Jak postąpić ze zdrajcą? Wielki Wtorek (J 13,21-33. 36-38) – J. Międlar

Jak postąpić ze zdrajcą? - J. Międlar
4

(J 13, 21-33. 36-38)
W czasie wieczerzy z uczniami Jezus wzruszył się do głębi i tak oświadczył: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeden z was Mnie wyda». Spoglądali uczniowie jeden na drugiego, niepewni, o kim mówi.
Jeden z Jego uczniów – ten, którego Jezus miłował – spoczywał na Jego piersi. Jemu to dał znak Szymon Piotr i rzekł do niego: «Kto to jest? O kim mówi?» Ten, oparłszy się zaraz na piersi Jezusa, rzekł do Niego: «Panie, któż to jest?»
Jezus odparł: «To ten, dla którego umoczę kawałek chleba i podam mu». Umoczywszy więc kawałek chleba, wziął i podał Judaszowi, synowi Szymona Iskarioty. A po spożyciu kawałka chleba wstąpił w niego Szatan.
Jezus zaś rzekł do niego: «Co masz uczynić, czyń prędzej!» Nikt jednak z biesiadników nie rozumiał, dlaczego mu to powiedział. Ponieważ Judasz miał pieczę nad trzosem, niektórzy sądzili, że Jezus powiedział do niego: «Zakup, czego nam potrzeba na święto», albo żeby dał coś ubogim. On więc po spożyciu kawałka chleba zaraz wyszedł. A była noc.
Po jego wyjściu rzekł Jezus: «Syn Człowieczy został teraz otoczony chwałą, a w Nim Bóg został chwałą otoczony. Jeżeli Bóg został w Nim otoczony chwałą, to i Bóg Go otoczy chwałą w sobie samym, i to zaraz Go chwałą otoczy.
Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Będziecie Mnie szukać, ale – jak to Żydom powiedziałem, tak i teraz wam mówię – dokąd Ja idę, wy pójść nie możecie».
Rzekł do Niego Szymon Piotr: «Panie, dokąd idziesz?»
Odpowiedział Mu Jezus: «Dokąd Ja idę, ty teraz za Mną pójść nie możesz, ale później pójdziesz».
Powiedział Mu Piotr: «Panie, dlaczego teraz nie mogę pójść za Tobą? Życie moje oddam za Ciebie».
Odpowiedział Jezus: «Życie swoje oddasz za Mnie? Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci: Kogut nie zapieje, aż ty trzy razy się Mnie wyprzesz».

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Constancja mówi

  Z „Poematu Boga Czlowieka” Marii Valtorty mozemy sie dowiedziec, ze Judasz byl apostolem, ktory najwiecej przebywal z Jezusem, mial tez dla niego najwiecej czasu, rady i czulosci. A przeciez Jezus od samego poczatku wiedzial, ze Go zdradzi. Kochal go, litowal sie nad nim?
  Kochac tych, ktorzy nas oczerniaja, znieslawiaja, zdradzaja, szpieguja wiedzac, ze te osoby sa w szponach zla i jesli sie nie nawroca to na wieki. Tak, gdyby ludzie uswiadomili sobie, ze pieklo naprawde istnieje, to nigdy nie wyrzucaliby szatana szatanem.

  1. Constancja mówi

   katoludzki, coz za hybryda slowna, to znaczy, ze KK wczesniej byl nieludzki? Wielebny Biskup to nawet nie Judasz, to wyrafinowany gracz.
   W tym problem, ze ludzie przestali kleczec przed Bogiem, bo w Kosciele ludzie stali sie najwazniejsi. A czlowiek bez Boga to pustka.

 2. Maria mówi

  Zdrajców się wiesza, panie Międlar, a że Judasza nie miał kto powiesić to sam to uczynił. Czy tak, czy siak, mniejsza o to i tak piekło ich nie minie, i na ziemi, i w wieczności!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.