Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Jakby nie spojrzeć na ten temat, fakt, że to zwykli – jakby nie było – ludzie zbierają grosze na powstanie takiego filmu, jest ujmą na honorze państwa polskiego.
  Dlaczego “grosze”?
  A ot:
  “Rząd Tuska zgodził się na wpakowanie 26 mld zł w ratowanie Grecji. Pieniądze mogą w najbliż- szych tygodniach opuścić nasz kraj
  wpis z dnia 29/06/2015
  W maju 2012 roku ówczesny minister finansów w rządzie Tuska – Jan Vincent Rostowski – potwierdził że Polska jest gotowa pożyczyć na ratowanie Grecji 6,27 mld euro ( równowartość ok. 26 mld zł). Co ciekawe – zgodnie z zwartą umową wspomniane pieniądze mogą być wytransferowane z Polski do Grecji za pośrednictwem MFW w ciągu najbliższych tygodni! Dla uświadomienia gigantycznej skali tej pożyczki odnotujmy, że WOŚP podczas tegorocznego finału (podczas którego zaangażowano wszystkie media mainstreamowe oraz tysiące wolontariuszy) zebrała jedynie 0,053 mld zł. Aby uzbierać pieniądze stanowiące równowartość polskiej pożyczki dla Grecji ekipa Jerzego Owsiaka musiałaby zorganizować 489 takich finałów.
  W kontekście spodziewanego na dniach bankructwa Grecji warto odświeżyć stare newsy. W styczniu 2012 roku ówczesny minister finansów w rządzie Tuska – Jan Vincent Rostowski – złożył do zarząd Narodowego Banku Polskiego (NBP) wniosek w sprawie udzielenia Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu (MFW) przez NBP pożyczki w wysokości 6,27 mld euro. Pożyczka ta miała być przeznaczona na ratowanie przez MFW bankrutujących krajów, w tym przede wszystkim pozostającej w głębokim kryzysie finansowym Grecji. Zarząd NBP przychylił się pozytywnie do prośby ministra finansów i upoważnił prezesa NBP do podpisania umowy z MFW, zgodnie z którą NBP miało by pożyczyć pieniądze w celu zwiększeniu zasobów finansowych MFW.

  19 kwietnia 2012 roku na stronie internetowej MFW pojawił się komunikat prasowy, z którego wynikało, że Polska zgodziła się pożyczyć wspomniane 6,27 mld euro na ratowanie upadających krajów. Szefowa MFW – Christine Lagarde – tak wówczas komentowała ten fakt: “Bardzo cieszy mnie dzisiejsze zobowiązanie władz polskich, aby wesprzeć MFW 6,27 mld euro. Jest to część wspólnych działań najważniejszych kredytodawców, mających na celu zapewnienie Funduszowi odpowiednich środków do działania w sytuacjach kryzysowych”. Miesiąc później Rostowski w ten sposób tłumaczył z chęci pożyczania gigantycznych – jak na polskie warunki – pieniędzy: “Musimy pożyczyć te pieniądze (przyp. 6,27 mld euro), bo inaczej Europa się rozleci, a Polska poniesie kolosalne straty”. Ostatecznie umowa między Polską (NBP), a MFW została podpisana 15 marca 2013 roku. Zgodnie z jej treścią “NBP pozostaje w gotowości do wypłacenia MFW oprocentowanej pożyczki do wysokości stanowiącej równowartość kwoty 6.270.000,0 tys. EUR. Przekazanie przez NBP środków pieniężnych będzie następować na wniosek MFW. Skorzystanie przez MFW z tych środków jest możliwe w przypadku, gdy MFW wyczerpie inne dostępne zasoby finansowe pochodzące z udziałów członkowskich oraz pożyczek w ramach NAB (New Arrangements to Borrow – Nowych Porozumień Pożyczkowych)”.

  Zgodnie z “Sprawozdaniem finansowym Narodowego Banku Polskiego za 2014 r.” oraz powszechnie dostępnymi raportami – MFW jeszcze nie wystąpiło do NBP z wnioskiem o uruchomienie wspomnianej pożyczki. To oznacza, że kwota 6,27 mld euro (stanowiąca równowartość 26.724.621.000,00 zł według kursu średniego NBP na dzień sporządzenia ww. sprawozdania finansowego) może być w każdej chwili wypłacona na rzecz ratowania zadłużonej po uszy Grecji. Nie wykluczone, że nastąpi to w ciągu kilku najbliższych tygodni…

  Źródła informacji:
  – Grecy nie chcą płacić, my będziemy. Polska potwierdza pożyczkę ponad 6 mld euro MFW (RMF24.pl)
  – Sprawozdanie finansowe Narodowego Banku Polskiego na dzień 31 grudnia 2014 roku (NBP.pl)
  – Odpowiedź na interpelację poselską w sprawie pożyczki ponad 6 mld euro z rezerw walutowych NBP na finansowanie deficytów w zadłużonych krajach euro (Sejm.gov.pl)”
  wpis z dnia 29/06/2015
  niewygodne.info.pl
  Jaka część z tej kwoty, jest potrzebna na zrobienie tego filmu?
  Ile takich filmów bądź innych dzieł mogłoby powstać za niewielką część tej gotówki?
  I na koniec czemu kolejnym rządom naszej niby “wolnej” ojczyzny nigdy nie zależało i nadal nie zależy na działaniu a ograniczały się jedynie do dyplomatycznego pojękiwania w najlepszym wypadku?

  1. MM+ mówi

   To fakt, daje to dużo do myślenia, ze obecny ,,prawicowy” rząd nie powołał – przy tak zmasowanym ataku w mediach światowych na Polskę – jeszcze specjalnego urzędu do ochrony prawdy historycznej, na wzór bezcennego Izraela, który dysponuje komornikiem przy rządzie do wydojenia z Polski urojonej kwoty 65 mld USD.

 2. Robert mówi

  W planach twórców swiatowego kołchozu jest zmiksowanie wschodniej flanki Europy,w tym głównie takich krajów jak Polska i Rosja,ideologiczna,polityczna,historyczna kastracja w celu utworzenia lebensraum dla żydokomunistycznego superpaństwa rzadzonego przez bankierów i miliarderów typu Soros.Pan Tusk juz realizuje te plany plujac na Polske i Rosje

 3. Spostrzegawczy mówi

  Uważam, że termin ten – zniesławiający główną ofiarę II WŚw – Polskę i Polaków został wspólnie wypracowany i jest kultywowany przez narody odpowiedzialne za masowe mordy na narodzie polskim tj. przez Niemców, Rosjan, Żydów, Ukraińców i Litwinów. Kto uważny to dojdzie do tych samych konkluzji. Zrzucenie odpowiedzialności na ofiary czyli Polaków jest próbą oczyszczania się z własnych grzechów zbrodni.

 4. Przebiśnieg mówi

  Bardzo ważna deklaracja polskich narodowców ! Podpisuję się pod nią. Uważam ponadto, że potrzebne jest natychmiastowe zjednoczenie polskich sił narodowo-katolickich pod jednym szyldem i założenie partii politycznej, która będzie miała swoich przedstawicieli w Sejmie, w Senacie. Choćby niewielką, ale na dobry początek. Oczywiście nie wyobrażam sobie takiej reprezentacji bez wiodącego udziału Jacka Międlara.

  https://medianarodowe.com/wspolna-deklaracja-organizacji-narodowych-odrzucamy-rasizm/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.