Potężne protesty w Niemczech! 7 tys. ciągników blokuje drogę do Monachium. W całym kraju jest ich kilkadziesiąt tysięcy [WIDEO]

5

Niemiecka policja podaje, że drogę do Monachium blokuje 7 tysięcy (stan na 8.01.2024, godz. 12)  ciągników. W ten sposób Niemcy buntują się przeciwko drastycznym podwyżkom zaserwowanym przez Bundestag oraz obcięciu subwencji na olej napędowy. W całym kraju na ulice wyjechało protestować kilkadziesiąt tysięcy kierowców, głównie maszyn rolniczych. Blokowane są wjazdy do centrów miast, autostrady, drogi krajowe, a nawet przejścia graniczne. Protest jest odpowiedzią na plany oszczędnościowe rządu.

Protest rolników jest odpowiedzią na plany oszczędnościowe niemieckiego rządu federalnego, które przewidywały obciążenie maszyn rolniczych podatkiem drogowym oraz obcięcie subwencji na olej napędowy. Według rolników wszelkie subwencje, które do tej pory im przysługiwały, powinny zostać zachowane. Podkreślają, że mimo, że gabinet Olafa Scholza zrezygnował z planów obciążenia rolniczych maszyn podatkiem drogowym i przesunięcia daty obcięcia subwencji na olej napędowy, nie zamierzają przestać protestować. Domagają się obniżenia podwyżek oraz całkowitej rezygnacji z odcięcia subwencji na olej napędowy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rolnicy jasno wskazują, że niemiecki rząd chce zniszczyć rolnictwo pod dyktando „klimatystów”, którzy niemal wszędzie dopatrują się przyczyn tzw. globalnego ocieplenia. Do protestu włączyła się prawicowa partia AfD (Alternatywa dla Niemiec).

Poniżej zamieszczamy Państwu nagrania ukazujące skalę protestów w Niemczech, których główny nurt zdaje się milczeć. Zdjęcia i relacja niemieckich dziennikarzy z Monachium – TUTAJ.

Przeczytaj także:

Raport wojewody dolnośląskiego: Ukraińcy się nie asymilują, nadużywają alkoholu, niszczą mienie publiczne

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Krzysztof mówi

  powinni ciągnikami na przyczepach wywieźć czarnych i muzułmanów bo jak nie to będą większe podatki na tych nierobów i kozojebców

 2. Bronka mówi

  I co, mają „Szwaby” jednak „jaja”?
  A co z Poliniakami, dalej podwinięte ogony? ☹️

 3. Bronka mówi

  Nie długo będziesz miał „czarnych i muzułmanów” masowo sprowadzanych przez nie – rząd ukro-poliniacki w Judeobanderlandzie.
  I mam cichą nadzieję, że zamiast kozy, wyjebią ciebie w dupę. ☹️
  Może po tym zmądrzejesz? ☹️

 4. Bronka mówi

  Czy słowo: „kozojeb” spełnia warunki katolickiej miłości bliźniego?
  Takie coś, co to pisze, próbuje kompensować tym własne, głęboko zakorzenione kompleksy niższości. ☹️
  A poza tym cenzura działa? ☹️

 5. Shadow mówi

  Polacy śpią głębokim snem, bo gówno jedzą i gówno wiedzą. Bowiem prawdę przed nimi ukrywają wszelkie polityczne sukinsyny. Gonią tylko za kasą , aby spłacić kredyty i czasem wyjechać na wakacje do ciepłych krajów, albo tylko nad Bałtyk.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.