Polski „pacjent zero” wyleczony z Covid-19 opuszcza szpital w Zielonej Górze

szpital w Zielonej Górze/ fot. Facebook
2

Polski „pacjent zero”, czyli pierwszy chory, u którego zdiagnozowano koronawirusa, jest już zdrowy i zostaje wypisany ze szpitala. We wtorek (17.03.2020) informację opublikował Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, gdzie pacjent był hospitalizowany od 2 marca.

Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki pacjenta „zero”, które przyszły w dniu dzisiejszym są NEGATYWNE‼️ – A to oznacza, że możemy go uznać za wyleczonego i w dniu jutrzejszym wypisać do domu – informuje szef naszego oddziału zakaźnego lek. Jacek Smykał. Przypomnijmy – pacjent „zero” to pierwsza osoba w Polsce, u której zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. W naszym szpitalu przebywał ponad 2 tygodnie, bo od 2 marca. Życzymy mu nie tylko dalszego zdrowia, ale również spokoju! Niech ta informacja będzie światełkiem w tunelu do którego wszyscy wjechaliśmy!!!” – czytam w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku.

Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia, 18 marca potwierdzono 246 przypadków koronawirusa w Polsce. Zmarło pięć osób, przy czym wszystkie miały choroby współistniejące. Dotychczas przeprowadzono 9515 testów. Ponad 35 tys. osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym, prawie 23 tys. zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju, ponad 14 tys. objętych kwarantanną i ponad 800 hospitalizowanych.

Źródło informacji: Facebook, Twitter

Zobacz też:

Radny Solidarnej Polski zarażony koronawirusem. OMZRiK wymyśla teorię spiskową i żąda kwarantanny dla prezydenta [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. mietek mówi

    Pacjent zero a pierwsza zdiagnozowana osoba to nie jest to samo

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.