulacjami populistycznymii wdrapali się do władzy. pchają Polska, czyli nas wszystkich w niwecz. Pamiętacie z lekcji histotii jak Bek obiecywał Anglii i co z tego wynikło ? teraz tylko nas wróg może czynić to samo, bo Bek może nie wiedział a oni wiedzą to i robią to świadomie. Zapewne mają w zanadrzu argumenty, że to dla dobra Polski, ale przyjrzyjcie się im w w swoich sercach. Czy w to naprawdę wierzycie?????????? JA NIE!!!!!

 7. GGG mówi

  Komisja Europejska podjęła w środę decyzję o przekazaniu pięciu krajom, które poniosły największe koszty, przyjmując uchodźców z Ukrainy 248 mln euro. Te państwa to Polska, Rumunia, Węgry, Słowacja i Czechy. KTOŚ TU SOBIE K JAJA ROBI. wychodzi po CAŁE 20 euro na jednego ukraińskiego łba. śmieci z ujni jewropejskiej wyczuły okazję i dojadą podlaczków ekonomicznie. Jaki durny narodek – polaczki. Zasługujecie na to co was czeka.

 8. W K mówi

  Morawiecki kłamie. Na pewno im nie pomoże.

 9. Alm mówi

  Morawiecki, stawaj w pierwszym szeregu. Nie zapomnij zabrać ze sobą reszty koszernej chołoty.

 10. Ewa-Maria mówi

  @Marianna: uważam że Kaczyński nie ma nic do powiedzenia . Morawieckiego ktoś nadał na stanowisko premiera. Ktoś z tych najwyższych elit . Ma za zadanie rozwalić i zniszczyć Polskość. Już to pokazał przyjmując miliony UPAińców i przez PESEL im nadany zrobił z nich Polaków. Teraz to nie są już uciekinierzy a przesiedleńcy.

 11. Oswiecimianin mówi

  Morawiecki ten banderowski Zyd pcha Nasz Kraj do wojny a sam ucieknie z Polski.

 12. Greg mówi

  po co debile pchaja sie do nato?

 13. lol mówi

  ZDAJE SIE ze bedzie taka wojna ze z Polski nic nie zostanie i zaden Polak nie przezyje tacy durnie nami rzadza. Gdyby wegierski byl latwy to bym sie tam przeniosl.

 14. W K mówi

  @Greg Widocznie nie są w stanie sami zapanować nad multi-kulti.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.