Poseł Winnicki krytykuje uchwałę Sejmu o Marcu’68: „Zawiera oczywistą nieprawdę” [WIDEO]

Robert Winnicki/Sejm/fot. sejm.gov.pl
21

Sejm przyjął dziś uchwałę dotyczącą wydarzeń Marca’68. Za przyjęciem uchwały głosowało 424 posłów, przeciw było 3, wstrzymało się 2 posłów. „Sejm RP wyraża szacunek dla wszystkich walczących wówczas o wolność i demokrację, potępia komunistycznych organizatorów antysemickich prześladowań oraz dziękuje za solidarność z prześladowanymi” – czytamy w uchwale.

W uchwale przypomniano, że Marzec ’68 rozpoczął się od protestów przeciwko zdjęciu ze sceny Teatru Narodowego „Dziadów” w inscenizacji Kazimierza Dejmka, spektaklu będącego „sprzeciwem wobec totalitarnej dyktatury, cenzury i prześladowań politycznych”. Podkreślono też, że Sejm RP, pamiętając o „dramatycznych losach Żydów polskich – zmuszanych przez władze komunistyczne do opuszczenia Polski w 1968 roku, wyraża zdecydowany sprzeciw wobec jakichkolwiek objawów antysemityzmu”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Treść uchwały skrytykował poseł Robert Winnicki (Ruch Narodowy) zarzucając, że zawiera ona „oczywistą nieprawdę”.

„Nie ma tam mowy o tym, że te wydarzenia były skutkiem m.in. walki frakcji w łonie PZPR; że to był jeden z głównych powodów, dla których wydarzył się Marzec ’68. Jego opis nie jest prawdziwy jeśli nie powiemy o tym, że wtedy wyjechało z Polski ponad tysiąc stalinistów, UB-ków, morderców sądowych, oficerów Ludowego Wojska Polskiego; że wyjechał Stefan Michnik, Helena Wolińska. Bez powiedzenia tej prawdy ta uchwała jest po prostu nieprawdziwa, dlatego w imieniu Ruchu Narodowego domagam się prawdy o Marcu ’68. Nie twórzmy mitologii na temat Marca ’68, który jest jednym z mitów założycielskich III RP” – powiedział Winnicki.

Źródło: pap, facebook

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. jacek mówi

  Wyjechali zbrodniarze komunistyczni i żydowscy oficerowie Wojska Polskiego,świetnie wyszkoleni,którzy zasilili i wzmocnili armię Izraela,Była to hucpa zorganizowana przez samych Żydów.

  1. Piotr Bein mówi

   zgadza się…
   żydosłużby PRL z mosiadem wykorzystały ruchawki studenckie (ustawione? robotnicy odmówili) do paru celów:
   – wypłoszyć szaraków żydowskich z Polski do Izraela
   – transferować żydłactfo zasłużone żydokomunie na Zachód, do zadań takich jak fundamenty pod przyszłe opluwanie pt. „polski Holokaust” i rozwałka państw tradycyjnych (np. Szwecja, dokąd podejrzanie zbyt wielu spod ciemnej gwiazdy emigrowało po marcu ’68)

   w PRL została najgorsza żydłacka swjołocz typu szmalcowniki i zbrodniarze rozpoznawalni przez ocalałych Polaków i Żydów, b. więźniów obozów śmierci i gett… za granicą ryzykowaliby rozpoznanie, proces i skazanie

  2. Garfield mówi

   I jeszcze chodziło o transfer do zachodnich uczelnie w tym do USA naukowców szerzących ideologie marksizmu kulturowego i wszelkich odmian socjalizmu oraz komunizmu. Efekty tego co stało się na Zachodzie widać dziś bardzo wyraźnie.

  3. Bronisław mówi

   Jak we śnie wszystko sie rozegrało.
   Gorzkie łzy żalu, smutku, rozpaczy
   I jakby w niebie coś pociemniało,
   Jakbym się zrodził znowu, inaczej.
   I wyjechałem, kazała mi
   Moja kropelka żydowskiej krwi.

   Adam Brzeski, wyjechał do Izraela po wydarzeniach marcowych.

 2. michu mówi

  Państwo położne w Palestynie potrzebowało więcej żołnierzy. Nikomu kto wyjeżdżał krzywda się nie stała co zagrabili to ich. Czy ktoś się o zwrot tego dziś dopomina? Albo o tych co zginęli z rąk ubowców?

  1. Piotr Bein mówi

   nie do końca tak…

   1. dwie koleżanki szkolne z rodzicami wyjecj-hali niby do Ize=raela, ale wszyscy skończyli w USA
   2. ważniejsza od wojsk Izraela jest V kolumna w społeczeństwach Zachodu… i tak skończyli „emigranci” marca ’68’

   Winnicki nie powiedział najważniejszego: ustawka mosiadowa
   jeśli nie wie, to nie zasługuje być naszym posłem
   jeśli wie a się boi, też nie zasługuje

  2. michu mówi

   Jeśli chodzi o żołnierzy to nie musieli być frontowi. V kolumna to też jakiś rodzaj wojska ;). Ważne, że można było wywieźć dobra 😉

  3. Garfield mówi

   A zachodnie uczelnie potrzebowały różnej maści baumanów i innych marksistów szerzących lewacką ideologię.

 3. OnyX mówi

  Brawo Robert Winnicki!! Fajnie że w sejmie są ludzie którzy mówią prawdę!

  1. Włościanka mówi

   A pamiętasz jak pan Wipler zagłosował przeciwko płaceniu po 100 euro dla żyda. Już go nie ma w polityce! Obawiam się, że z Winnickim też sobie poradzą. Myślę że bez nowej wielkiej polskiej partii nie damy rady!

  2. Mr. ?? mówi

   Bo demokracja to władza hien nad osłami, Dla tego media głównego ścieku tak traktowały i traktują G. Brauna, Korwina, Wiplera
   Jak w Europie będzie coraz gorzej, gorzej to ta zabawa sie skończy jak tuszowanie gwałtów najeźdźców w niemczech, szwecji …
   ale na razie musi być jeszcze gorzej bo niektórym jest za dobrze 🙂

 4. Spostrzegawczy mówi

  Tylko 3 posłów przeciw tej hucpiarskiej Ustawie ? To dowód na to jaki jest skład etniczny „polskiego” parlamentu. Poseł Winnicki powiedział 100 % prawdy i zachował się jak należy. To jeszcze jeden dowód na to, aby Polacy jak najszybciej się zorganizowali, zjednoczyli i wystawili swoją silną drużynę w nadchodzących wyborach do senatu i sejmu, bo jak na talerzu widać, że monopol na pełnię władzy w powojennej Polsce ma nieprzerwanie żydokomuna. Inne kraje się budzą : Węgry, Włochy, Francja, Niemcy , a u nas stara zgnilizna przy całkowitym tumiwisizmie gawiedzi. A co do meritum – Polska wypuściła w 1968 r wielu żydowskich zbrodniarzy zamiast ich co najmniej zapuszkować.

  1. Jacek mówi

   Popieram w 100%-ach

 5. dd. mówi

  wyjechali komunistyczni zbrodniarze – mordercy Polaków! Oczywiscie wielu niewinnych równiez, ale ci nie musieli lecz dali się ponieśc fali komunistycznej propagandy swoich rodaków, którzy ich straszyli… Polakami a w istocie potrzebowali jak najwięcej luda zydowskiego do budowy nowo przeciez powstałego w Palestynie izraela! nikt z zydów tam nie chciał jechać i kibucowac, budowac izrael a więc zapierniczac…..więc wymyślili, sprowokowali marzec ’68 i jak wyzej napisałam uciekli najpodlejsi oprawcy bo inaczej wylądowaliby w koncu w więzieniu ale wielu poczciwych Żydów zwiedli ci szubrawcy swoimi kłamstwami!! jakis zyd przed pól godziną w TVP Info, komunistów z lat powojennych nazwał ….Polakami??? czyzby?? zakłamany cwaniaczku? wolinska, michnik, morel fleischfarb, bermann, baumann, stolzmann, lewartow, dikmann i setki innych komunistycznych oprawcow NIE byli NIGDY, NIE są i NIGDY NIE będa Polakami!!! Polakami mogą być i są uczciwi, rzetelni prawi i pro polscy Żydzi jak Kacnelsonowie itp. którzy dla Polski są solą ziemi a my Polacy o nich zawsze pamiętamy, jak trzeba!! Żydzi potomkowie komunistów w Polsce zaś niech miarkują słowa bo obrażają i ponizają nas Polaków w naszym własnym kraju, swoimi kłamstwami! My nie jestesmy jakies francuziki, niemiaszki czy ludy USA, my znamy doskonale historię Polski, Europy i Świata i nam NIE można wciskać bezczelnie i cynicznie kłamstwa i jescze kazac w te brednie wierzyć!

  1. Piotr Bein mówi

   brawo dd!
   100% prawdy… dla Polskiej Racji Stanu

 6. Ania mówi

  Akuratny wpis internauty :

  Jarosław Kobiera bolszewicki trick PISU wybielania żydów , „zdegradowali” dwa truchła , wybielając siebie i żydostwo ! Od lat twierdzę – i są to sprawy oczywiste – że Polacy są traktowani jak NIEWOLNICY ! ..i dojne krowy !! Najpierw stalinowska agentura z żydami na czele pacyfikowała i mordowała Polaków , okradając Polskę , na rzecz rosji , w 68 „uwolniła ” największych zbrodniarzy ubeckich pochodzenia żydowskiego – wynagradzając ich wizami na „zachód” ….przykładem jest choćby gross, michnik i wielu innych. A dzisiaj pozostała komunistyczna ubecja w tyłek włazi żydom kreując się na Polaków , prawicę i patriotów. WIECZNIE wplatając holokaust i antysemityzm w propagandę PÓŁGĘBKIEM WSPOMINAJĄC UNICESTWIONYCH POLAKÓW !!!

 7. Robert mówi

  Marzec 68 rozpoczął się od tzw.wojny 6dniowej w 67 ,tzw.Zjednoczona Republika Arabska w której gł.skrzypce grali SYRIA!!!,Egipt,Irak(dzisiaj rozwałkowane )Liban!bedzie rozwałkowany,Jordania,Kuwejt,Maroko,Algieria,Tunezja,Sudan,mimo wsparcia ZSRR( po przegranej wojnie doprowadzili do marca 68),Chin,Pakistanu przegrali z maleńkim Izraelem!!!!!!Miazga godna Aleksandra Wielkiego,bo wspieranego przez hegemonię amerykańską i służbę angielską.6 dniowa 3wojna światowa i zaś winny Franek Dolas z Polski .Leją się mordercy ze wschodu z zachodnimi bandytami,jak zawsze Polacy są głównymi sprawcami

 8. drwal mówi

  Naczelnik z PISem wprowadza prawo pro-zydowskie smiejac sie z Polakow i wyrownuje plac budowy pod nowych wladcow tej ziemi degradujac nasz narod do roli w najlepszym razie szabesgojow.
  Jesli fakty przecza rzeczywistosci, tym gorzej dla faktow.

 9. Mr. ?? mówi

  Robert Winnicki bardzo dobrze powiedział
  A. Michnik pewnie znowu wpieniony
  PiS jak zwykle

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.