„Powstanie Warszawskie: bohaterstwo i zdrada” oraz kronika filmowa Powstania w kolorze [WIDEO]

Śródmieście Północne. Grupa Powstańców z batalionu 'Kiliński' przed budynkami PAST-y przy ulicy Zielnej/ fot. arch.
18

Od momentu wybuchu Powstanie Warszawskie jest celem ataków antypolskiej propagandy. Doszło już od tego, że przedstawia się je jako pretekst do mordowania Żydów, albo twierdzi, że Polacy sami winni są temu, że zostali wymordowani przez Niemców. Coraz mniej mówi się o bohaterskiej walce polskich powstańców i niemieckich bestialstwach wobec ludności cywilnej.

Powstanie Warszawskie ma zniknąć z ludzkiej pamięci, ponieważ nie pasuje do obowiązującej narracji o Polakach. Próbuje się z nas zrobić naród morderców, a do takiego obrazka nie pasuje ani bohaterstwo Polaków, ani ich cierpienia podczas tego największego wolnościowego zrywu przeciwko niemieckim okupantom. Nie możemy pozwolić, żeby  Powstanie Warszawskie zniknęło z pamięci świata. A do tego dąży antypolska nagonka, bo powstanie jest niewygodne i nie pasuje do obrazka, którym dziś karmi się publikę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Powstanie Warszawskie: bohaterstwo i zdrada” to dokumentalny film o bohaterstwie Polaków i zdradzie sojuszników. Archiwalne zdjęcia i filmy oraz wypowiedzi świadków tamtych dni. Dziś, gdy na Polaków pluje się i nazywa ich „neonazistami”, warto przypominać światu, jak było naprawdę. Drugi film to kronika Powstania Warszawskiego w kolorze. Zobaczcie koniecznie!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jacek mówi

  Cześć i chwała bohaterom, nigdy nie zapomnimy !

  1. Dan mówi

   Trudno zapomnieć zniszczonego miasta i 200k pomordowanej ludności.

 2. Kryśka mówi

  Bohaterski zryw Powstańców Warszawskich, sam radzio sikorka dezawuował, jeszcze jako minister w rządzie POstkomuny! Dlaczego nie powiedział prawdy o bohaterskiej obronie Warszawy i sojusznikach, którzy obiecywali wsparcie Polsce, a przesiedzieli za krzakami? Na czyich był usługach? Cześć i chwała bohaterom! https://pikio.pl/sikorski-napisal-o-pw-wywolal-prawdziwa-burze/

 3. jan mówi

  A może by tak spojrzeć na sprawę Powstania Warszawskiego przez pryzmat Pana Boga, przez pryzmat Maryi.
  Matka Boska, nasza Królowa Polski podjęła próbę ocalenia 250 tys. Polaków i wszystkich zniszczeń z tym związanych, pragnęła ocalić Warszawę, Polskę tak Jej umiłowaną.

  Maryja, Matka Łaskawa Patronka Warszawy, za pośrednictwem Broni Kuczewskiej i Fronczakówny będzie apelować do ludu stolicy, aby przez przemianę życia, respektowanie praw Dekalogu i pokutę odwrócił wiszące nad miastem nieszczęście.
  Prosi warszawian o modlitwę powszechną, czyli taką jak w 1920 roku, kiedy to lud stolicy żarliwie błagał Boga i Patronkę Warszawy o ocalenie przed bolszewikami [rozdziały 15 i 16 cytowanej książki przyp. red.] i wymodlił cud Jej publicznego ukazania się, które w konsekwencji zmieniło zdawałoby się już przesądzony wynik wojny i ocaliło Polskę!

  Fragment książki ks. dra Józef Marii Bartnika SJ i Ewy J. Storożyńskiej „Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą, czyli prawdziwa historia Bitwy Warszawskiej, rozdz. pt.: Rok 1943 Matka Łaskawa objawia się na Siekierkach, czyli S.O.S dla Warszawy.

  fronda.pl/a/niezwykle-objawienia-w-siekierkach-1,102745.html

  dodam również, tak jak obecnie Jezus Chrystus przestrzega Polaków przed srogą karą i prosi o wzięcie udziału w planie Bożym w stosunku do wszystkich narodów i podjęcie przez Polski Naród Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski – porównaj SB Rozalia Celakówna jak i ks. St. Małkowski, i inni.

  Jak widać, Naród Polski jest w dalszym ciągu głuchy i ślepy więc i sroga kara Pana Boga będzie nieuchronna ! ! ! ! ! ! !

  1. Piotr mówi

   @Jan napisał: „Matka Boska, nasza Królowa Polski podjęła próbę ocalenia 250 tys. Polaków i wszystkich zniszczeń z tym związanych, pragnęła ocalić Warszawę, Polskę tak Jej umiłowaną.”
   Udało się?

 4. Cordelia mówi

  Od pewnego czasu obserwuje wlasnie te tendencje unicestwienia Polski na wszystkich frontach. To jest krecia robota Sionu i tych parchatych co tu jeszcze zostali i przy szabasowych swiecach planuja dalej jak nas pokonac. Okolo 900 lat zyli parchy na naszej skorze, jedli z naszej ziemi, tworzyli enklawy, uczyli sie i NATURALNIE: BOGACILI!!! To oni dzis chca nas zjesc zywcem! Bo wszedzie maja sojusznikow a naj… naj … z ambasada w Jerozolimie to jest USRAEL!!! 2 Panstwa razem. To oni szkaluja nas, nie mogli nas przez 900 lat zniszczyc – to teraz jest okazja. Oszczerstwa, klamstwa, fabryka holokaust!!! to wszystko aby utworzyc u nas ich wymarzony Polin + 365 miliardow za ich wymordowanie. To oni chca nam odebrac honor za nasze walki na WSZYSTKICH FRONTACH SWIATA!!! Musza te kaprawe mordy z tych szabasowych swiec umilknac bo naruszaja spokoj mojego ojca co tez walczyl w PW i kanalami uciekal z rodzicami ze Srodmiescia na Wole a potem do Wloch k/Warszawy aby sie uchronic. To byl juz koniec wrzesnia. Jestem wojennym dzieckiem, dopoki ja zyje nie pozwole naruszac honoru mojego ojca, opluwac mojej ojczyzny. Oby im te kaprawe mordy sparszaly aby nic wiecej mowic nie mogli!!!

 5. Tadeusz mówi

  To była głupia tragiczna decyzja.

  1. Paweł mówi

   Paweł mówi….Tadeusz głupi wybryk natury….i tyle w temacie….

  2. Dan mówi

   Pawełku palnij się w ten pusty łeb i poczytaj trochę o bohaterskiej postawie Polski, zawsze dostawali w dupę, a następnie mieli pretensje do całego świata.

 6. marju73 mówi

  Chwała bohaterom. Hańba prowokatorom i agentom.
  Zobaczmy ile przyszłych Polaków stracono biorąc pod uwagę powojenny wyż demograficzny.

 7. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Obok Orła,znak Pogoni poszli nasi w bój bez broni.

  1. Piotr mówi

   śmierć wrogiem ojczyzny!

 8. antyPOPiS mówi

  Nikt nie ma prawa odbierać bohaterstwa i heroizmu Powstańcom, to samej decyzji o jego wybuchu obronić się nie da. Daremna ofiara krwi tylko pomogła okupantowi żydo_bolszewickiemu. Zbijanie kapitału politycznego na tej tragedii przez PiSowskich syjonistów, to iście talmudyczne wyrachowanie, mające utrwalać przyzwolenie na bezmyślnie działania, byle ubrane w patriotyczny etos…

 9. marju73 mówi

  Do obejrzenia na kanale OpcjaSpoleczna – Videoblog
  Powstanie warszawskie dlaczego łaczy Radosława Sikorskiego i Józef Ratinger

 10. Piotrek mówi

  Co do powstania warszawskiego mamy tu zarówno bohaterów – zwykli uczestnicy, których oszukano, że mają szansę zwyciężyć, oraz zdrajców – przywódcy, którzy zdecydowali na to tragiczne w skutkach powstanie, wiedząc , że nie mają szans powodzenia.

 11. A. Greiff mówi

  Warszawa mogla zostac ocalona ale decyzja Komendy Glownej AK i Polskiego Rzadu w Londynie ktory byl przeciez pod kontrola Churchilla doprowadzily do katastrofy! Chce podkreslic ze nie byl to przypadek czy blad i raczej celowe dzialanie majace na celu wyeliminowanie potencjalnego wroga Rosji Sowieckiej – AK oraz oslabienie ich struktur podziemnych i cios dla morale narodu.
  O ile dzisiaj mozemy i nalezy mowic o bohaterstwie Powstancow to nalezy rowniez mowic i przypominac o tym ze nie tylko Niemcy, Stalin ale rowniez Churchill i Roosevelt sa odpowiedzialni za to co sie stalo!
  W dniu wybuchu Powstania nasi „sojusznicy” dokladnie wiedzieli i byli w zgodzie ze Polska bedzie oddana pod wplywy Moskwy! To byl cios w plecy dla naszego kraju!
  General Anders bardzo trafnie wypowiedzial sie o tej sprawie i decyzji wywolania Powstania… Szkoda ze 75 lat po wojnie nie mowi sie o tym wystraczajaco glosno!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.